Články FiftyFifty.cz, strana 32

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 32 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 32

FiftyFifty

Šňupání tabáku je stejně nebezpečné jako jeho kouření

seriál :: Nekuř, uschne ti!

Tabák. Rostlinka z Nového světa, kterou s sebou z této tehdy neprozkoumané části planety přivezli na přelomu čtrnáctého a patnáctého století členové výpravy Kryštofa Kolumba. Tradičně se kouří ve formě cigaret, doutníku či dýmky. Konzumovat se tato droga dá i jinak. Není to však o nic bezpečnější.

Sopka na Islandu – může alergikům způsobovat dýchací potíže?

Islandská sopka ve dnech své největší slávy vychrlila do vzduchu obrovské množství popela. Ve skutečnosti si však ani odborníci ze Světové zdravotnické organizace (SZO) nejsou jisti, zda může mít erupce této sopky znatelný vliv na lidské zdraví.

Rohatá okurka

Také se jí říká kiwano, rohatý meloun, anglické rajče a má i další názvy. Pochází z Afriky, ale dnes se hojně pěstuje v Kalifornii, v Chile, na Novém Zélandě i v dalších zemích. Oválné plody s růžky jsou velmi šťavnaté a mají zajímavou, nezvyklou chuť.

Mléko (ne)zahleňuje. Záleží na tom, čemu věříte

Mléko zvyšuje zahlenění – to je velmi časté přesvědčení mnohých pacientů nebo jejich rodičů. Je však podloženo vědeckými důkazy? Není jeho pravdivost stejná jako pravdivost tvrzení, že každá paní, která má na nose bradavici, je čarodějnice?

Vařte s rozmarýnem. Bojujete tím proti rakovině.

Okořeníte-li maso nebo jiný tepelně upravovaný pokrm rozmarýnem, snížíte tím množství rakovinotvorných látek vznikajících při vaření. Uvádí to článek publikovaný v únoru 2010 v časopisu Journal of Food Science, vydávaným společností Institute of Food Technologists.

Pijte zelený čaj, budete mít pevnější kosti

Pijte zelený čaj, budete mít pevnější kosti. O tom, že má zelený čaj příznivé účinky na lidský organismus, věděli lidé už dávno. Kromě toho, že dobře chutná, je také dobrým pomocníkem v prevenci před vznikem rakoviny tlustého střeva, srdečních onemocnění, ale také před osteoporózou.

Vášeň zvaná fotbal

Poprvé v historii se letos v červnu stane dějištěm mistrovství světa ve fotbale černý kontinent, Jihoafrická republika. Od poloviny devatenáctého století, kdy se fotbal zrodil ve Velké Británii, pronikl do celého světa. Dnes je to lukrativní byznys se známými hvězdami, idoly, vášněmi i excesy.

Pelyněk

Léčivá bylina, koření, protijed. Pro své omamné účinky byl součástí starogermánské vykuřovací směsi devatera bylin. Je hlavní ingrediencí absintu, alkoholického nápoje, který neodmyslitelně patří k Francii devatenáctého století.

Každodenní rizika: inline bruslení

Jízda na inlinech – požitek, nebo skryté nebezpečí? Bruslení na inlinech se v posledních letech stalo velmi populárním sportem všech věkových skupin. Málokdo si však uvědomuje, že tento na první pohled skvělý sport skýtá i mnoho rizik…

Nově proti anorexii

Anorexie je těžká psychická choroba postihující zhruba jedno procento mladých dívek. Úplné vyléčení se podaří zhruba u poloviny z nich. Němečtí psychologové nyní vyvinuli novou terapii, která se zaměřuje na korekci zkresleného obrazu o vlastním těle.

Každodenní rizika: jogging

Jogging. Droga, které na celém světě podlehly miliony lidí. Na rozdíl od klasických návykových látek ale svému „uživateli“ neškodí. Spíše naopak. Jogging totiž prospívá celému tělu. Přesto se lze i při něm zranit. A se zraněními je pak dobré umět si poradit. Ukážeme vám jak.

Sezóna klíšťat začala, je nejvyšší čas nechat se naočkovat

S rostoucími teplotami, které nám přinesl duben, nastalo i období zvýšené aktivity klíšťat a tedy i možnosti onemocnět klíšťovou encefalitidou. Ohroženou skupinou jsou všichni, kteří budou volný čas trávit venku v přírodě.

S alergií raději k moři než do solária a sauny

Svědění, pálení, otoky, pocity suché kůže, záchvaty kašle, kýchání – takové jsou projevy alergie. Že nejde o nic příjemného, je asi jasné každému. Každý alergik se proto snaží hledat cesty, jak si od obtíží ulevit. Na solárium a saunu ale raději zapomeňte.

Běhejte nejen pro radost, ale také efektivně!

Jedním ze základních bodů prevence vzniku křečových žil je pohyb. Nyní, když je venku příjemné počasí, můžete vyzkoušet například běh. Poradíme vám, jak běhat opravdu efektivně.

Proč plavat

Pomalost a harmonie pohybu při rekreačním plavání podporují uvolnění těla i mysli. Plavání je sport, který se doporučuje téměř všem.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz