Články FiftyFifty.cz, strana 47

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 47 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 47

FiftyFifty

Stop svědění kůže!

Stop svědění kůže!Trápí vás kopřivka či atopický ekzém? Tato dvě kožní onemocnění s sebou nesou řadu nepříjemných pocitů a jedním z nich je neúprosné svědění. Poradíme vám, jak s tímto nezvaným hostem bojovat.

Lupénka: když krémy a masti nefungují

Lupénka: když krémy a masti nefungujíU mnoha lidí s lupénkou lokální léčba neboli natírání postižené pokožky různými přípravky zkrátka nezabírá. Jindy může být kožní postižení tak rozsáhlé, že se nedají žádné krémy prakticky použít. Co se s lupénkou dá dělat pak?

Trpíte astmatem? Hlídejte si váhu

Trpíte astmatem? Hlídejte si váhuV posledních desetiletích přibývá ve vyspělých zemích astmatiků a zároveň se zvyšuje množství lidí, kteří mají problémy s nadváhou. Alarmující je především nárůst počtu obézních dětí – přemíra kil je totiž rizikovým faktorem pro rozvoj astmatu. Pokud se tato dvě onemocnění zkombinují, obézní astmatik mívá horší průběh potíží a více komplikací než ten štíhlý.

Osvědčené metody, jak přestat kouřit

Osvědčené metody, jak přestat kouřitUž jste vyzkoušeli kdeco, ale stále vás cigarety ovládají? Nabízíme vám další inspiraci v podobě následujících několika rad.

Probiotické bakterie pomáhají v boji se střevními záněty

Probiotické bakterie pomáhají v boji se střevními zánětyStřevní záněty, někdy nazývané novodobou epidemií, postihují v současnosti stále více lidí. Jde o chronické nemoci, jejichž léčba je dlouhodobá a mnohdy problematická. Co vlastně pomáhá?

Dovolená bez úrazů: 4 věci, na které je dobré myslet

Dovolená bez úrazů: 4 věci, na které je dobré mysletLetní prázdniny jsou dobou lenošení, ale i rekreačního sportování. To s sebou bohužel přináší riziko vzniku úrazů. Zejména u sportů, jako je plavání, volejbal, jízda na kole nebo třeba vysokohorská turistika poranění, často končí hospitalizací.

Letní bouřky ohrožují zdraví nejen kardiaků

Letní bouřky ohrožují zdraví nejen kardiakůLetní bouřka, to není jen úleva po předcházejícím dusném počasí a dostatek vláhy pro rostliny. Bouřka může mít – a často má – negativní dopad na lidské zdraví, a to nejen kardiaků. Přinášíme vám návod, jak se v takovém počasí chovat, aby nedocházelo k ohrožení zdraví nebo životů.

Oči potřebují v průběhu života různou péči

Oči potřebují v průběhu života různou péčiLidské tělo se po narození vyvíjí, všechny jeho funkce pozvolna dosahují vrcholu a poté začínají pomalu stárnout. oči tento proces absolvují samozřejmě spolu s naším organismem – proto nám v každém období života slouží trochu jinak.

Jídlo a dnešní ´plastic people´

Jídlo a dnešní ´plastic people´Jedním z témat, o kterém se málo mluví, je dopad plastů na zdraví člověka. Vášnivé diskuze vedou nejen příznivci zdravého životního stylu, ale také lidé obzvláště citliví na látky z vnějšího prostředí. Faktem je, že to, co do vás vchází, lze do určité míry ovlivnit. Začít můžete třeba u správného skladování potravin.

10 zásadních otázek před nákupem slunečních brýlí

10 zásadních otázek před nákupem slunečních brýlíMožná jste překvapeni a hlavně oslněni nečekaně silnými letními paprsky. Doklopýtali jste do obchodu, sáhli po prvních ucházejících brýlích s tmavými skly a chystáte se zaplatit. Zadržte!

Hudba srdci prospívá

Hudba srdci prospíváNe nadarmo se říká, že muzika umí léčit. Její poslech může prospět také pacientům, kteří trpí těžkým stresem a úzkostí a kteří právě podstupují léčbu ischemické choroby srdeční.

Velký průvodce výběrem brýlí

Velký průvodce výběrem brýlíPro volbu těch správných brýlí už dávno nestačí znát jenom počet dioptrií. Vyberte si ta správná skla pro nejlepší zrak, dokonalé pohodlí a výborný vzhled! A pokud máte pocit, že vyznat se v široké nabídce je téměř nemožné, nechte se inspirovat naším průvodcem po světě brýlí…

Nos potřebuje pro své zdraví vlhko

Nos potřebuje pro své zdraví vlhkoStačí, když nastydnete, a dostaví se rýma. Nebo máte doma příliš suchý vzduch. Obojí je nepřítelem nosní sliznice, ve které mohou vznikat bolestivé stroupky a ty se pak špatně hojí. Existuje proti nim jednoduchá obrana, stačí vědět, co přesně dělat.

Naučte se odstraňovat klíště správně a bez rizika

Naučte se odstraňovat klíště správně a bez rizikaV první řadě si musíme uvědomit, že každé klíště je potenciální infekční materiál a podle toho bychom s ním měli také zacházet. Žádné „mazlení“a potírání krémem, žádné rozmačkávání mezi nehty.

Konzumací ovoce podpoříte hojení rány

Konzumací ovoce podpoříte hojení rányMáte na těle poraněné místo, které se špatně hojí? Zařaďte do jídelníčku více ovoce bohatého na vitaminy a antioxidanty a celý proces léčby tím uspíšíte. Látky obsažené v rostlinách, takzvané fytochemikálie, totiž obsahují důležité sloučeniny umožňující urychlené zotavení organismu.
© 2005 – 2021 Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu provozovatele zakázáno.