Články FiftyFifty.cz, strana 23

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 23 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 23

FiftyFifty

Jak zfalšovat víno

Může se láhev levného vína během několika okamžiků změnit na vybraný ročník? Podle některých odborníků to není vyloučeno. Stačí znát několik triků.

Rakovinu prostaty může odhalit odběr krve

Rakovina prostaty je nejčastějším diagnostikovaným onkologickým onemocněním u českých mužů. V roce 2005 byl nádor prostaty odhalen u 4864 mužů a více než třetina z nich na něj zemřela. Včasný záchyt choroby nabízí významně lepší šanci na přežití, ale nádor se často projeví poměrně pozdě. Ve velmi časné diagnostice však může pomoci odběr krve.

Málo známé kaki

Ovoce původem z Číny či Japonska. V Evropě se dnes hojně pěstuje ve Španělsku v oblasti Valencie. Žluté, oranžové nebo načervenalé plody se trochu podobají velkým rajčatům. Jsou sladké, křehké a dužnaté. Dají se konzumovat syrové nebo se z nich mohou připravovat nejrůznější pokrmy, kompoty a marmelády.

Sexem k astmatickému záchvatu?

Astma a alergickou rýmu může vyvolat kdeco: infekce, kontakt s alergenem, fyzická námaha, emoce. A také sex.

Nakažlivá nálada

To, jak se člověk cítí, závisí především na lidech v jeho blízkosti. Náladu mohou ovlivňovat i lidé, s nimiž jsme se nikdy nesetkali, a pochytit od druhých je možné třeba i nadváhu.

Wellness: zaručený způsob, jak se cítit lépe

seriál :: Wellness - prozíravá investice do zdraví

Pociťujete bolesti zad a kloubů nebo máte nadváhu? Naše problémy není zase tak složité vyřešit. Stačí si promluvit o našich drobných tělesných nedostatcích s odborníky a následně zvolit vhodnou pohybovou aktivitu - pravidelné a cílené cvičení. Je prostě nutné začít přemýšlet, jak si alespoň trochu "zkomplikovat" život pro naše dobro.

Jsem alergická na svého partnera?

Na alergie na rostliny nebo zvířecí srst jsme si už pomalu zvykli. Je ale možné mít alergii na vlastního partnera?

Spánek: Kolik je vlastně dost?

Každý z nás je čas od času ve spěchu. Musíme stíhat práci, školu, rodinu nebo domácí povinnosti. Neděláme to ale na úkor svého spánku? Stejně jako mnoho jiných lidí si možná myslíte, že spánek je pouze ztráta času, kdy mozek vypne a tělo odpočívá. Zamyslete se ale ještě jednou.

Maggot therapy - léčba larvami!

V hořovické nemocnici oprášili metodu léčby larvami. Od konce minulého roku jimi úspěšně léčí na chirurgické ambulanci pod vedením doktorky Šimůnkové. Nemocnice se tak zařadila mezi desítku dalších nemocnic včetně fakultních, které tuto léčebnou alternativu nabízejí například pacientům s bércovými vředy nebo diabetickou nohou. K léčbě se používají pouze sterilní larvy mouchy Bzučivky zelené a metoda je zcela bezpečná.

Tai chi – geniálně protáhnout!

seriál :: Tai chi - cvičení pro tělo i duši

Nohy v jedničkovém kroku, tělo v ose, sílu v rukou vyvíjet stejnoměrně. Tělo i pohled v rovině, ruka za tělem je vždy dlaní vzhůru. Tohle a mnoho dalšího jsou pomalé pohyby tai chi, právě díky tai chi se skvěle protáhnete a proces stárnutí se zpomalí!

Wellness - pouhý trend, nebo životní nutnost?

seriál :: Wellness - prozíravá investice do zdraví

MOTTO: "Nejlepší investicí každého je investice do vlastního zdraví."

Topná sezona zhoršuje alergii

Proč se během topné sezóny alergie zhoršuje? Důvodů je mnoho. Především je to vyšší počet emisí produkovaných při topení, ale také horší klimatické podmínky s častějšími inverzemi a tvorbou smogu.

Očkování proti chřipce – mýty a fakta

Každá nemoc je něčím záhadná. Problém, který si nedokážeme vysvětlit a o kterém slýcháme často jen útržkovité informace z médií, svádí k tomu, aby si jej lidé opředli mýty a pověrami. Podívejme se na některé z mýtů, které se o chřipce a očkování proti ní mezi lidmi tradují..

Jak ochránit děti před sexuálním zneužitím

„Neber si bonbóny od cizích lidí.” Vzpomínáte si na klasické varování z vašich vlastních dět­ských let? Obvykle následovalo ještě: „Nikdy nemluv s nikým cizím”. Tato poněkud vágní ostra­žitost nikdy příliš neodpovídala skutečným obavám vašich rodičů. Dnes si již netroufáme se to­muto problému vyhýbat.

Hory alergikům uleví. Pozor ale na lyžařské astma.

Pobyt na horách ve vysokých nadmořských výškách (nad 1 500 m) alergikům a astmatikům lékaři doporučují desítky, možná stovky let. Máte doma alergika nebo sami se s tímto onemocněním potýkáte? Pak vyrazte na hory.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz