Články FiftyFifty.cz, strana 64

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 64 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 64

FiftyFifty

Víte, kolik vás ve skutečnosti stojí chřipka?

Víte, kolik vás ve skutečnosti stojí chřipka?Chřipka může přijít pěkně draho. V tomto článku se však nebudeme zabývat ekonomickým dopadem chřipkové epidemie nebo pandemie na zdravotnictví nebo národní a světové hospodářství, ale zaměříme se na to, jak moc provětrá chřipka vaši peněženku nebo bankovní konto.

V Zoo Praha se narodilo nejvíce mláďat v historii

V Zoo Praha se narodilo nejvíce mláďat v historiiRok 2012 byl pro Zoo Praha rekordní v počtu narozených mláďat. V řeči čísel jde o neuvěřitelných 1557 přírůstků u 211 druhů. Mnohá z mláďat, například krysy největší, sojkovci rezavouší nebo želvy korunkaté, jsou chovatelsky zcela mimořádná. Vzácné přírůstky jsou očekávány také na počátku roku 2013.

Chodicilide.cz vyzývají: Ztvárněte příběhy, kdy jste překonali vlastní nesnáze

Chodicilide.cz vyzývají: Ztvárněte příběhy, kdy jste překonali vlastní nesnázeProjekt chodicilide.cz, který s nadsázkou upozorňuje na komunikaci mezi lidmi se zdravotním postižením a bez něj, se vedle rozsáhlé kampaně v médiích rozšiřuje od 14. ledna také do základních a středních škol v České republice.

Oslavy Masopustu v Česku vás jistě okouzlí

Oslavy Masopustu v Česku vás jistě okouzlíMasopust, fašank nebo karneval, to jsou názvy pro jedno a totéž – bujaré oslavy, ve kterých se odráží inspirace benátským karnevalem i místními folklorními tradicemi. V minulosti bylo hlavním cílem nejenom se pobavit, ale hlavně se dobře najíst před nekonečným čtyřicetidenním půstem. Ten už není aktuální, ale zábava a hodování přetrvává dodnes.

Chystá se přísnější ochrana před návykovými látkami

Chystá se přísnější ochrana před návykovými látkamiMinisterstvo zdravotnictví připravilo návrh nového zákona o ochraně před škodami působenými návykovými látkami. Cílem tohoto nového zákona je další posílení ochrany veřejného zdraví, zejména u dětí a mladistvých.

Bavte zvířata v Zoo Praha!

Bavte zvířata v Zoo Praha!Lednové soboty v pražské zoo budou patřit zábavě pro zvířata. Každý, kdo vyrobí hračku lvici Aishe či jiným zvířatům ve speciální dílně ve Vzdělávacím centru, získá vstupenku na příští návštěvu za 1 korunu nebo knihu Zoo Praha dle vlastního výběru.

Bezpečná domácnost? Zbavte ji vlhkosti i plísně!

Bezpečná domácnost? Zbavte ji vlhkosti i plísně!Je téměř nereálné úplně skoncovat s plísněmi ve vašem domě, ale je možné je maximálně eliminovat. Plíseň dokáže růst pouze ve vlhkém prostředí, proto je nejdůležitější vypudit z domácnosti mokro. Nabízíme pár praktických rad, jak na to.

PF 2013

PF 2013Lásku od všech Vámi milovaných, přátelství od přátel, úctu od těch, kterých si vážíte a bezbřehý oceán zdraví…

Lidi s postižením nelitujte – zeptejte se, co potřebují

Lidi s postižením nelitujte – zeptejte se, co potřebují25. prosince startuje druhá vlna jedné z největších sociálních kampaní v České republice chodicilide.cz. Loni poprvé se jejím hlavním motivem stalo létání jako normální lidská vlastnost a naopak chození jako druh postižení. Kampaň bude i letos touto nadsázkou upozorňovat na komunikaci mezi lidmi se zdravotním postižením a bez něj.

I letos bude českým vánočním svátkům neohroženě kralovat Ježíšek

I letos bude českým vánočním svátkům neohroženě kralovat JežíšekI přes komerční produkty, filmy a reklamu propagující Santu Clause jako nositele vánočních dárků a jako ikonu vánočních svátků, je i nadále po staletí tradiční Ježíšek neohroženým králem českých Vánoc. Ukazuje to aktuální průzkum společnosti SANEP.

I běžnými denními činnostmi lze ovlivnit alergii: záleží na vás jestli k lepšímu, nebo horšímu

I běžnými denními činnostmi lze ovlivnit alergii: záleží na vás jestli k lepšímu, nebo horšímuDoma se většina z nás cítí nejlépe. Nemusí to ale vždy platit pro naši alergii. Některé každodenní aktivity a návyky mohou projevy tohoto onemocnění i zhoršovat. Zde je několik tipů, jak doma utvořit pro alergika co nejpříznivější prostředí.

V majonézách je méně žloutku, než ukládá potravinářská vyhláška

V majonézách je méně žloutku, než ukládá potravinářská vyhláškaSpotřebitelský časopis dTest se před Vánoci zajímal o kvalitu majonéz na českém trhu. V sedmi ze 17 testovaných majonéz odhalil nedostatečný podíl vaječných žloutků. Mezi ošizenými výrobky byla i majonéza s národní značkou kvality potravin Klasa.

Vodní dýmka a její skrytá nebezpečí

Vodní dýmka a její skrytá nebezpečíJsou faktory, které v souvislosti se zdravím ovlivnit nemůžete – věk, rodinná anamnéza a podobně. Existuje však mnoho dalších věcí, díky kterým lze snížit riziko například srdečních onemocnění.

Návrat k tabáku? Stačí jediná cigareta!

Návrat k tabáku? Stačí jediná cigareta!Zbavit se jakékoli závislosti je obtížnou a zdlouhavou cestou, což platí i pro odvykání kouření. Na exkuřáky přitom číhá mnoho nástrah – například přesvědčení, že v pohodě zvládnou dát si jednu cigaretu a poté zase poslušně nekouřit.
© 2005 – 2019 Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu provozovatele zakázáno.