Články FiftyFifty.cz, strana 31

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 31 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 31

FiftyFifty

Trpíte depresí? Na dovolenou raději nejezděte

Jednou z dobře míněných rad, jak zlepšit stav člověka trpícího depresí, bývá "odpočiň si od toho všeho, jeď někam na dovolenou". Radící to většinou opravdu myslí dobře. Zpravidla věří, že když změna prostředí pomáhá proti sklíčenosti, pomůže i v depresi. Opak ale může být pravdou.

Přestat kouřit v páru se vyplatí

Přestat kouřit v páru se vyplatí. Chystáte se skoncovat s cigaretami? Pravděpodobně budete úspěšnější, když se vaše druhá polovička rozhodne přestat spolu s vámi.

Léčivé drogy

Psychedelické látky mohou významně přispět k léčení chorob, s nimiž si zatím lékařská věda neumí poradit, nebo ke zmírnění následků některých léčebných terapií.

Za zhoršení alergie může i nedostatek spánku

Zdravý spánek je důležitý pro psychickou i fyzickou regeneraci. Jeho nedostatek je přitom v moderní společnosti stále častější. To může mít negativní dopad i na vznik a rozvoj různých druhů alergií.

Tichý zabiják se ukrývá v mrazáku

Myslíte si, že na způsobu přípravy jídla z hlediska zdraví příliš nezáleží? Omyl. Právě v něm lze spatřovat tichého zabijáka zdraví našeho srdce. Když jde takové smažení ruku v ruce s polotovary, které dávno neplní mrazáky jen Američanům, ohroženo není jen srdce, ale i hmotnost a chuťové pohárky.

Manželstvím proti mrtvici

Není tomu tak dlouho, co autoři jedné rozsáhlé psychologické studie odhalili skutečnost, že manželství je dobré pro naše duševní zdraví. Snižuje totiž riziko vzniku depresí, úzkostí nebo užívání návykových látek.

Vitamin D může ochránit před infarktem

Je to tak – nedostatek tohoto vitaminu totiž zvyšuje riziko kardiovaskulárních onemocnění, a to zejména u obyvatel tmavé pleti. Zjistili to vědci z amerického ústavu National Heart Lung and Blood Univerzity of Rochester v New Yorku.

Ovoce bohů

Připomíná mandarinku, ale má tmavě fialovou měkkou slupku a sněhově bílou dužninu. Přezdívá se mu ovoce bohů. Podle legendy ho Buddha jedoucí na bílém slonu objevil v džungli a přinesl jej lidem jako dar nebes.

Zatočte s jarní únavou

S nastupujícím jarem přichází na tělo i jarní únava. Naštěstí ale existuje mnoho způsobů, jak se jí vyhnout, nebo jí alespoň zcela nepodlehnout. Zároveň uděláte něco užitečného i pro své žíly.

Různé tváře stresu

Patří k současnému životu stejně jako hluk a znečištěný vzduch. Působí skrytě, o to však může být nebezpečnější. Je možné se stresu postavit a překonat jeho následky?

Když se elektrický proud „projde“ po těle

Elektrický proud nám sice ve většině případů dobře slouží, není ale radno zapomínat na jeho odvrácenou tvář.

Překonejte obavu z letu letadlem. Jde to!

Létání je obecně považováno za jednu z nejbezpečnějších forem dopravy a ze statistik vychází let letadlem jako téměř třicetkrát bezpečnější aktivita než jízda autem. Bohužel pouhá suchá statistika lidi jejich iracionálního strachu z létání zbavit nedokáže.

Pomozte přestat kouřit adolescentům

seriál :: Nekuř, uschne ti!

Kouření je bezesporu jednou z nejrozšířenějších drogových závislostí u nás. Co se týče počtu mrtvých, které má na svědomí, řadí se po bok alkoholu a teprve daleko za nimi následují počty úmrtí spojené s užíváním jiných drog.

Chemikálie v domácnosti - skryté nebezpečí

Lidé si většinou myslí, že se s nebezpečnými chemickými látkami setkali tak maximálně ve školní laboratoři. Opak je ale pravdou! Ačkoliv se to nezdá, ani přípravky, které máme běžně doma, nejsou tak úplně neškodné.

Klanopraška čínská

Má výrazně povzbuzující, ale ne léčivé účinky. Působí proti únavě a stresu, zlepšuje dýchání a ostrost zraku a celkově povzbuzuje organizmus.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz