Články FiftyFifty.cz, strana 63

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 63 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 63

FiftyFifty

Chcete být zdraví? Zapomeňte na cukr – oslabuje imunitu

Chcete být zdraví? Zapomeňte na cukr – oslabuje imunituNení cukr jako cukr. Složité sacharidy, obsažené v ovoci, zelenině či obilí, jsou zdraví prospěšné. Naopak jednoduché cukry, které přijímáme v podobě sladkých limonád nebo různých cukrovinek, mohou náš organismus značně poškodit. Nadměrný příjem těchto látek snižuje imunitu, ale stojí také za rozvojem cukrovky, obezity a srdečních chorob.

Netradiční detoxikace: Knedlo, zelo se sójou, mrkvové špagety, smoothie...

Netradiční detoxikace: Knedlo, zelo se sójou, mrkvové špagety, smoothie...S příchodem nového roku si většina lidí stanovuje různá předsevzetí. Mezi ta nejčastější se řadí zhubnout, sportovat a přestat kouřit. V celkovém ohledu to však znamená změnit svůj životní styl. Vhodným začátkem je proto detoxikace, která nastartuje organismus a tělo se zbaví škodlivých látek. V tomto článku se zaměříme na detoxikaci neobvyklým způsobem. Představíme si očistu organismu podle veganů, vitariánů a frutariánů.

Nejčastější mýty o rakovině prsu. Znáte je?

Nejčastější mýty o rakovině prsu. Znáte je?Každá bulka v prsu je rakovina, v ohrožení jsou pouze ženy, podprsenky podporují vznik nádorového bujení, … V naší populaci koluje mnoho nepravdivých tvrzení o rakovině prsu. Pojďme poodhalit roušku tajemství osmi nejčastějších mýtů o nádorech prsní tkáně.

Čtyři nejčastější důvody, proč potřebujete nové brýle

Čtyři nejčastější důvody, proč potřebujete nové brýleMnoho lidí zažívá chvíle, kdy jsou jejich oči unavené a předměty vidí rozmazaně. Pokud však čísla na monitoru mikrovlnky vidíte rozmazaně neustále nebo už dáváte předměty do větší vzdálenosti od očí pro lepší rozeznání jednotlivých znaků, pak je načase začít uvažovat o nových brýlích.

Gumoví medvídci na klouby? Mýtus s pořádnou dávkou cukru

Gumoví medvídci na klouby? Mýtus s pořádnou dávkou cukruGumoví medvídci jsou oblíbenou laskominou dětí i dospělých. Obzvláště vyhledávané jsou pak mezi jedinci, kteří si potrpí na zdraví svých kloubů. Barevní medvídci prý mají totiž zázračné ochranné účinky na kloubní výstelku. Pravda je však poněkud odlišná.

Veřejné toalety – jsou opravdu takovou hrozbou?

Veřejné toalety – jsou opravdu takovou hrozbou?Někteří lidé se veřejným toaletám vyhýbají úplně, ostatní si na záchodové prkénko nesedají nebo se ho snaží nedotýkat. Experti ale tvrdí, že naše obavy z veřejných toalet jsou přehnané.

U Apolináře vznikla první ambulance pro závislé děti

U Apolináře vznikla první ambulance pro závislé dětiProblematika zneužívání alkoholu a drog se zdaleka netýká jen dospělé populace. Péči lékařů potřebuje podle statistik VZP ročně kolem 1500 dětských klientů jen této pojišťovny, a to právě kvůli návykovým látkám a jejich dopadu na tělesné a duševní zdraví. Ambulance specializovaná na závislostní problematiku nezletilých vznikla přitom teprve letos, a to v pražském Apolináři.

Zvítězit nad tabákem se dá pevnou vůlí a vytrvalostí

 Zvítězit nad tabákem se dá pevnou vůlí a vytrvalostíS posledními dny starého roku začínáme přemítat, co bychom v budoucnu chtěli zlepšit, co změnit. Odstranění zlozvyků bývá na nejvyšších příčkách, přičemž vede předsevzetí přestat kouřit. Jen málokomu se to však podaří. Proč je tak časté, že kuřáci selhávají ve svém odhodlání vzdát se tabáku?

Chcete funkční imunitu i v roce 2015? Nutností jsou mléčné výrobky

Chcete funkční imunitu i v roce 2015? Nutností jsou mléčné výrobkyPro naprostou většinu lidí našeho etnického původu je konzumace mléka a mléčných výrobků mimořádně prospěšná nejen s ohledem na obecné výživové dopady, ale dokonce i na funkci imunitního systému.

Konec vánočním úrazům! Jehličí, prskavky ani skleněné ozdoby vás nerozhodí

Konec vánočním úrazům! Jehličí, prskavky ani skleněné ozdoby vás nerozhodíVánoce jsou sice jedny z nejkrásnějších svátků v roce, kdy se řada z nás těší na pohodu a odpočinek s rodinou nebo na sledování pohádek, ale na druhou stranu skýtají i rizika. Když pomineme hádky nad dokonalým úklidem nebo nevhodně zvoleným vánočním dárkem, měli bychom věnovat pozornost i dostatečné opatrnosti a péči o naše zdraví. Právě o Vánocích totiž pohotovosti zaznamenávají řadu drobných i středně těžkých úrazů. Zjistěte proto, jaká rizika vám hrozí a jak se jim vyhnout.

Devět tipů, jak nepodlehnout vánočnímu stresu

Devět tipů, jak nepodlehnout vánočnímu stresuKromě přátel a rodiny k vám domů můžou o Vánocích zavítat i dva nezvaní hosté: stres a deprese. Přinášíme vám praktické rady, jak je nepustit přes práh a svátky si naplno užít.

Už zase Vánoce?

Už zase Vánoce?Právě před Vánoci si zřejmě člověk uvědomí, jak je čas relativní veličinou... Letos zase přišly o něco dříve než loni! Je to možné? Je, a jsme si tím vinni sami, neboť se nedokážeme brzdit ve svém prožívání, ve svých touhách, ve svých očekáváních..

4 rady pro štíhlejší Vánoce: Proti mlsné zkuste chrom

4 rady pro štíhlejší Vánoce: Proti mlsné zkuste chromAdvent a blížící se Vánoce představují hrozbu pro štíhlé tělo. Cukroví, smažená jídla, rodinné návštěvy s vydatným pohoštěním a televizní pohádky mohou být zaručenou cestou, jak přibrat na váze během několika dní. V tomto článku jsme pro vás připravili několik tipů, jak se vánočnímu tloustnutí vyhnout.

Co se skrývá za pocitem studených rukou a nohou?

Co se skrývá za pocitem studených rukou a nohou?Pocit studených rukou a nohou není na podzim a v zimě nijak zvláštním a překvapivým jevem. Nicméně studené ruce a nohy mohou být projevem více či méně závažných onemocnění, a proto bychom je neměli podceňovat.

Ostropestřec: naděje pro nemocné s HIV a chronickou žloutenkou

Ostropestřec: naděje pro nemocné s HIV a chronickou žloutenkouChronická žloutenka typu C byla ještě v nedávné době nevyléčitelným onemocněním. Pokroky moderní medicíny však začínají porážet i nakažlivou chorobu jaterní tkáně. Nejčastějším důvodem selhání léčby je současná infekce obávaným virem HIV. Švýcarští vědci ale přicházejí s novým trumfem, nenápadnou rostlinkou ostropestřcem mariánským.
© 2005 – 2021 Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu provozovatele zakázáno.