Články FiftyFifty.cz, strana 42

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 42 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 42

FiftyFifty

Jak přežít vánoční stres? Tipy (nejen) pro introverty…

Jak přežít vánoční stres? Tipy (nejen) pro introverty…Hektické vánoční období působí na každého z nás jinak – řada lidí nepociťuje během Vánoc ani stres, ani úzkost. Pro introverty, kteří nemají rádi společnost, se ale může stát představa nekonečných svátečních rodinných setkání a společenských příležitostí noční můrou.

Aby byl zimní chodník bezpečnou cestou: Desatero proti pádům

Aby byl zimní chodník bezpečnou cestou: Desatero proti pádůmAby byl zimní chodník bezpečnou cestou: Desatero proti pádům Sníh a mráz proměňuje v zimě spoustu ulic a chodníků doslova v překážkovou dráhu.

Léčba dotykem: Aromamasáž

Léčba dotykem: AromamasážMnoho situací a zážitků má člověk spojených s různými vůněmi, které si dokáže vybavit kdykoliv – s vůní jara, vůní lesa, vůní babiččiny kuchyně..

Chraňte srdce před vánočním stresem

Chraňte srdce před vánočním stresemAdventní doba trvá čtyři týdny před Štědrým dnem a je to taková příprava na Vánoce. Kdysi lidé drželi půst a věnovali se modlitbám. Dnes k hlavním tradicím tohoto období patří bezesporu tzv. adventní věnec. A bohužel také stres, který nejen kardiakům rozhodně nesvědčí.

Pozvěte srdce na dvě deci červeného

Pozvěte srdce na dvě deci červenéhoJak už vědci a lékaři několikrát potvrdili, střídmé pití červeného vína má velmi blahodárný vliv na zdraví našeho srdce. Alkohol a další látky obsažené v tomto moku totiž pomáhají předcházet srdečním onemocněním – zvyšují hladiny „dobrého“ cholesterolu, který chrání cévy před jejich poškozením.

Léčba dotykem: akupresura

Léčba dotykem: akupresuraAkupresura je stará metoda pocházející z Číny, kde se používala již před několika tisíci lety.

Jaká bude letošní chřipková sezóna?

Jaká bude letošní chřipková sezóna?Pomalu, ale jistě se blíží letošní chřipková sezóna. Spolu s ní se začínají v ordinacích lékařů, na hygienických stanicích, ale i mezi veřejností množit dotazy na její očekávaný průběh.

S bolestmi kloubů pomůže taiči

S bolestmi kloubů pomůže taičiČínské bojové a relaxační umění taiči cvičí miliony lidí na celém světě. Má totiž prokazatelné účinky na lidské zdraví. Dokáže pomoci i při revmatoidní artritidě.

I čokoláda pro diabetiky může ukrývat alergeny

I čokoláda pro diabetiky může ukrývat alergenyOteklý jazyk a zhoršené dýchání – reakce, která je noční můrou všech alergiků citlivých na určité potraviny. Případ 93leté ženy ukazuje, že bez rizika nejsou ani dia sladkosti.

Deset způsobů, jak přežít zimu ve zdraví

Deset způsobů, jak přežít zimu ve zdravíUž při letmém pohledu na aktuální televizní reklamy je zřejmé, že sezóna chřipek, infekcí a nachlazení se nezadržitelně blíží. A přestože máme k dispozici řadu prostředků, které nám pomáhají se vypořádat s rýmou, chrapotem nebo bolestí v krku, nejlepší by bylo přežít zimu bez jakékoli nemoci.

Díky hitu skupiny Bee Gees si zapamatujete nová pravidla resuscitace i vy

Díky hitu skupiny Bee Gees si zapamatujete nová pravidla resuscitace i vyZjednodušení návodů na první pomoc a resuscitaci vede ke zvýšení počtu úspěšně oživených lidí se srdeční zástavou. Dokazuje to i australská studie: Změna doporučení vedla v druhém největším australském městě, Melbourne, ke zvýšení pravděpodobnosti, že se v ohrožení života dostane postiženému pomoci od náhodných svědků příhody.

Típněte poslední cigaretu. Ale pod dozorem

Típněte poslední cigaretu. Ale pod dozoremKouříte? A zkoušeli jste přestat? Jednou, dvakrát a stejně to nevyšlo? Možná jste z toho zoufalí, ale stejně neslavně končí většina kuřáků, kteří se do odvykání pustí sami. Kdo to myslí vážně a chce s cigaretami definitivně praštit, udělá nejlépe, když si nechá poradit od lékaře.

Vitamíny: nenechte se nalákat na reklamní hesla

Vitamíny: nenechte se nalákat na reklamní heslaVitamín je definován jako látka nezbytná k životu. Opravdu nám ale vitamíny tak schází, že je musíme kupovat v lékárně? Mají vůbec ty pestré pilulky plné různých přídavných látek dostatečnou účinnost?

Homeopatie: může pomoci k miminku?

Homeopatie: může pomoci k miminku?Během několika posledních desetiletí došlo k významnému nárůstu počtu párů, které mají problémy s plodností. Ženy trpí nepravidelnou menstruací, počet spermií u mužů se snížil dokonce o 50 procent a čtvrtině všech párů se nedaří počít dítě.

Jízda na kole nemocnému srdci prospívá

Jízda na kole nemocnému srdci prospíváCyklistika je sport, který může provozovat téměř každý, je vhodná i pro lidi se srdečními potížemi. Pokud rádi a často jezdíte na kole, děláte pro své zdraví více, než možná tušíte.
© 2005 – 2022 Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu provozovatele zakázáno.