Články FiftyFifty.cz, strana 45

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 45 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 45

FiftyFifty

Svatba jako spojenectví... ne doživotní záruka

Každý zvlášť, nebo společně? „Sňatek vnímám jako důležitý akt. Je to mezník, kdy svazuji svůj život s někým, koho považuji za svého životního partnera a s kým hodlám strávit zbytek života. Není pravda, že svatba nic nezmění. Změní hodně..

Otcové a hormony

Dlouho se tvrdilo, že hlavní úlohou muže je živit rodinu. Péče o děti náležela ženě. Věci se ale mění. Čím dál více žen přebírá roli živitele rodin nebo plnoprávného výdělečného člena.

Život ženatého muže

Že se muži po svatbě nemění? Omyl. Vždyť už samotným sňatkem oznamují světu, že si vybrali „tu pravou“, že už není „JÁ“ a „TY“, ale „MY“ a vstupují do něj s odhodláním, že se aspoň pokusí strávit zbytek života po boku člověka, kterého si sami vybrali. Svatba i manželství jsou dost velká sousta a změny k životu ženatého muže zkrátka patří, pozitivní i negativní.

Chudí lidé více kouří

seriál :: Nekuř, uschne ti!

Sociální status velmi silně určuje zdravotní rizika daného člověka. Podle nedávného průzkumu německých vědců souvisí se společenským postavením takové rizikové faktory jako kouření, malá fyzická aktivita nebo obezita.

Novinka v české krajině - národní geoparky

Oblast Českého ráje a podstatná část Karlovarska se 4. červnem staly národními geologickými parky. Jde o první národní geoparky u nás. Území mají především přílákat turisty a upozornit je na zajímavou krajinu se skalními útvary a "nevšedním tvarem terénu".

Závislost na nikotinu je neřád s hezkou tváří

seriál :: Nekuř, uschne ti!

Kouření je jednou z hlavních příčin mnoha onemocnění – srdečního infarktu, poruch erekce či rakoviny plic. Mnohé restaurace na celém světě již zakázaly ve svých prostorách kouřit. A udělaly dobře. Nejhorší totiž je, když se člověk stane na nikotinu závislý.

Nebraňte se smutku při ztrátě blízkého člověka

Ztráta blízké osoby znamená pro člověka velkou ránu. Každý člověk se ale s touto situací vyrovnává jinak. Někdo se uzavře do sebe, jiný se ponoří do práce, aby zapomněl. Mnoho lidí ale začne trpět depresemi. Jak se tato deprese projevuje a jak se jí lze bránit?

Pracovní prostor

„Jestliže chaos na pracovišti znamená chaos v mozku, co potom znamená prázdný stůl?“ prohlásil kdysi Einstein. Sám měl na stole fantastický nepořádek. Jeho geniální myšlení tím rozhodně negativně ovlivněno nebylo.

Marihuana jako předstupeň k tvrdým drogám?

"Kouřím trávu, no a co?" Tuto větu pravděpodobně může uslyšet více než polovina českých otců a matek, kteří mají doma teenagera ve věku 15 až 19 let. Pro mnohé rodiče je samozřejmě šokem, když zjistí, že jejich potomek experimentuje s drogami. Jak se v této situaci zachovat a kolik "trávy" dospívajícímu tolerovat?

Člověk a počasí

Jak ovlivňuje počasí naši náladu, schopnost myšlení a rozhodování či náš zdravotní stav? Dnes už je prokázáno, že vliv je výrazný, ale neznáme mechanizmy, kterými se rozmary počasí na nás přenášejí.

Když mají dvojčata jiného otce

Když mají dvojčata jiného otce, ačkoli je to velice kuriózní situace a mnohým to zní zcela nesmyslně, může se to stát. Na světě existuje zatím jen několik takových případů. Ten poslední byl zaznamenán v květnu roku 2009, kdy se v Dallasu narodila dnes jedenáctiměsíční dvojčata, každé jinému otci.

Éra psychiatrů a psychologů

Rodiče, kteří si nedokážou poradit s dětmi. Manželství v krizi. Problémy v zaměstnání, dopady recese. Lidé se utíkají k psychiatrům. Už nejen v USA. V celém světě.

I člověk s drogovou minulostí může být bezproblémovým partnerem

Závislost na nezákonných drogách, natož na alkoholu může postihnout člověka z jakékoliv skupiny. Bohužel ani po úspěšné léčbě závislosti nemá člověk vyhráno a celý život nad ním visí řada hrozeb. Soužití s takovým partnerem pak často nemusí být právě ideální.

Co s prstýnkem po rozvodu? Není zlato jako zlato

Vaši známí se berou? Určitě se zvědavě ptáte, zda budou mít prstýnky klasické nebo z bílého zlata, co si na ně nechají vyrýt. Ptali jste se ale někdy svých rozvedených známých, co s tím zlatým kroužkem udělali, když ho sundali z prstu?

Když promluví geny

Řídí lidské sklony k násilí výhradně geny? O jaké geny jde a jak se projevují?
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz