Články FiftyFifty.cz, strana 110

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 110 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 110

FiftyFifty

Sex po léčbě rakoviny prostaty: otevřenost se vyplácí!

Sex po léčbě rakoviny prostaty: otevřenost se vyplácí!Léčba prostaty s sebou může přinést potíže, co se sexuálního života týká. Ty se však většinou dají úspěšně řešit. Hlavní je před problémy neutíkat a být upřímný – k partnerce i sám k sobě.

Kde jsou týrána zvířata, bývají v nebezpečí i lidé

Kde jsou týrána zvířata, bývají v nebezpečí i lidéVeterinární lékaři se ve své praxi čas od času setkávají s příznaky týrání zvířat. A nemusí jít vždy o úmyslné týrání. Pak musí řešit, jak se zachovat. Je několik možností: psychologicky působit na majitele, projevit účast zvířeti, v krajním případě, jak ostatně i ukládá zákon na ochranu zvířat proti týrání, dát podnět k řešení odpovídajícím orgánům, tj. policii, anebo i obci.

Další řada certifikátů Klasa je udělena

Další řada certifikátů Klasa je udělenaDalší certifikáty Klasa jsou uděleny osmi výrobcům. Nově mezi oceněnými nalezneme cukrovinky a cukrářské výrobky, které navazují na tradiční českou výrobu, některé jsou vhodné i pro celiaky. Oceněna byla také česká specialita zabijačková sekaná a již tradičně přibyly jogurty, zákysy a další druhy těstovin.

Více než polovina lidí sex plánuje dopředu

Více než polovina lidí sex plánuje dopředuPodle průzkumu amerického e-shopu EdenFantasys si páry průměrně užívají 69 minut sexu týdně, 9krát do měsíce. Přesto by se 60 % lidí chtělo se svým partnerem milovat častěji. Nejčastěji jim v tom brání nabitý denní program, proto si 52 % populace sex zkrátka plánuje. Jejich nejobvyklejší volbou přitom bývá sobotní večer, kdy si 34 % lidí pro milostné hrátky zamlouvá hotelový pokoj.

Zájem o stavbu svépomocí podle odborníků vzroste dík vstřícnějšímu zákonu

Zájem o stavbu svépomocí podle odborníků vzroste dík vstřícnějšímu zákonuOdborníci se shodují, že díky novele stavebního zákona vzroste mezi Čechy zájem o stavbu svépomocí. Nová legislativa totiž ruší dřívější omezení zastavěné plochy na 150 metrů čtverečních. Ulehčit by to mělo především zájemcům o stavbu bungalovů. Právě ty se u stavby svépomocí těší největší oblibě. Odborníci však zároveň dodávají, že realizaci některých částí domu by měly zaštítit odborné firmy, ať už kvůli maximální funkčnosti, nebo dodržení plné záruky.

Zahájení sezony Zoo Praha s Palačinkou, Čokoládou a Bramborákem

Zahájení sezony Zoo Praha s Palačinkou, Čokoládou a BramborákemZoo Praha zahájila v sobotu 31.března novou hlavní sezonu. Vedle slavnostního otevření přestavěné restaurace Gaston došlo i na „křtiny“ mimořádně vzácných leguánů chutných. Ti dostali velmi neobvyklá jména: Palačinka, Čokoláda a Bramborák.

To není Apríl!

To není Apríl!Historky, které veterinární lékaři zažívají ve svých ordinacích, bývají zábavné jen někdy. A mohou to být i ty, kdy je potřeba použít skalpelu a posléze jehly a nitě. Veselé jsou příběhy s dobrým koncem. A dobrý konec je pointou i poučením.

Veselé velikonoce

Veselé velikonoceS prvním jarním úplňkem tu máme opět čas Velikonoc. S nimi malovaná vejce, mazance zajisté obzvláště vypečené, řehtačky, štamprličky... a naše přání..

