Články FiftyFifty.cz, strana 55

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 55 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 55

FiftyFifty

Při chřipce vsaďte na houby, česnek a bezinkovou šťávu

Při chřipce vsaďte na houby, česnek a bezinkovou šťávuChřipka je poměrně závažné onemocnění, které se právě v těchto dnech dostává opět ke slovu. Každoročně jím onemocní statisíce obyvatel České republiky. Nejlepším opatřením, jak se jí vyhnout, je očkování. Co ale dělat, když už chřipka udeřila? Pomozte si vhodným jídelníčkem.

Chcete zdravé kosti? Musíte se hýbat!

Chcete zdravé kosti? Musíte se hýbat!Kosti jsou doslova oporou našeho těla. A to je dost pádný důvod, proč je udržovat v dobré kondici. Nejvíce můžeme udělat pro dobro svých kostí ještě v mládí, kdy má naše tělo největší schopnost vytvářet zásoby nové kostní hmoty.

Bolest kloubů se změnou počasí opravdu souvisí!

Bolest kloubů se změnou počasí opravdu souvisí!Věříte tomu, že lidé s artritidou dokážou předpovědět blížící se změnu počasí? Nebo jste skeptičtí a považujete podobná tvrzení za babské řeči? Seriózní výzkum hovoří jasně: artritici jsou na vnímání počasí obzvláště citliví.

Nebezpečné kyseliny: škodí zubům?

Nebezpečné kyseliny: škodí zubům?Čištění dutiny ústní je pro zuby prospěšné a chrání je tak před vznikem zubního kazu. Jasná věta, ve které budeme jen těžko hledat záludnosti. Ráno pro krásu a večer pro zdraví – každé malé dítě přece ví, že o zuby je potřeba pečovat. Co když vám ale řekneme, že jsou situace, kdy je lépe s čištěním chrupu počkat?

Úrazy dětí v domácnosti: tipy pro bezpečnější život

Úrazy dětí v domácnosti: tipy pro bezpečnější životS růstem vašeho dítěte se stále prodlužuje seznam nebezpečných míst, kde si malý neposeda může způsobit nepříjemná zranění. Většině úrazů lze však předcházet důslednou prevencí a tvorbou bezpečného domácího prostředí.

Problematická pleť: Na podzim vsaďte na bylinky

Problematická pleť: Na podzim vsaďte na bylinkyNadcházející podzim přináší vedle zkracujících se dnů a chmurných nálad také zhoršení pleti. Změnami počasí nejvíce trpí pleť problematická, která je postižena například akné, lupenkou nebo atopickým ekzémem. V tomto článku vám přinášíme několik tipů, jak pomoci své pokožce vyrovnat se přírodní cestou s příchodem podzimu.

Spěte sladce. Srdce to ocení

Spěte sladce. Srdce to oceníKvalitní noční spánek skvěle završí a podpoří všechna dobrodiní, která jste svému srdci dopřávali během dne prostřednictvím pohybu a zdravé stravy. Ke všem svým návykům správného životního stylu byste proto měli přidat alespoň sedm hodin odpočinku denně.

Výběr pohlaví dítěte: etika versus přání rodičů?

Výběr pohlaví dítěte: etika versus přání rodičů?Stejně jako v mnoha dalších evropských zemích je v České republice výběr pohlaví při asistované reprodukci zakázán a je považován za krajně nepřijatelný. V Británii však začínají někteří etici hovořit jinak.

5 jednoduchých kroků k efektivní jaterní očistě

5 jednoduchých kroků k efektivní jaterní očistěJátra pracují nepřetržitě. Pokud je budete přetěžovat, může dojít k jejich poškození. Ulevte jim proto pomocí několika jednoduchých triků – bylinky a čaje často dokážou zázraky.

Alergie na holuby? Opravdu existuje!

Alergie na holuby? Opravdu existuje!Zní to trochu podivně, ale ano, je to možné. A nemyslíme tím fakt, že tyto ptáky mnoho lidí nemá rádo. Přecitlivělost na holuby se opravdu vyskytuje, ovšem zas až tak moc se neliší od jiných, běžných alergií.

Jak zatočit s rýmou: zkuste recepty našich babiček i nejnovější trendy

Jak zatočit s rýmou: zkuste recepty našich babiček i nejnovější trendyRýma se sice z medicínského hlediska jeví jako banální onemocnění, ale v běžném životě snad není nic otravnějšího. Make-up rozpatlaný od kapesníku, jídlo, které díky ucpanému nosu ztratilo veškerou chuť a neustále směšně pootevřená ústa – a tyto příznaky nás přepadnou kdykoli a několikrát ročně. Bránit se před nimi nedá. Nebo snad ano?

Dentální hygiena není módní záležitost, ale nutnost

Dentální hygiena není módní záležitost, ale nutnostPreventivní prohlídky jsou jedním ze základních kamenů správné péče o dutinu ústní. Rozhodně to ale neznamená, že tím péče o ústní dutinu končí.

Jak ve zdraví přežít hmyzí útok

Jak ve zdraví přežít hmyzí útokVětšina bodnutí, štípnutí či pokousání způsobená hmyzem se projeví pouze zánětem v místě poškození. U některých jedinců může však vzniknout vážná alergická reakce, která vyžaduje rychlý lékařský zákrok.

Nejlepší sporty babího léta - udržte si formu po prázdninách

Nejlepší sporty babího léta - udržte si formu po prázdnináchKdy jindy překonávat sám sebe než v babím létě. Už nepadáme horkem, ale dny jsou přitom stále ještě teplé a dlouhé. Ideální čas na běhání. Bohužel každý pravidelný sport představuje pro tělo jednostrannou zátěž. Nejrizikovějšími místy jsou kolena a kotníky. Zásadní je se na zátěž vždy pečlivě připravit a žádnou bolest nepodceňovat.

Pomozte si cvičením od bolestí zad

Pomozte si cvičením od bolestí zadZákladem zdraví je zůstávat fyzicky aktivní. Pravidelný a různorodý pohyb pomůže ulevit od bolesti a ztuhlosti zad i těla, posílit svaly, spálit kalorie, zlepšit náladu a snížit riziko některých závažných onemocnění. Máme pro vás pár cviků, které zvládnete i sami doma.
© 2005 – 2019 Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu provozovatele zakázáno.