Osm tipů, jak vybrat nové boty
Někdy si musíte vybrat, jestli budete v nových botách skvěle vypadat, nebo se skvěle cítit. Ale volba je jasná – žádejte pohodlí!
Umíte první pomoc? Měli byste… Můžete tak zachránit život!
Kardiopulmonální resuscitace (KPR), tedy první pomoc při zástavě krevního oběhu a dýchání, by měla patřit mezi základní dovednosti každého z nás. Neposkytnutí první pomoci může být za určitých okolností dokonce hodnoceno jako trestný čin. Nebojte se, zachránit život se naučíte i vy.
Jste bez energie a nálady? Příčinou může být Hashimotova nemoc
Pokud štítnice nepracuje tak, jak má, dříve či později se to odrazí na stavu celého organismu. Jste-li bez elánu, zažívání je zpomalené nebo je vám pořád zima, je na čase navštívit lékaře.
Výtažek z muškátu zatočí s každou virózou
V tradiční jihoafrické medicíně je známo, že extrakt z tamního muškátu léčí nejen infekce horních cest dýchacích, ale i další onemocnění krku, nosu a uší. Kvůli těmto blahodárným účinkům je po preparátu velká poptávka i v Evropě.
Medvědice lékařská pomáhá při problémech s močovými cestami
Sušené listy a výtažky z medvědice lékařské bývají součástí čajů a léčivých přípravků. Ty uleví při zánětech močových cest, ale také při zácpě nebo potížích s průduškami.
Klíšťata? Děkuji, nechci!
Zahradničení, kempování, turistika, sběr hub. Pokaždé, když si užíváte tyto venkovní aktivity, myslete také na ochranu proti klíšťatům. Miniaturní vetřelci jsou zdrojem nebezpečných bakterií, virů a parazitů způsobujících závažná onemocnění.
Řešíte doma opakovaně „mokré nehody“? Hledejte příčinu!
Promočená postel a nešťastné dítě. To je obrázek známý mnoha rodinám. Pomočování neboli enuréza je častým, ale naštěstí spíše přechodným stavem. Pokud zmizí do 5. roku věku potomka, většinou se nejedná o závažný problém. Které děti mohou být vznikem enurézy ohroženy a proč?
Co by měl každý rodič vědět o dětské obrně
Zavedením plošného očkování byla dětská obrna vymýcena ve většině zemí světa. Nyní se ale virus dětské obrny začíná znovu šířit i v zemích, ve kterých se už nevyskytoval. Pokud nebudeme proti této nemoci očkovat, může se to stát i u nás.
Sádlo je (opět) zdravé
Není to poprvé, kdy vědci přehodnotili svá někdejší stanoviska k různým potravinám a jejich vlivu na naše zdraví. Například tolik proklínané sádlo zažívá renesanci. Jak je to s ním tedy doopravdy?
Vše, co potřebujete vědět o chlebu, aneb Desatero kvalitního chleba
Chléb je základní lidská potravina již po tisíce let a také symbol života. Pro náš organismus má optimální složení – pouze o chlebu a vodě vydržíme žít poměrně dlouhou dobu. Dneska navíc můžeme vybírat mezi tolika druhy, že si každý přijde na své. Jak ovšem poznáme ten, který je vyroben pouze přírodním kvasem? Podle čeho vybírat chleba v obchodě? Jak ho správně skladovat a zamrazit? Pronikněte do tajů jedné z našich stěžejních potravin.
Kuřáci, máte spočítány své „krabičkoroky“?
Cigaretový dým škodí i v docela malých dávkách. Ničí zdraví jak samotným kuřákům, tak nekuřákům pohybujícím se v jejich okolí. Riziko vzniku nádoru plic pak roste s celkovou dobou kouření a počtem vykouřených cigaret, takzvanými krabičkoroky.
Nachlazení antibiotika nevyřeší. Tak kdy jsou užitečná?
Rýma, kašel, únava. Když jsme tzv. nastydlí, život nestojí za nic. Pokud léky proti horečce a kapky do nosu hned nezaberou, chtějí někteří lidé urychlit uzdravení užíváním antibiotik. To je ovšem nezodpovědný a hlavně zbytečný hazard se zdravím.
Osm pádných důvodů, proč nechat dítě očkovat
Záleží vám na zdraví vašeho dítěte a váháte, jestli ho nechat očkovat? Pak byste měli vědět, že rizika neočkování jsou neporovnatelně vyšší. Přečtěte si proč.
Šest tipů, jak si zvyknout na nové léky
Dostali jste nové léky k pravidelnému užívání? Nebo dokonce celou hromadu léků? Poradíme, pomůžeme!
Jezte „čistě“. Snížíte tak riziko vzniku střevního zánětu
Přídatné látky v potravinách pravděpodobně hrají velkou roli v možnosti nástupu nespecifických střevních zánětů. Zatočit s nimi chce nový, moderní směr životního stylu. Nazývá se clean eating a má přesně daná pravidla.