Články FiftyFifty.cz, strana 16

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 16 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 16

FiftyFifty

Turci do EU

Daleko od Bruselu a Štrasburku, v protilehlém koutu Evropy, trvá její politologický problém. Nazývá se Turecko a jeho vstup do EU. Po obtížných rozmluvách se záležitost Turecka nyní stala velmi diskutovanou v evropských státech.

Z cizího krev neteče

Nehas, co tě nepálí. Ať hoří, vždyť je sousedovo... To jsou přísloví, která vystihují postoj většiny lidí k problémům, jež se jich netýkají. Jedním z takových problémů je šikana.

Zamilovaný Topolánek

Osud Česka je v rukou po uši zamilovaného Ostraváka!

Jestřebí hory bez havířů a turistů

Milouškův Cestní deník 27. 12.2006 Mezi přední orografické celky jako Krkonoše, Krkonošské podhůří nebo Broumovské mezihoří se nejbližší Jestřebí hory nedostaly. Leží východně od Trutnova a od 16. století jsou přinejmenším známé dolováním černého uhlí. To skončilo likvidací dolu Pětiletka v roce 1963.

Místa dodávající energii

Stejně jako lidské tělo má energetická centra - čakry a energetické dráhy - meridiány, má i země své čakry a meridiány.

Králíkárna jako králíkárna

Konečně kolem nás přestaly růst nevkusné šedé králíkárny (jak se jim s oblibou říká) jako houby po dešti. Budovy, ve kterých najdeme jeden kotec vedle druhého, naprosto identické, s pověstným umakartovým jádrem a papírovými zdmi, skrz které slyšíte každé sousedovo spláchnutí nebo jednotlivá slova manželské hádky. Nemluvě o tom, že každý víkend cítíte, co nad vámi chystají k obědu. Hrůza. A tak se řeklo: „Ne!“

Ťuky, ťuky, politiku!

Nový rok je tady! Který politik dostane prázdnou flaškou od šampusu přes papuli?

Sbírejte losy!

seriál :: Editorialy

Je tu rok 2007, musíme si na to číslo zvyknout. Sedmička je ale moje šťastné číslo, tak se snad vše zadaří - včetně zvelebování magazínu. Prozatím tu máme nový typ soutěže, losy jsou rozdány a výhry budou v průběhu měsíce vždy přibývat.

V roce 2006 se svět nadále oteploval

Desetiletí trvající trend globálního oteplování, z něhož mnozí vědci viní rostoucí koncentrace skleníkových plynů v atmosféře, loni nadále pokračoval rychlým tempem.

O kousek lepší nový rok

Dotrpíme si tu zimu, snad si sjedeme nějaké ty kopce s kulichama na hlavách a už budeme vítat jaro. Tu jeho zvláštní vůni, co nás jednoho rána praští do nosu.

Ohrožená Unie

Je pomazánkové máslo ještě máslo? Smí se prodávat, kupovat a nakonec uprostřed Evropy i sníst? Gentleman si myslí, že jsou ti od Bruselu prostě magoři...

Král je mrtev, ať žije král!

24.12. 2006 byl s těžkým zápalem plic hospitalizován jeden z nejvýznamnějších hudebníků dvacátého století James Brown. Před druhou hodinou ranní 25.12.2006, v nemocnici v Atlantě vydechl naposledy.

Chce Slezsko Slezsko?

Milouškův cestovní deník 9.XII. 2006 Uvítají v polském Slezsku, že velká městská aglomerace kolem Katovic, takřka 20 měst, by měla mít společné jméno Silesia (česky „Slezsko“)? Jak se vyjádří patrioti v jednotlivých městech a co to vzbudí u ostatních obyvatel?

Věřím na Vánoce: viděl jsem Ježíška!

Sedím v taxíku a slunce stojí vysoko na obloze. Je únor, ale tady v Bari, jižní Itálii, je docela hezky. Není to na koupání, ale sníh tady neuvidíte. Jedu z letiště do hotelu Riva del Sole, odkud se z náročného workshopu dostanu až večer. V šest hodin mě a mé kolegy převeze další šílený řidič z hotelu do centra města a mě čeká návštěva místa, o kterém jsem ani netušil, že existuje. Na vlastní oči uvidím Ježíška!

Vědí to vůbec lidé?

Původ zvyku dávat o Vánocích dárky vychází z tradice koledy. Koledovalo se zejména na Štěpána a na Tři krále a každý si považoval, když jeho stavení navštívili koledníci (když nepřiši, znamenalo to smůlu).
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz