Nacvičte si kratší spánek: jde to!
Potřeba spánku je jistě zcela individuální záležitost, nicméně jako dostačující je většinou uváděno osm hodin. Je ale možné tento čas zkrátit, aniž bychom tím poškodili svoje zdraví?
Pití horkých nápojů může způsobovat rakovinu
Nekonzumujte vařící nápoje, nechte je nejprve trochu vychladnout. V opačném případě totiž zvyšujete riziko, že se u vás v budoucnosti rozvine rakovina krku. Alespoň to tvrdí odborníci z Íránu, kteří nedávno zveřejnili výsledky svého výzkumu na toto téma.
Astma se může rozvinout i vlivem sledování televize
Astma je závažné plicní onemocnění, kterým v naší republice trpí statisíce lidí. Může být způsobeno mnoha příčinami. Třeba přílišnou láskou ke sledování pořadů v televizi.
Výskyt klíšťat lze předpovědět podle vlhkosti
V České republice pravidelně zveřejňuje klíšťovou předpověď během sezony Český hydrometeorologický ústav ve spolupráci se Státním zdravotním ústavem a za podpory Ministerstva zdravotnictví. Podobný úkol si nyní vytyčil i profesor Mather z amerického státu Rhode Island.
Zaměření na tělo
Nekonečné diety, kosmetické zásahy, cvičení ve fitcentrech. Tělo se stalo středem pozornosti. V minulosti se jen málo lidí zabývalo detailně tím, jak vypadají. Tělo se bralo jako dané.
Káva a cigareta – nerozlučná dvojice?
Také si nedokážete představit posezení s kamarádkou bez kávičky a cigaretky? Je pro vás obojí symbolem pohody, chvilky, kdy vše hodíte za hlavu a máte čas vydechnout? Vaše zdraví ale už tak „v pohodě“ asi není.
Ulehčete život svému srdci, uleví se i vám
Nežijeme proto, abychom jedli, ale jíme proto, abychom žili. Toto pořekadlo známe všichni. Ale upřímně: kdo z nás se ho drží? Je dobré zamyslet se nad sebou dřív, než bude pozdě. Životospráva totiž může zkrátit, ale i prodloužit a zkvalitnit život. Záleží jen na našem výběru.
Optimizmus v genech
Pro některé lidi je sklenice se stejným obsahem napůl plná, pro jiné napůl prázdná. Proč mají někteří optimistický pohled na svět a jiní zcela opačný? Je to otázka, která psychology už dlouho zajímá.
Vizitka dobrého wellness - technické zázemí
seriál :: Wellness - prozíravá investice do zdraví
Dobré wellness centrum se pozná především podle technického zázemí. Musí zde být takové vybavení, které bude vhodné pro naši rehabilitaci a relaxaci.
Srdci může prospět i česnek nebo čínská medicína
Přestože západní medicína se svými důkazy podloženými poznatky, přístroji a účinnými léky pořád hraje hlavní roli v léčbě srdečních onemocnění, stále více lidí se zajímá o možnost alternativního přístupu. A také řada lékařů a vědců uznává, že některé rostliny nebo například metody čínské medicíny mohou být našemu srdci prospěšné.
Zbytečné plýtvání?
Člověk vydává obrovskou energii na to, aby si udržel tělesnou teplotu 36 až 37 stupňů Celsia. Podobný problém mají i ostatní teplokrevní živočichové.
Ostropestřec zabírá u cirhózy i žloutenky
Na nemocná játra nezabírají jen klasické léky. Jejich funkci lze podpořit i rostlinami. Jedním takovým pomocníkem je i ostropestřec mariánský.
Jak se pozná dobré wellness centrum?
seriál :: Wellness - prozíravá investice do zdraví
Určit, které wellness centrum je nejlepší, je pro běžného zájemce poměrně složitý úkol. Jelikož ve wellness dáváme v sázku naše největší bohatství – naše zdraví – je vybírání správného centra velice obtížné. Na jaké věci bychom si tedy měli při hledání wellness centra dávat pozor?
Pitaya – dračí ovoce
Obrovský plod kaktusu jako z pohádky. I jeho květy jsou zvláštní. Bílé, až třicet centimetrů dlouhé, kvetou jen jedinou noc a omamně voní. Vysloužily si přízvisko Měsíční květy nebo také Královny noci.
Má homeopatie šanci vyléčit to, co medicína neumí?
Každý rok je to stejné: přijde "vaše" období a vy se můžete uškrábat. Zase atopický ekzém. Vyzkoušeli jste kdeco, ale vše zabere jen na chvíli. Pomůže třeba homeopatie?