Články FiftyFifty.cz, strana 93

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 93 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 93

FiftyFifty

Při sportu zapomínám na revma a nic mě nebolí

Při sportu zapomínám na revma a nic mě nebolíTy tam jsou časy, kdy se nemocným všeho druhu radilo, aby se šetřili. Heslem dneška je hlavně se hýbat. A není to jen nějaká momentální móda – prospěšnost pohybu je dokázána výzkumem.

Pět tipů pro zdravé plíce

Pět tipů pro zdravé plícePři prevenci a péči o své zdraví jen málokdo myslí na plíce. Přitom jde o nesmírně důležitý orgán. Jeho poškození je dokonce třetí nejčastější příčinou úmrtí. Jak se o své plíce správně starat?

Léčba revmatické nemoci: začněte včas, jinak bude pohyb problémem!

Léčba revmatické nemoci: začněte včas, jinak bude pohyb problémem!Potíže s klouby se nevyplácí podceňovat. Čím dříve se vydáte k lékaři, tím větší máte šanci vyhnout se potížím s nimi. Jen odborník dokáže vybrat léčbu, která vás může doslova postavit zpět na nohy.

Měření plicního věku: Zkontrolujte, jak jste na tom vy!

Měření plicního věku: Zkontrolujte, jak jste na tom vy!Řada nezdravých návyků, jako je kouření a nedostatek pohybu, se podepisuje na stavu celého organismu. Výjimkou nejsou ani plíce. Lze poznat, zda máme tento důležitý orgán v dobrém stavu? Odpověď může přinést měření plicního věku.

Dětský spánek zkvalitní omega-3 mastné kyseliny

Dětský spánek zkvalitní omega-3 mastné kyselinyOmega-3 mastné kyseliny se do našeho těla většinou dostávají hlavně z tučných mořských ryb. Mají nespočet přínosů pro naše zdraví. Mohou dokonce příznivě ovlivnit i noční odpočinek těch nejmenších.

Jak pracuje srdce pod vlivem kofeinu

Jak pracuje srdce pod vlivem kofeinuEnergetické drinky, káva a zelený čaj jsou na první pohled rozdílné nápoje. Přes odlišnou barvu, vůni i chuť mají však jedno společné. Kofein – alkaloid, bez něhož si řada lidí nedokáže představit začátek nového dne. Prozradíme, jak nápoje s kofeinem působí na organismus.

Vysoký cholesterol: tiché nebezpečí, o kterém je dobré vědět

Vysoký cholesterol: tiché nebezpečí, o kterém je dobré vědětPříliš mnoho cholesterolu v krvi je jedním z hlavních rizikových faktorů pro srdeční onemocnění a mrtvici. Choroby srdce a cév jsou nejčastější příčinou smrti dospělých v České republice. Obrana spočívá především v kontrolách hodnot cholesterolu.

Osm příznaků, kterými se může projevit astma

Osm příznaků, kterými se může projevit astmaAstma je chronické onemocnění, jehož si člověk nemusí dlouho všimnout. Potíže s dýcháním bývají často přisuzovány znečištěnému prostředí nebo špatné fyzické kondici. Jenže čím dříve se začne s léčbou, tím snadněji se stav optimalizuje. Jak tedy rozpoznat příznaky astmatu?

Srdci po infarktu prospívají omega-3 mastné kyseliny

Srdci po infarktu prospívají omega-3 mastné kyselinyChoroby srdce a cév patří k nejčastějším příčinám úmrtí ve vyspělých zemích. Podle nejnovějších výzkumů můžeme zdraví srdce a cév posílit pravidelným užíváním doplňků stravy obsahujících omega-3 mastné kyseliny.

Při CHOPN je zásadní udržovat plíce v kondici!

Při CHOPN je zásadní udržovat plíce v kondici!Při chronické obstrukční chorobě plic dochází k poškození plicních sklípku a ke zhoršení výměny plynů. Velmi důležitá je plicní rehabilitace, která zlepšuje dýchání a tím i přísun kyslíku do organismu. K čemu může dojít v případě zanedbaní léčby?

Před rakovinou prostaty není žádný muž v bezpečí

Před rakovinou prostaty není žádný muž v bezpečíZačali jste se bát rakoviny prostaty? Možná vás strach donutí překonat ostych a vydat se k odborníkovi. Konkrétně k urologovi, který tento orgán zkontroluje a možná vám tím zachrání život.

Jak poznat čerstvá vejce? Ve vodě klesnou ke dnu

Jak poznat čerstvá vejce? Ve vodě klesnou ke dnuKaždý Čech podle Českého statistického úřadu předloni zkonzumoval průměrně 249 vajec. Čechům stále víc záleží na původu vajec a snaží se vyhýbat těm z velkochovů. Informuje o tom projekt Z farmy domů, který se specializuje na prodej produktů od českých farmářů. Cílem projektu je zamezit plýtvání potravinami a naučit spotřebitele zodpovědnému přístupu k potravinám.

Kabáty ještě neodkládejte, klouby potřebují teplo!

Kabáty ještě neodkládejte, klouby potřebují teplo!Jaro klepe na dveře, venku je ovšem pořád chladno. Pokud trpíte revmatoidní artritidou, nenechte se zmást prvním slunečními paprsky a stále choďte teple oblečení. Prochladnutí kloubů by mohlo váš stav zhoršit.

Jezte borůvky – chrání před infarktem!

Jezte borůvky – chrání před infarktem!Dobrou kondici si nelze představit bez zdravého srdce a cév. Kardiovaskulární systém můžete podporovat různě – například si z pestré nabídky ovoce vybírat takové, které má v tomto směru prokazatelně příznivé účinky. Velmi pozitivní dopady nejen na srdce mají třeba borůvky.

Tabákový dým zhoršuje CHOPN. Dopřejte plicím čistý vzduch!

Tabákový dým zhoršuje CHOPN. Dopřejte plicím čistý vzduch!Kouření je jednou z hlavních příčin chronické obstrukční plicní nemoci. Ne všichni nemocní ovšem s tabákem ihned skoncují. Co všechno čeká pacienty, kteří cigaretovému kouři holdují i poté, co už znají svoji diagnózu?
© 2005 – 2021 Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu provozovatele zakázáno.