Snesitelné bytí

FiftyFifty, společenský magazín.
Snesitelné bytí na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Snesitelné bytí

FiftyFifty

Články seriálu Snesitelné bytí

Snad mi rozumíte…

seriál :: Snesitelné bytí

V autobuse jsem byl osloven poté, co jsme se občas na zastávce setkávali. Bydlela nedaleko mého bydliště, na okraji Prahy, v jednom z větších domů, kde za pořádně veliký, snad až neúměrný peníz, berou podnájemníky. Že by nová podnájemnice? A vypadalo to, že tedy dlouhodobě či trvale bude zdejší…

Máničky a drogy na letních festivalech

seriál :: Snesitelné bytí

Ozývají se zde nějaké hlasy, že na festivalech jsou máničky a hrozná hudba. To je strašný omyl. Je to jen nová forma zábavy, jistě převyšující v mnoha směrech diskošky osmdesátých let nebo snad zábavy v hasičárně, o dechovkách nemluvě. A to přesto, že ti lidi mohou někomu připadat jako máňy, o což tady vůbec nejde.

Bez bot

seriál :: Snesitelné bytí

Nejlépe se po dešti chodí bez bot. V létě je země ještě teplá a stékají po ní čůrky vody. Sem tam se dá ťápnout i do louže, nebo dupat a cákat, vždyť už jsem stejně zmoklá...

Opravdové příběhy

seriál :: Snesitelné bytí

"Pomalý muž" je hrdinou nejnovější knihy Johna Maxwella Coetzee. Držitel Nobelovy ceny za literaturu popsal člověka po úrazu, s jeho duší a novým pohledem na svět o berlích. Zatoužil po dětech. Ale na ty vlastní už asi bylo pozdě. Starému muži to bylo opravdu líto a ani záhadná paní Costellová mu nepomohla.

Bůh žije!

seriál :: Snesitelné bytí

Nemanželský syn dánského učitele Naslunda van Ecka a české zdravotnice Heleny Sirotkové, hudební skladatel Pjeer van Eck, žijící v Praze, pozoruje okolní vibrace skrze řádky notové osnovy.

Fragmenty

seriál :: Snesitelné bytí

Když jsem byla na jihu Francie, tak jsem viděla na pláži muže v obleku, jak sedí na rozkládací židličce a kouká na moře. Byl duben.

Popadněte dech

seriál :: Snesitelné bytí

Evropani mají starost o deštné pralesy a globální oteplování, ale jejich bloumání by se mělo zařadit do jiného pruhu. Vymírají. Jejich místa zabírají nejčastěji lidé z východu. Jsme asi už příliš pohodlní na to, rodit děti a pečovat o ně.

Zakontrujme po cikánsku

seriál :: Snesitelné bytí

Tyto řádky jsou věnovány všem, kdo by si snad v koutku duše začínali myslet, že to ani s horou denní dávky optimismu nemůžou zvládnout. Pche! Vždyť na světě je tolik unikátních záležitostí, chce to jen si jich všímat a pěkně je strávit a vychutnat. Vychutnat je moc důležitý, ale někdy to chce trochu cviku.

Pramálo snesitelné bytí

seriál :: Snesitelné bytí

Byla jsem zvědavá, jaký ten článek bude. Napsal to jako vyprávění. Nebylo by to špatné, ale jen v případě, že by na to právě neupozornil už v anotaci.


© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz