Články FiftyFifty.cz, strana 90

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 90 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 90

FiftyFifty

Nebezpečné známosti u varanů komodských

Nebezpečné známosti u varanů komodskýchU varanů komodských - stejně jako u jiných zvířat a koneckonců i lidí - může první setkání budoucích partnerů skončit úspěchem nebo také pořádným fiaskem. V Zoo Praha se proto napjatě očekávalo, jak dopadne první schůzka samic Raunchy a Stříbřenky se samcem Rakastanem. Tento sameček je totiž oproti samicím nejen mladší a drobnější, ale také velmi plachý, a proto měli chovatelé jisté pochybnosti o úspěchu setkání.

Noc s Andersenem: Malou mořskou vílu načetl Ladislav Frej.

Noc s Andersenem: Malou mořskou vílu načetl Ladislav Frej.Šestnáctý ročník Noci s Andersenem se bude konat 1. dubna 2016 na více než 1500 registrovaných místech po celé Evropě a ve vzdálenějších zemích, třeba v Austrálii. V České republice se bude nocovat na více než 1200 místech. Tématem letošního ročníku je 180. výročí napsání pohádky Malá mořská víla.

Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Je nejvyšší čas.

Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Je nejvyšší čas.Zdravotní pojišťovnu si můžeme svobodně zvolit a také ji v zákonem stanovených termínech změnit. Pokud chcete stihnout nejbližší termín změny, musíte o ni požádat nejpozději do 31. března. Kdy, proč a jak změnit zdravotní pojišťovnu? Na co si dát pozor?

Alkohol nervy nezklidňuje, ale naopak devastuje!

Alkohol nervy nezklidňuje, ale naopak devastuje!Dlouhodobé pití představuje nebezpečí poškození mnoha orgánů. Postižení nervů je v této souvislosti označováno jako alkoholová polyneuropatie. Podle odhadů postihuje každého pátého chronického alkoholika. Jak se projevuje a je možné ji léčit?

O čem se nemluví - letní čas nám tahá z kapes peníze

O čem se nemluví - letní čas nám tahá z kapes penízeKdo by neznal rčení „čas jsou peníze“? Že platí doslova, jsme se přesvědčili opět v neděli 27. března 2016. Dvě hodiny po půlnoci se nám hodinky rázem přetočily o hodinu kupředu, den tak byl o hodinu kratší a řada států přešla poslední březnovou neděli na letní čas. Díky tomu budeme mít všichni delší večery. A velké společnosti na oplátku zase tučnější zisky.

Veselé Velikonoce

Veselé Velikonoce

Když skříně nestačí, kam s tím?

Když skříně nestačí, kam s tím?S blížícím se jarem stále více Čechů přemýšlí, jak naložit s věcmi, které už nepotřebují, ale které by se přesto ještě někomu mohli hodit. Málokterá domácnost v současné době skladuje haldy nepotřebné veteše na úkor místa, které by se v bytě mohlo využít lépe.

Budeme vstávat o hodinu dříve. Změna času potrápí děti i rodiče

Budeme vstávat o hodinu dříve. Změna času potrápí děti i rodiče„Čekají nás unavené a rozmrzelé děti, které si na posun času budou zvykat zhruba čtrnáct dní. Teprve po této době můžeme s čistým svědomím říct, že se všechny děti adaptovaly a už jim změna nedělá potíže.“ Říká Marta Faltusová, učitelka z mateřské školy Taušlova v Letohradu. A dodává, že zvláště ty úplně maličké děti jsou celkově výrazně malátnější, unavenější, zlobivější a zároveň i agresivnější.

Tuzemské vinice se probouzejí dříve

Tuzemské vinice se probouzejí dříveZatímco ve Francii i Itálii vinice ožívají už koncem února, tuzemské vinice se probouzejí s příchodem jara, v severních oblastech i později. Vždy totiž záleží na teplotě vzduchu a půdy.

Údržba kočárků po zimě je nezbytná

Údržba kočárků po zimě je nezbytnáZimní období se na dětském kočárku podepisuje řadou nepříznivých vlivů. Posypová sůl ničí pneumatiky kol i kovovou konstrukci, která může začít vrzat nebo korodovat. Na textilním povrchu se usazují nečistoty, vlhké a chladné prostředí zase zapříčiňuje vznik plísní. Proto na konci zimní sezóny věnujte čas údržbě, aby vlastnosti kočárku zůstaly zachovány.

Hepatitida číhá všude – v práci i na dovolené

Hepatitida číhá všude – v práci i na dovolenéŽloutenek je více druhů. Stejně jako se může lišit jejich průběh, různí se i způsoby přenosu nákazy. Podceňujete-li hygienu či výměnu jehel při aplikaci drog, hepatitida vás zřejmě nemine. Jde jen o to, jakým typem se nakazíte.

Pražské věže

Pražské věžeDevátý ročník velké dobrodružné celodenní hry pro děti i dospělé Pražské věže proběhne 20. března, tentokrát podle mapy z roku 1923.

Snídaňové cereálie – jako byste posnídali dort

seriál :: Zajíc v pytli

Snídaňové cereálie – jako byste posnídali dortSnídaně je podle mnohých nejdůležitějším jídlem dne. Časopis dTest prostudoval etikety 58 výrobků, které výrobci označují jako cereální snídaně nebo potraviny určené na snídaňový stůl, a zjišťoval, jaká je představa výrobců o ranní cestě ke zdraví. Ukázalo se, že „snídaně z krabice“ ve většině případů tvoří ze čtvrtiny až třetiny cukr.

Degustace vína - co jste o ní možná dosud nevěděli

Degustace vína - co jste o ní možná dosud nevěděliDegustaci vína zažije alespoň jednou za život téměř každý z nás, a přitom se s ní stále pojí mnohé mýty. Ten nejčastější, tedy že se degustace hodí pouze pro znalce vína, už se daří úspěšně vyvracet. Existují však i další mylné informace týkající se ideální doby degustace nebo třeba pokrmů, které by ji měly doplňovat. V následujícím článku vám přinášíme šest mýtů, z nichž vás minimálně dva překvapí.

ZOO Praha: Maruška a Slávek jsou opět rodiči

ZOO Praha: Maruška a Slávek jsou opět rodičiPopulární pár hrochů obojživelných v pražské zoo přivedl na svět své třetí mládě. Malý sameček se narodil 28. ledna a pražská zoo tak slaví další chovatelský úspěch. Pro Slávka s Maruškou je to jejich třetí odchovávané mládě, tentokrát poprvé v novém Pavilonu hrochů, otevřeném v roce 2013.
© 2005 – 2019 Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu provozovatele zakázáno.