Mužský přechod doprovází poruchy erekce, riziko infarktu i nové partnerky
O mužském přechodu, neboli andropauze, se příliš nemluví. Jedním ze stěžejních příznaků andropauzy je přitom snížený sexuální apetit, doprovázený poruchami erekce. V souvislosti s tím hrozí mužům také infarkt myokardu. Sexuolog a gynekolog MUDr. Pavel Turčan ve svém komentáři objasní, proč k těmto poruchám dochází, jak je mohou muži řešit či jak může žena poznat, že je její muž v přechodu.
Jakými potravinami a jak bojovat proti jarní únavě
Život každého člověka je významně určen jeho genetickou determinací. Stejnou váhu mají také životní podmínky, které vykazují určitý rytmus a řídí se mj. změnami ročních období. Zima je pro náš organismus poměrně vyčerpávající. Jak se připravit na boj s nadcházející jarní únavou?
Vlhké, nebo suché – jak se rány hojí lépe?
Myslíte si, že drobná ranka raději než vlhké prostředí potřebuje „dýchat“? Nemáte pravdu – mnoho studií prokázalo, že vzduch rány vysušuje a v suchém prostředí se pak vše hojí déle a obtížněji.
Chystáte se na zabijačku? Pozor na hepatitidu E!
Hepatitida E už dávno není pouze exotickou chorobou Asie nebo Afriky. Stejně tak se můžete tímto typem žloutenky nakazit i v domácím prostředí. V současnosti je hlavní příčinou nákazy konzumace špatně tepelně zpracovaného masa!
Plánujete s partnerem dítě? Zakažte mu vepřové maso a notebook na klíně
Otázka mužské plodnosti je stále palčivější. Uvádí se, že má v současnosti problém s kvalitou spermií až 40 % světové mužské populace. Pánové si však často neuvědomují, že jakost spermií svým chováním do značné míry sami negativně ovlivňují. Pijí přemíru alkoholu, pěstují špatnou životosprávu nebo pracují s notebookem na klíně.
Život po rakovině: jak začít žít zdravěji
Gratulujeme, přežili jste jednu z nejobávanějších nemocí – zhoubné nádorové bujení. Nebezpečná rakovina se však může znovu objevit. Nastal čas vzít věci do vlastních rukou a snížit riziko návratu onemocnění na minimum. Jak? Dodržováním zásad zdravého životního stylu!
I hrou se lze učit – potvrzují pedagogové i výsledky dětí
Učení může být někdy snazší než se zdá, nápomocná tomu může být i zábavná a hravá forma. V současnosti totiž i do škol a školní výuky proniká stále více her a jejich zavádění má lepší výsledky než by se dalo čekalo.
Detoxikujete organismus? Nezapomínejte ani na pleť!
Zima je pro náš organismus zřejmě nejsložitější roční období. Často přibíráme na váze, naše tělo se během zimy zanese řadou škodlivin a toxických látek a celkově se necítíme ve „své kůži“..
Dlouhotrvající zácpa může vést až k rakovině, zkuste fíky, švestky nebo fenykl
Zácpa se postupně dostává na přední příčky žebříčku moderních civilizačních onemocnění. V průběhu života se s ní setká až 50 % žen a 25 % mužů. Nejčastěji ji způsobují nevhodné stravovací a pohybové návyky nebo nervové vypětí.
Život bez tabáku? Je potřeba víc než jen nikotinová žvýkačka
Na zemi je přibližně 1,3 miliardy kuřáků. Celosvětově cigarety ročně zahubí asi 12 % dospělých od 30 let výše. I to je důvod, proč se mnoho lidí pokouší s tabákem skoncovat. Často bohužel neúspěšně, neboť jen náhražky, jako žvýkačky či spreje, nestačí.
Zkroťte stres a půl vítězství nad lupénkou je vaše!
Svědění, bolesti a případně i kloubní obtíže jsou bezesporu velice obtěžující – pro psoriatiky to bývá denní chleba. Navíc na nevzhledná ložiska rozsetá různě po těle okolí často z neznalosti reaguje poměrně negativně, až nevybíravě..
Velký manuál mléčných zubů: Kdy použít pastu a jak ulevit od bolesti?
Prořezávání mléčných zoubků netrápí jen děti. Rodiče si často lámou hlavu, zda a jak o dočasný chrup pečovat, a kladou si otázky, jak ulevit miminku od bolesti spojené s růstem zoubků. V tomto článku vám přinášíme několik tipů, jak se správně starat o mléčné zuby a jaké prostředky je možné využít k péči o ně.
Finská sauna pomůže při astmatu, infrasauna pročistí pleť a rozproudí lymfu
Pobytem v sauně Češi stále raději posilují svoje zdraví. Pravidelné saunování má značně pozitivní vliv zejména na imunitní systém, což řada lidí v aktuálním zimním období a v čase chřipkových epidemií zvláště ocení.
Zelený zákal a Alzheimerova nemoc: jak spolu souvisí?
Na první pohled se může zdát, že výše uvedené choroby nemají vůbec nic společného. Opak je však pravdou. Vědci se domnívají, že pohledem do očí, tedy přesněji řečeno na sítnici, dokážeme zjistit, zda daný pacient trpí zeleným zákalem nebo Alzheimerovou chorobou.
Muži budou opět držet Suchej únor
V únoru ani kapka alkoholu. Zvládneš to? Pečuj měsíc o své zdraví a udělej dobrou věc pro sebe i pro druhé!