Články FiftyFifty.cz, strana 55

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 55 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 55

FiftyFifty

Roztoči – nezvaní spolubydlící

Roztoči – nezvaní spolubydlícíŽijí s námi, spí s námi a vůbec jim nevadí, že je doma nechceme. Pokud na ně nejsme alergičtí, lze je ignorovat.

Domácí péče pomáhá nemocnému zůstat ve známém prostředí

Domácí péče pomáhá nemocnému zůstat ve známém prostředíKdyby si pacienti mohli vybrat, většina by asi volila pobyt během nemoci doma, v důvěrně známém prostředí.

Krize zvýšila počet mladých bez práce

Krize zvýšila počet mladých bez práceCelá Evropská unie včetně České republiky trpí velkou nezaměstnaností lidí ve věku do 24 let. Ve všech členských státech se jich marně snaží najít práci až pět milionů. Situaci výrazně zhoršila krize v roce 2009, o rok později přišlo ve většině zemí mírně zlepšení, ale je možné, že současné problémy v Řecku a Itálii problémy způsobí, že počet mladých bez práce se bude příští rok opět zvyšovat.

Kouříte v těhotenství? Ničíte dítěti psychiku

Kouříte v těhotenství? Ničíte dítěti psychikuPřesně na to přišli finští vědci, když zkoumali vliv matkou vykouřených cigaret na vyvíjející se mozek dítěte. Znamená to, že ke všem negativům spojeným s kouřením v těhotenství můžeme přidat i fakt, že děti kuřaček v dětství a dospívání častěji užívají psychiatrické léky.

Střídavá péče a dívčí válka

Střídavá péče a dívčí válkaKdyž Senát v létě vrátil Poslanecké sněmovně novelu zákona o rodině (mírně posilující využití střídavé péče), byli jsme svědky zajímavého jevu: názory senátorů a senátorek střídajících se u řečnického pultu nebylo těžké předem odhadnout. Ne podle politické příslušnosti, ale podle pohlaví řečníka.

Stále akční Zdravotní klaun

Stále akční Zdravotní klaunZdravotní klaun pravidelně přináší smích a radost dětem i geriatrickým pacientům v nemocnicích, stejně jako do seniorských Domovů. A my dnes přinášíme aktuální zprávy o jeho aktivitách..

Cigarety mladé lidi ovládnou dříve, než si závislosti sami všimnou

Cigarety mladé lidi ovládnou dříve, než si závislosti sami všimnouJinými slovy, kouří-li opravdu hodně mladý člověk více než rok, je jeho budoucí závislost na nikotinu téměř jistotou. Pokud se ale do roka dokáže tabáku vzdát, má slušnou šanci se této závislosti vyhnout.

Pro většinu Čechů je hazard horší než alkohol a jsou pro jeho úplný zákaz

Pro většinu Čechů je hazard horší než alkohol a jsou pro jeho úplný zákazVíce jak polovina domácí populace vnímá hazard jako horší zlo než alkohol. Čtyři pětiny veřejnosti pak vnímají hraní hazardních her jako závažný celospolečenský problém.

Do školy – poprvé s brýlemi

Do školy – poprvé s brýlemiÚspěšná návštěva očního lékaře je jenom polovina úspěchu na cestě k lepšímu vidění vašeho školou povinného potomka. Další kus práce záleží především na vás – své dítě musíte přesvědčit, že nošení brýlí není ostuda, ale naopak mu pomáhá a má smysl.

Zdravé kouření neexistuje

Zdravé kouření neexistujeCigarety bez dehtu, zdravé kouření nebo tabák bez kouře. S takovými nebo podobnými slogany se denně můžeme setkat v nejrůznějších reklamách – většinou jde o upoutávky na elektronické cigarety, náhražky těch klasických. Ale v nabídce jsou například i módní vodní dýmky. Jak to tedy s tímto „zdravým kouřením“ opravdu je?

I alergie chodí do školy

I alergie chodí do školyJako by tahle zdravotní patálie doprovázela děti na každém kroku, dokonce na ně čekává i ve škole – řeč je o alergiích a bronchiálním astmatu.

Pánové, kontrola nutná!

Pánové, kontrola nutná!Žádný z mužů si nemůže být před tímto nebezpečím jistý, přitom jen málokterý si možné riziko připouští. Řeč je o rakovině varlat a věřte nebo ne, čím více o této plíživé a do poslední chvíle nenápadné nemoci víte, tím méně vás bude strašit.

Domácí násilí

Domácí násilíDomácímu násilí podléhají vedle většiny žen i muži, nejčastější formou je psychické násilí.

Cigarety lámou ženská srdce více než mužská

Cigarety lámou ženská srdce více než mužskáCigareta v ženských rukách vypadá elegantně, uklidňuje a zvyšuje sebevědomí. Ale také zabíjí. Kouření již dávno není jen mužskou doménou, cigaretu dnes vídáme běžně nejen u dospělých žen, ale také čím dál častěji u velmi mladých dívek. Jak se ale ukazuje, kouření je pro ženský organismus o poznání škodlivější než pro muže.

Jídlo ve stresu škodí zdraví

Jídlo ve stresu škodí zdravíUž naše babičky říkávaly, že na jídlo si máme udělat čas, že máme jíst v klidu a v pokud možno příjemném prostředí. Může se nám to zdát jako nepodstatná maličkost, ale naše rozpoložení a prostředí, ve kterém jíme, mohou výrazně ovlivnit naše zažívání.
© 2005 – 2022 Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu provozovatele zakázáno.