Články FiftyFifty.cz, strana 55

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 55 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 55

FiftyFifty

Stále akční Zdravotní klaun

Stále akční Zdravotní klaunZdravotní klaun pravidelně přináší smích a radost dětem i geriatrickým pacientům v nemocnicích, stejně jako do seniorských Domovů. A my dnes přinášíme aktuální zprávy o jeho aktivitách..

Cigarety mladé lidi ovládnou dříve, než si závislosti sami všimnou

Cigarety mladé lidi ovládnou dříve, než si závislosti sami všimnouJinými slovy, kouří-li opravdu hodně mladý člověk více než rok, je jeho budoucí závislost na nikotinu téměř jistotou. Pokud se ale do roka dokáže tabáku vzdát, má slušnou šanci se této závislosti vyhnout.

Pro většinu Čechů je hazard horší než alkohol a jsou pro jeho úplný zákaz

Pro většinu Čechů je hazard horší než alkohol a jsou pro jeho úplný zákazVíce jak polovina domácí populace vnímá hazard jako horší zlo než alkohol. Čtyři pětiny veřejnosti pak vnímají hraní hazardních her jako závažný celospolečenský problém.

Do školy – poprvé s brýlemi

Do školy – poprvé s brýlemiÚspěšná návštěva očního lékaře je jenom polovina úspěchu na cestě k lepšímu vidění vašeho školou povinného potomka. Další kus práce záleží především na vás – své dítě musíte přesvědčit, že nošení brýlí není ostuda, ale naopak mu pomáhá a má smysl.

Zdravé kouření neexistuje

Zdravé kouření neexistujeCigarety bez dehtu, zdravé kouření nebo tabák bez kouře. S takovými nebo podobnými slogany se denně můžeme setkat v nejrůznějších reklamách – většinou jde o upoutávky na elektronické cigarety, náhražky těch klasických. Ale v nabídce jsou například i módní vodní dýmky. Jak to tedy s tímto „zdravým kouřením“ opravdu je?

I alergie chodí do školy

I alergie chodí do školyJako by tahle zdravotní patálie doprovázela děti na každém kroku, dokonce na ně čekává i ve škole – řeč je o alergiích a bronchiálním astmatu.

Pánové, kontrola nutná!

Pánové, kontrola nutná!Žádný z mužů si nemůže být před tímto nebezpečím jistý, přitom jen málokterý si možné riziko připouští. Řeč je o rakovině varlat a věřte nebo ne, čím více o této plíživé a do poslední chvíle nenápadné nemoci víte, tím méně vás bude strašit.

Domácí násilí

Domácí násilíDomácímu násilí podléhají vedle většiny žen i muži, nejčastější formou je psychické násilí.

Cigarety lámou ženská srdce více než mužská

Cigarety lámou ženská srdce více než mužskáCigareta v ženských rukách vypadá elegantně, uklidňuje a zvyšuje sebevědomí. Ale také zabíjí. Kouření již dávno není jen mužskou doménou, cigaretu dnes vídáme běžně nejen u dospělých žen, ale také čím dál častěji u velmi mladých dívek. Jak se ale ukazuje, kouření je pro ženský organismus o poznání škodlivější než pro muže.

Jídlo ve stresu škodí zdraví

Jídlo ve stresu škodí zdravíUž naše babičky říkávaly, že na jídlo si máme udělat čas, že máme jíst v klidu a v pokud možno příjemném prostředí. Může se nám to zdát jako nepodstatná maličkost, ale naše rozpoložení a prostředí, ve kterém jíme, mohou výrazně ovlivnit naše zažívání.

Pás cudnosti už vyšel z módy, intimní partie si chraňte raději jinak

Pás cudnosti už vyšel z módy, intimní partie si chraňte raději jinakVe věku kolem čtyřiceti let si prý ženy díky nabytým životním zkušenostem dokážou užít sexu nejvíce. To ale nestačí, pokud chybí neméně důležitá součást kvalitního milostného života: zdraví intimních partií. A to platí pro ženy bez rozdílu věku.

Pěstování a péče o bonsaje

Pěstování a péče o bonsajeBonsaj je staré umění miniaturizace stromů, které mají navozovat iluzi stromu starého. Zahrnuje v sobě prvky pěstitelství i umění. Bonsaj lze vytvořit z mnoha druhů stromů, avšak jednodušší je si bonsaj koupit v obchodě. Při koupi je důležité zjistit, co za druh si kupujete, abyste si mohli najít intervaly zalévání a další důležité informace o potřebách stromku.

Dopřejte si odpočinek se sedacími vaky

Dopřejte si odpočinek se sedacími vakyRádi byste si vytvořili cenově nepříliš nákladné relaxační místo ve vašem obydlí? Zkuste si pořídit sedací pytle, které lze umístit do kterékoliv části vašeho bytu či domu.

Z čekání na miminko se mohou rozvinout deprese

Z čekání na miminko se mohou rozvinout depresePro každý pár, který touží po děťátku, je diagnóza neplodnosti vždy smutnou zprávou. Oba partneři se s tímto faktem jen těžko vyrovnávají. Medicína nabízí neplodným párům několik možností léčby.

Překážky pro cyklisty v Praze? Ani kopce, ani počasí, ale strach

Překážky pro cyklisty v Praze? Ani kopce, ani počasí, ale strachDo pražských ulic denně vyjede na kole deset tisíc lidí. Tomu, aby jich bylo ještě více, prý nebrání počasí nebo kopcovitý terén, ale strach cyklistů pohybovat se mezi automobily. Praha přitom prý cyklisty ve městě chce, zaznělo ve Speciálu Martina Veselovského na Radiožurnálu.
© 2005 – 2019 Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu provozovatele zakázáno.