Články FiftyFifty.cz, strana 89

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 89 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 89

FiftyFifty

Svišti v pražské zoo předpovídají jaro

Svišti v pražské zoo předpovídají jaroPředpovídání jara s pomocí svišťů má velkou tradici zejména v Severní Americe. Podle nejznámějšího z nich, Punxsutawney Phila, prý letos jaro přijde opravdu brzy. A vypadá to, že svišti lesní v pražské zoo mu dávají za pravdu, protože i oni se už probudili ze zimního spánku, podobně jako syslové žijící volně v kolonii pod Sklenářkou.

Zoo Brno: Lední medvědice Cora ukázala své mládě

Zoo Brno: Lední medvědice Cora ukázala své mláděLední medvědice Cora překvapila chovatele a již o měsíc dříve než při předchozím odchovu vyvádí své mládě na krátké vycházky do venkovního výběhu.

Smrtící jednohubky aneb Berte ohledy také na alergiky!

Smrtící jednohubky aneb Berte ohledy také na alergiky!Každý dvacátý dospělý Čech trpí potravinovou alergií. Užít si lákavé dobroty na společenských akcích tak může být dost problematické. Máme pár tipů, jak si podávané občerstvení beze strachu dopřát – nutná je však spolupráce všech zúčastněných.

Počátek roku je obdobím rozchodů

Počátek roku je obdobím rozchodůPodle vědců mají až 2/3 všech párů největší vztahové problémy především během ledna a února. Na vině je především emoční vypětí a určité bilancování spojené s koncem roku. Nesmíme zapomenout také na celkové fyzické i psychické vyčerpání, které v tomto období hrozí snad každému a k tomu se dost často přidává i povánoční finanční kocovina.

Novoměstský krajáč již počtvrté

Novoměstský krajáč již počtvrtéBohatství regionů Čech, Moravy a Slezska se 5. března 2016 znovu představí na Novoměstské radnici. Řemeslníci a farmáři do Prahy osobně přivezou originální výrobky, které vznikají s úctou k tradici a zároveň s ohledem na požadavky moderní doby. Novinkou jarního Krajáče bude workshop pečení domácího chleba.

Záněty dásní, možná příčina poruchy erekce i rakoviny prsu

Záněty dásní, možná příčina poruchy erekce i rakoviny prsuOnemocnění dásní a zubů může mít vliv na mužskou impotenci. Vychází to z průzkumu lékařské univerzity v turecké Malatyi, která se zaměřila na populaci mužů ve věku od 30 do 40 let. Výsledky ukázaly, že pokud muži v tomto věku trpí bolestmi dásní, existuje až třikrát větší pravděpodobnost než u zdravých mužů, že se budou muset vyrovnat také s problémy s erekcí. V případě žen mohou záněty dásní zvyšovat riziko rakoviny prsu.

Ložnice v roce 2016: návrat k přírodě

Ložnice v roce 2016: návrat k příroděAť už pro vás bude letošní rok ve znamení stěhování, nebo jen plánujete oživit ložnici, měli byste vědět, na co se při zařizování zaměřit. Nevhodně zvolená postel či neladící barvy mohou celkový dojem i odpočinek úplně zničit.

Pasivních domů v Česku existuje přes 1 600

Pasivních domů v Česku existuje přes 1 600Více než 1 600 domů v České republice splňuje podmínky pasivního domu. Češi se do stavby pasivních domů pouštějí stále častěji, pasivní domy se stávají mainstreamem. Dokládají to statistiky Centra pasivního domu, dle kterých se již bezmála 10 % všech novostaveb rodinných domů staví v pasivním standardu. Hlavními důvody jsou eliminace tepelných úniků a následná úspora energie.

Zájem o červená vína v Česku roste. Oblíbeným se stal Merlot.

Zájem o červená vína v Česku roste. Oblíbeným se stal Merlot.Zájem o červená vína v České republice stále roste. Jednou z nejoblíbenějších odrůd se stal podle vinařů Merlot, jehož produkce se od roku 2010 téměř ztrojnásobila. Kupříkladu dle aktuálních statistik vinařství Víno Blatel, které je největším tuzemským pěstitelem této odrůdy, se v loňském roce prodalo o 17 % více vína než v roce 2014 a růst se očekává i letos.

Elektrobus Škoda se díky rychlodobíjecí stanici nabije během deseti minut

Elektrobus Škoda se díky rychlodobíjecí stanici nabije během deseti minutŠkoda Electric dokončila vývoj elektrobusu Škoda Perun HP, stroj byl loni homologován. Jeho předností je rychlé nabití akumulátorů: během šesti až deseti minut nabíjení je autobus připraven k provozu. V současné době probíhá jeho testování, výsledky by měly být známy na jaře 2017.

Na Novomlýnských nádržích zimují tisíce hus, mezi nimi i vzácné bernešky

Na Novomlýnských nádržích zimují tisíce hus, mezi nimi i vzácné berneškyNovomlýnské nádrže pod Pálavou jsou tradičním zimovištěm severských druhů hus. V těchto dnech jich ornitologové napočítali asi 20 tisíc. "V jejich hejnech jsme objevili čtyři i vzácné bernešky rudokrké, dvě bernešky bělolící a dokonce i jednu bernešku tmavou," informuje Jiří Šafránek z Moravského ornitologického spolku.

Plísně a roztoči – viníci zimních alergií

Plísně a roztoči – viníci zimních alergiíPylová sezóna je dávno pryč, a vy přesto nepřetržitě posmrkáváte, slzíte a pokašláváte? Protože nachlazení by alespoň na čas odeznělo, jde zřejmě o alergii. Ta může obtěžovat i v zimě – především vinou dobře utajených podnájemníků.

Ženy k sexu naladí příjemná hudba, muže vyhraný sportovní zápas

Ženy k sexu naladí příjemná hudba, muže vyhraný sportovní zápasPorozumění v sexuálním životě je důležité pro každý vztah. Existují však značné rozdíly v sexuálním chování mezi muži a ženami. Nejnovější studie ukazují, že sexuální apetit žen výrazně ovlivňuje hudba, na mužské libido má zase vliv sledování sportovního zápasu. Sport má navíc podle odborníků pozitivní vliv na sexuální touhu obou pohlaví. Sportující páry mají totiž o 30 % více sexu a o 26 % více orgasmů.

Koupelna 2016: Výrazné barvy, kovové doplňky a walk-in sprchy

Koupelna 2016: Výrazné barvy, kovové doplňky a walk-in sprchyČeká vás letos zařizování nové koupelny? Nebo byste ji rádi třeba jen malým detailem proměnili podle nejnovějších trendů? Letos to nebude nic složitého. I drobná, vhodně zvolená změna může vaši koupelnu přiblížit fotografiím z časopisů o bydlení.

Deset tisíc lososích jiker se líhne ve speciálním inkubátoru přímo v řece Kamenici

Deset tisíc lososích jiker se líhne ve speciálním inkubátoru přímo v řece KameniciDeset tisíc lososích jiker se od středy líhne v inkubačních schránkách umístěných do říčky Kamenice v Národním parku České Švýcarsko. Testuje se tak metoda, jak do říčky vrátit labské lososy obecné, které zde lidé vyhubili. Inkubační schránky budou v závislosti na denních teplotách vody otevřeny během března. Ichtyologové pak úspěšnost líhnutí vyhodnotí a vylíhnuté rybičky ze schránek vypustí do Kamenice.
© 2005 – 2019 Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu provozovatele zakázáno.