Články FiftyFifty.cz, strana 64

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 64 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 64

FiftyFifty

Neplodnost v číslech: problémy mají muži stejně jako ženy

Neplodnost v číslech: problémy mají muži stejně jako ženyPokud při pravidelném nechráněném styku po dobu jednoho roku nedojde k otěhotnění, nastává stav zvaný neplodnost. Tento problém trápí čím dál víc párů, jeho medializace je ale stále spíše nedostatečná. A jak je to s aktuální statistikou neplodnosti v ČR?

Drogy jako útěk před realitou

Drogy jako útěk před realitouPoměrně veliké množství lidí vidí v alkoholu jistý druh úniku ze světa plného nepříjemných věcí. Ze stejných důvodů někteří jedinci sáhnou i po drogách – honba za penězi, touha po lásce i nekonečné hledání práce se pak jeví snadnější. Bohužel jen do vystřízlivění, proto se celý "kolotoč" musí často točit dál a dál.

Živé muzeum gobelínů ve Valašském Meziříčí

Živé muzeum gobelínů ve Valašském MeziříčíV Evropě se zachovalo pouze několik dílen, v nichž jsou dodnes ručně tkány gobelíny. V Živém muzeu zažijete celý proces vytváření gobelínů a koberců od výtvarné předlohy po monumentální výsledek několikaměsíční práce.

Plíseň v koupelně? Nebezpečí nejen pro alergiky

Plíseň v koupelně? Nebezpečí nejen pro alergikyTéměř v každé koupelně se čas od času vyskytne plíseň. Vzhledem k tomu, že jsou její spory doslova všudypřítomné, není se čemu divit. Alergici mohou být touto plísní významně zdravotně ohroženi, ale nejen oni. Kdo a proč je ještě v nebezpečí?

Výlety na sněžnicích budou novým hitem letošní zimy na Šumavě

Výlety na sněžnicích budou novým hitem letošní zimy na ŠumavěFenoménem letošní zimy na Šumavě by se mohly stát výlety na sněžnicích. Správa NP a CHKO Šumava rozšířila počet informačních středisek, kde se výlety budou pořádat. V případě domluvy je také možné v některých informačních střediscích vyrazit na výlet na sněžnících kdykoliv.

Víte, kolik vás ve skutečnosti stojí chřipka?

Víte, kolik vás ve skutečnosti stojí chřipka?Chřipka může přijít pěkně draho. V tomto článku se však nebudeme zabývat ekonomickým dopadem chřipkové epidemie nebo pandemie na zdravotnictví nebo národní a světové hospodářství, ale zaměříme se na to, jak moc provětrá chřipka vaši peněženku nebo bankovní konto.

V Zoo Praha se narodilo nejvíce mláďat v historii

V Zoo Praha se narodilo nejvíce mláďat v historiiRok 2012 byl pro Zoo Praha rekordní v počtu narozených mláďat. V řeči čísel jde o neuvěřitelných 1557 přírůstků u 211 druhů. Mnohá z mláďat, například krysy největší, sojkovci rezavouší nebo želvy korunkaté, jsou chovatelsky zcela mimořádná. Vzácné přírůstky jsou očekávány také na počátku roku 2013.

Chodicilide.cz vyzývají: Ztvárněte příběhy, kdy jste překonali vlastní nesnáze

Chodicilide.cz vyzývají: Ztvárněte příběhy, kdy jste překonali vlastní nesnázeProjekt chodicilide.cz, který s nadsázkou upozorňuje na komunikaci mezi lidmi se zdravotním postižením a bez něj, se vedle rozsáhlé kampaně v médiích rozšiřuje od 14. ledna také do základních a středních škol v České republice.

Oslavy Masopustu v Česku vás jistě okouzlí

Oslavy Masopustu v Česku vás jistě okouzlíMasopust, fašank nebo karneval, to jsou názvy pro jedno a totéž – bujaré oslavy, ve kterých se odráží inspirace benátským karnevalem i místními folklorními tradicemi. V minulosti bylo hlavním cílem nejenom se pobavit, ale hlavně se dobře najíst před nekonečným čtyřicetidenním půstem. Ten už není aktuální, ale zábava a hodování přetrvává dodnes.

Chystá se přísnější ochrana před návykovými látkami

Chystá se přísnější ochrana před návykovými látkamiMinisterstvo zdravotnictví připravilo návrh nového zákona o ochraně před škodami působenými návykovými látkami. Cílem tohoto nového zákona je další posílení ochrany veřejného zdraví, zejména u dětí a mladistvých.

Bavte zvířata v Zoo Praha!

Bavte zvířata v Zoo Praha!Lednové soboty v pražské zoo budou patřit zábavě pro zvířata. Každý, kdo vyrobí hračku lvici Aishe či jiným zvířatům ve speciální dílně ve Vzdělávacím centru, získá vstupenku na příští návštěvu za 1 korunu nebo knihu Zoo Praha dle vlastního výběru.

Bezpečná domácnost? Zbavte ji vlhkosti i plísně!

Bezpečná domácnost? Zbavte ji vlhkosti i plísně!Je téměř nereálné úplně skoncovat s plísněmi ve vašem domě, ale je možné je maximálně eliminovat. Plíseň dokáže růst pouze ve vlhkém prostředí, proto je nejdůležitější vypudit z domácnosti mokro. Nabízíme pár praktických rad, jak na to.

PF 2013

PF 2013Lásku od všech Vámi milovaných, přátelství od přátel, úctu od těch, kterých si vážíte a bezbřehý oceán zdraví…

Lidi s postižením nelitujte – zeptejte se, co potřebují

Lidi s postižením nelitujte – zeptejte se, co potřebují25. prosince startuje druhá vlna jedné z největších sociálních kampaní v České republice chodicilide.cz. Loni poprvé se jejím hlavním motivem stalo létání jako normální lidská vlastnost a naopak chození jako druh postižení. Kampaň bude i letos touto nadsázkou upozorňovat na komunikaci mezi lidmi se zdravotním postižením a bez něj.
© 2005 – 2022 Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu provozovatele zakázáno.