Články FiftyFifty.cz, strana 46

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 46 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 46

FiftyFifty

Na záděrky platí prevence!

Na záděrky platí prevence!Suchá a odrostlá kůžička u nehtů na rukou je nejen nevzhledná, ale může i bolet. Můžeme jí však předcházet anebo ji rychle „vyléčit“.

Astma není jen jedno: vyznáte se v jeho typech?

Astma není jen jedno: vyznáte se v jeho typech?Do slova "astma" se vejde překvapivě mnoho klinických stavů. Společné mají to, že dýchací cesty jsou trvale zánětlivě změněné a určité podněty vyvolávají epizody pískotů při dýchání, dušnost, tlak na hrudi a kašel. Konkrétní projevy, závažnost astmatu a faktory, které astmatické záchvaty vyvolávají, se však mohou u jednotlivých pacientů lišit.

5 tipů pro zdravé uši bez infekce

5 tipů pro zdravé uši bez infekceMáte-li propíchnuté uši ozdobené náušnicemi či piercingem, pak možná víte, že ušní lalůčky jsou náchylné k infekci. Jak často bolestivým komplikacím předcházet i jak je léčit, to napoví následující řádky.

Kůži máte jen jednu. Šetřete ji!

Kůži máte jen jednu. Šetřete ji!Na jaře ještě lačně lapáme sluneční paprsky, po kterých se nám tak stýskalo v zimě. Avšak slunce postupně připaluje a v létě bychom měli myslet spíš na to, jak se před potenciálně škodlivými paprsky chránit.

Správná výživa pro rychlé hojení

Správná výživa pro rychlé hojeníRole vhodné stravy je pro regeneraci jakékoli rány zcela zásadní. Hojení je totiž proces, při kterém tělo nahrazuje tkáň zraněnou tkání novou. K tomu však potřebuje nezbytné živiny a energii. V následujícím přehledu najdete informace o těch nejdůležitějších.

Alergici už nemusí za solnými krystaly až k moři

Alergici už nemusí za solnými krystaly až k mořiO prospěšnosti pobytu lidí s dýchacími potížemi u moře není pochyb. Za vzduchem nasyceným solí však není třeba cestovat stovky kilometrů. Přímořské mikroklima naleznete i v uměle vybudovaných solných jeskyních, které se s úspěchem zabydlely i u nás.

Oči o vás prozradí více, než si myslíte

Oči o vás prozradí více, než si myslíteVaše oči vás mohou varovat. Změna barvy, vzhledu nebo vidění mohou být prvními příznaky některých závažných nemocí.

Co s pupínky ze sluníčka?

Co s pupínky ze sluníčka?Zbožňujete opalování a pro snědou pleť s přehledem propotíte tucet osušek? Rok co rok jste nadšeně vyrážela na pláž a letos byste si ráda dala repete… Jenže pokožka protestuje – červenou svědivou vyrážkou. Anebo se sluníčku vyhýbáte jak jen můžete právě ze strachu z každoročně se opakujícího ekzému?

Drobná poranění – peroxid do rány nelijte!

Drobná poranění – peroxid do rány nelijte!Drobné řezné rány a oděrky patří k nejčastějším úrazům. Umíte takovou ránu dobře ošetřit? Mezi lidmi například stále přetrvává mýtus, že každé poranění se musí nejprve vymýt, nejlépe peroxidem nebo jódem. Opak je však pravdou.

První pomoc proti klíšťatům v deseti krocích

První pomoc proti klíšťatům v deseti krocíchSezóna klíšťat je opět tady a vy zase stále nevíte, co dělat a jak se účinně chránit? V následujícím článku jsme shrnuli celou „klíštěcí první pomoc“ do deseti základních kroků. Projděte si je a ujistěte se, že děláte všechno správně pro to, abyste ochránili svoje zdraví i zdraví svých blízkých.

Alergie na jídlo – co dělat, když trápí vašeho zvířecího miláčka?

Alergie na jídlo – co dělat, když trápí vašeho zvířecího miláčka?Případů, kdy jsou na jídlo alergičtí i domácí mazlíčci, není zrovna málo. V případě kožních potíží pomůže alergii diagnostikovat jídelní test. Možná vám ho doporučí veterinář, ale vyzkoušet ho můžete i sami.

10 tipů pro lepší den

10 tipů pro lepší denV dnešní, uspěchané době máme na vše většinou velice málo času. Zkuste si ale ve svém programu najít několik volných minut, zamyslete se, zvolněte a dobijte se energií. To vše děláte pro své tělo a ne nadarmo se říká „Ve zdravém těle, zdravý duch“. Pro nemocné rakovinou toto platí dvojnásob.

Pozor na sluneční paprsky

Pozor na sluneční paprskyVětšina lidí miluje krásné počasí a navíc bylo vědecky prokázáno, že sluneční svit zlepšuje náladu. Na druhou stranu však vystavení se slunečnímu záření způsobuje vrásky, pigmentové skvrny a je rizikovým faktorem pro rakovinu kůže.

Hmyzí píchnutí – co vás čeká a jak se bránit

Hmyzí píchnutí – co vás čeká a jak se bránitStačí jeden bodanec a můžete se stát alergickými na jed hmyzu. Vážné reakce nejčastěji způsobují blanokřídlé druhy, zejména včely, vosy, sršni a mravenci.

Jak odhalit alergii

Jak odhalit alergiiZměny ročního období, počasí a teplot oslabují imunitu. To je známý a vcelku běžný problém, který vyřeší dostatek odpočinku a zvýšený přísun vitamínů. Pokud se ale rýma a kašel opakovaně vrací, měli byste zbystřit. Nemusí totiž jít „jen“ o silné nachlazení či přechozenou chřipku, nýbrž o začínající alergii.
© 2005 – 2021 Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu provozovatele zakázáno.