Obchody nabízejí velikonoční figurky z falešné čokolády

Obchody nabízejí velikonoční figurky z falešné čokoládyPomlázka patří k nejstarším velikonočním zvykům. Odměnou pro koledníky bývají kromě tradičních malovaných vajec kupované sladkosti. Pod lákavě vyhlížejícím obalem můžete narazit na náhražky čokolády. Vajíčka nebo zajíčci z kakaové hmoty jsou často k nerozeznání od figurek z pravé čokolády. Vždy se vyplatí přečíst si složení na obalech, jinak se může stát, že si místo čokoládového zajíčka odnesete sladkou hnědou hmotu.

Počet rizikových e-shopů rychle narůstá

Počet rizikových e-shopů rychle narůstáČeská obchodní inspekce v průběhu roku 2017 uskutečnila 1 085 kontrol internetových obchodů. Porušení právních předpisů zjistila v 952 případech, což je přibližně 90 procent. Celkem ČOI uložila pravomocně 973 pokut v hodnotě 5 609 500 korun.

Myjete nádobí v ruce? Vezměte si raději rukavice

Myjete nádobí v ruce? Vezměte si raději rukaviceVíce než třetina tuzemských domácností vlastní myčku nádobí, přípravek pro ruční mytí však někdy kupují úplně všichni. Někdy totiž nezbyde než ponořit ruce do napěněného dřezu kvůli silně znečistěným nebo choulostivým kusům nádobí. Spotřebitelský časopis dTest nezávisle otestoval celkem 18 prostředků na mytí nádobí. Vedle klasických prostředků došlo i na speciální prostředky k mytí dětských lahví a na ty ekologické.

Mirakulum vstoupí v dubnu do šesté sezóny

Mirakulum vstoupí v dubnu do šesté sezónyPo zimní pauze se Park Mirakulum znovu otevře v sobotu 14. dubna. Pro svou už šestou sezonu park opět přichystal řadu novinek, takže si na své přijdou nejen ti, kdo v něm ještě nikdy nebyli, ale i ti, kteří do Milovic míří pravidelně. Po předchozích letech, které byly ve znamení velkého budování, se pracovníci parku letos zaměřili hlavně na zvýšení návštěvnického komfortu.

Co stojí za vznikem závislosti? Prostředí, které nás obklopuje

Co stojí za vznikem závislosti? Prostředí, které nás obklopujeNa riziko rozvoje závislosti má vliv velké množství faktorů. Například některé geny, které člověk zdědil po předcích, mohou způsobovat vyšší touhu po pocitech provázejících užívání drogy. Geny ale nejsou zdaleka všechno.

Češi jsou národem metráčků! Sníme denně přes 2 000 „tatrovek“ jídla!

Češi jsou národem metráčků! Sníme denně přes 2 000 „tatrovek“ jídla!Nejde jen o to, kolik toho sníme, ale také co jíme. Češi tak díky své vysoké váze drží ve statistikách přední příčky mezi tzv. metráčky. Český statistický úřad uvedl data z Eurostatu, z nichž vyplývá, že nadváhu má 48 % žen a 63 % mužů. Může za to i životní styl, kdy jsme díky moderní době značně zlenivěli.

Za šizení do Vltavy aneb Když spotřebitele chránil panovník

Za šizení do Vltavy aneb Když spotřebitele chránil panovníkMáslo nastavené lojem, tlučený pepř chlebovou kůrkou, sůl vápnem. Uhynulí lososi obarvení krví jiných ryb. Tak se u nás šidilo ve středověku. 15. březen je Světovým dnem spotřebitelských práv, který připomíná, že leccos z toho, co dnes považujeme za samozřejmost, je výdobytkem několika málo posledních let či desetiletí. Třeba to, že vadné zboží můžeme reklamovat. Kdo dříve chránil zákazníky a jaké tresty hrozily nepoctivým obchodníkům?
© 2005 – 2019 Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu provozovatele zakázáno.