Články FiftyFifty.cz, strana 25

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 25 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 25

FiftyFifty

Může nespavost člověku vyhovovat?

V dnešní uspěchané době dává mnoho lidí před kvalitním spánkem přednost plnění svých povinností. Tváří se přitom, jako by jim vyhovovalo spát třeba jen tři nebo čtyři hodiny denně. Je to ale opravdu tak? A jaká rizika při dlouhodobém nedostatku spánku hrozí?

Vyzrajte na bolesti zad

Bolesti zad trápí stále častěji velkou část lidí. Mohou být způsobeny úrazem, špatným držení těla nebo třeba Bechtěrevovou chorobou. Následující tipy vám poradí, jak si od bolesti zad ulevit.

Syndrom turistické třídy

– nebezpečí nejen pro vaše nohy! Při cestování letadlem na dlouhých linkách dochází k žilnímu městnání na dolních končetinách, jehož známkou jsou otoky. U některých lidí se tvoří krevní sraženiny, které mohou dokonce ohrozit jejich život.

Očkování do zahraničí: někdy nadstavba, jindy nutnost

Chystáte se v létě cestovat do zahraničí? V tom případě zvažte očkování proti žloutence. Samozřejmě záleží, kam se chystáte. Zatímco třeba do Chorvatska takové opatření nutné není, do afrických zemí by mělo být samozřejmostí.

Tai chi ve 3.stadiu

seriál :: Tai chi - cvičení pro tělo i duši

Jsem na třetím schůdku na cestě za tím - umět tai chi. Osměluju se a chystám na docházku do pokročilých kursů. Zatím jsem zjistila, že tai chi skvěle protáhne, notně otestuje sílu odhodlání a podle úrovně znalosti 108 pozic sestavy taoistického tai chi se s tělem začne cosi dít. Ne, že bych věděla co, ale říkám - lezu na třetí schůdek z deseti. Nebo z patnácti.

Jízda „na kolečkách“ prospívá zdraví

Přestože obecně lidé méně nakupují, čísla ukazují, že pro in-line brusle to neplatí! Jen ve Velké Británii se ročně prodá okolo 100 000 párů. A není divu – tento sport má spoustu výhod. Jednou z nich je podpora zdraví našeho srdce.

Chcete se dožít vysokého věku? Seďte tiše jako želva!

Touha po dlouhověkosti ovládá lidstvo od nepaměti. Už ve starověkých textech se dočteme o elixírech dlouhověkosti nebo dokonce nesmrtelnosti. Existují ale opravdu nějaké zaručené tipy, jak se dožít vysokého věku?

Při cestování jezte raději banány než broskve

Ve věkové skupině osob do patnácti let je až čtyřicet procent případů hepatitidy A spojeno s cestováním. Riziko nakažení přitom závisí na životních podmínkách země kam cestujeme, výskytu viru v dané oblasti a také na délce pobytu.

Latex číhá na alergiky prakticky všude. Třeba při sexu

Přírodní latex je mléčná tekutina z tropického stromu kaučukovníku brazilského (Hevea brasiliensis). V přírodním kaučuku bylo objeveno přes 150 bílkovin, z nichž 35 může působit jako alergeny.

Chřipkové pandemie

Nejhorší chřipkovou pandemií v dějinách lidstva byla zatím takzvaná španělská chřipka. Nebyla to ale pandemie jediná a nebyla ani první, ani poslední. Pokud by se z prasečí chřipky, které se začíná říkat nová chřipka, rozpoutala skutečně pandemie, mohlo by se virem nakazit až půldruhé miliardy lidí.

Jak si zlepšit mozek

Léky ovlivňující myšlení jsou rok od roku populárnější. Stačí jediná tableta a mizí únava, zlepšuje se paměť a soustředění. Je to vždy výhoda?

Změna je život, pro exkuřáka pak základ úspěchu

Poslední cigareta je dokouřená a vy jste rozhodnuti se svojí závislostí skoncovat. Asi tušíte, že od tohoto okamžiku vás čeká nelehký boj, kde proti vám stojí hned dva soupeři.

Bolí vás ruce? Příčinou může být i akromegalie!

Trpíte bolestí rukou a zápěstí? Nedokážete si osolit polévku a psaní na počítači vám začalo nečekaně dělat potíže? Zbystřete, může se jednat o jeden z příznaků akromegalie , tzv. syndrom karpálního tunelu.

I brýle mohou obsahovat alergizující látky

Ty tam jsou doby, kdy majitelé "špatných" očí vyndavali brýle jen potmě v kině a ještě před koncem filmu je zase ukládali do pouzder. Dnes si každý, kdo korekci zraku potřebuje, může vybrat z nepřeberného množství materiálu a tvarů brýlových obrub. Některé ale mohou skrývat určité nebezpečí pro alergiky. Vybírejte proto pečlivě.

Goji – zázračné ovoce mládí

Název se vyslovuje godži a jde o plody kustovnice čínské. Zřejmě nejhodnotnější ovoce, jaké na planetě máme. Zázračné ovoce mládí, které je dnes ve světě celebrit hitem. Za svůj vzhled i životní elán mu prý vděčí Madonna, Kate Mossová a řada dalších.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz