Články FiftyFifty.cz, strana 49

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 49 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 49

FiftyFifty

Utečte vánočním faldíkům!

Utečte vánočním faldíkům!Nestíháte pro všechny ty nákupy, pečení a uklízení před Vánoci cvičit? Tak to dožeňte o svátcích. Už žádné výmluvy. Zkuste si dát a splnit předsevzetí tentokrát ještě před koncem roku – za každou misku cukroví si naordinujte minimálně hodinovou svižnou procházku. Uvidíte, že vás vánoční kila letos nedostihnou a ani si nebudete muset odříkat sladkosti, alkohol ani kapříka se salátem… Vyžaduje to od vás ovšem dodržet několik podmínek.

Očkování proti žloutence typu A: nepovinné, ale možné

Očkování proti žloutence typu A: nepovinné, ale možnéPřestože moderní medicína zatím nedisponuje vakcínami proti všem typům žloutenky, hepatitidě A se touto cestou již naštěstí bránit můžeme. A to nejen my dospělí, ale také naši potomci. Podle odborníků zůstává toto očkování velmi malých dětí účinné po dobu minimálně deseti dalších let.

Bramborový salát. Zkuste ho letos ozvláštnit

Bramborový salát. Zkuste ho letos ozvláštnitRecepty na bramborový salát jsou nevděčné. Každá domácnost si ochraňuje ten svůj jako rodinný klenot, na který nedá dopustit a předává se, často jen ústním podáním, z generace na generaci. Pokud vás už ale přestalo bavit každoroční oprašování letitého postupu po praprababičce a sbíráte odvahu ke změně, inspirujte se naším návodem. S tímto salátem uctíte jak milovníky klasiky, tak ty, kterým se už tradiční verze zajídá.

5 očních problémů, se kterými pomohou kapky

5 očních problémů, se kterými pomohou kapkyOční kapky pro účinnou léčbu zeleného zákalu či jiných onemocnění oka vám předepíše lékař a většinou uděláte nejlépe, když se spolehnete na jeho odborný úsudek. Ale co když potřebujete zklidnit podrážděné a zarudlé oči, ulevit si od alergických příznaků nebo použít umělé slzy? V takovém případě byste měli umět vybrat si ty správné kapky sami.

Prevence rakoviny? Jednoduše pohyb

Prevence rakoviny? Jednoduše pohybPokud patříte mezi odborníky na výmluvy, když přijde na cvičení, škodíte si. V nedávných studiích totiž vědci prokázali, že pravidelný pohyb je nejen prospěšný, ale dokonce i do určité míry léčí rakovinu. Jakkoli to zní trochu přitažené za vlasy, jde o objektivní výsledky pozorované nejen odborníky, ale i samotnými nemocnými.

Lupénka a psychika: léčit se musí tělo i duše

Lupénka a psychika: léčit se musí tělo i dušeLupénka neboli psoriáza je chronické kožní onemocnění. Pro většinu postižených však znamená mnohem více. Není to jen věčně svědící a nevzhledná kůže, ale i negativní psychický a společenský dopad na pacientův život.

Astmatici, vyzrajte na zimu

 Astmatici, vyzrajte na zimuBohužel ani zimní období často nepřináší astmatikům úlevu od obtíží. Naopak, někteří astmatici mají výraznější problémy právě během zimy, protože některé spouštěče astmatu jsou vázány na toto období.

Na záněty mléčnými výrobky!

Na záněty mléčnými výrobky!Zánětlivým onemocněním se v našem životě nevyhne nikdo. Patří mezi ně nejen zánětlivá střevní onemocnění, močové infekce nebo kvasinkové poševní záněty, ale i třeba akné. V jejich prevenci o léčbě pomáhají mléčné výrobky, především ty zakysané.

Pepíčku, je něco víc než sůl? Aneb hranolky a děti

Pepíčku, je něco víc než sůl? Aneb hranolky a dětiI ti nejmenší nás dovedou občas překvapit svou chytrostí. Například přirozeně vědí, že sůl je nade všechno koření. Třeba na hranolkách. Ty by bez ní byly zcela nejedlé. Nevyčítejte jim to a občas jim je dopřejte. Udělejte domácí! Vaše děti tak poznají hranolky v té nejryzejší a nejlepší podobě a už jim ty od „meka“ nebudou připadat tak vzácné.

Jak (ne)zničit své srdce

Jak (ne)zničit své srdceJsou faktory, které v souvislosti se zdravím ovlivnit nemůžete – věk, rodinná anamnéza a podobně. Existuje však mnoho dalších věcí, díky kterým lze snížit riziko například srdečních onemocnění.

Mlha přede mnou mlha za mnou… a v nohách kilometry. I na podzim můžete cvičit v přírodě!

Mlha přede mnou mlha za mnou… a v nohách kilometry. I na podzim můžete cvičit v přírodě!Silného sportovce ani mráz nezastaví, říkali jste si v létě a plánovali si, jak budete běhat a sportovat ve volné přírodě do jara. Jak si vychutnáte podzim a první sníh… Jenže listí pomalu opadává, teploty kolem nuly a na vaše tenisky pomalu sedá prach. Nazout je, chce pořádnou motivaci! Zde je pár tipů, jak pro vás bude sport v přírodě snazší.

Operace očí: obavy nechte doma

Operace očí: obavy nechte domaJakákoli operace většinou není příjemná záležitost, a když se navíc týká tak vzácného a citlivého orgánu, jako jsou naše oči, vzbuzuje u mnoha lidí strach a nejistotu.

Inline skating: zranění bolí, raději jim proto předcházejte

Inline skating: zranění bolí, raději jim proto předcházejteSportovní aktivita zvaná inline skating se v posledních letech těší velké popularitě. Není divu, jen málokterý pohyb umožňuje dostat se tak rychle do formy i nesportovcům. Navíc nezatěžuje klouby a nevyžaduje ani velké investice. Přitom málokdo ví, že nejde o módní výstřelek poslední doby – počátky inline skatingu se datují až do 18. století.

Pes v domácnosti dokáže ochránit dítě před rozvojem astmatu

Pes v domácnosti dokáže ochránit dítě před rozvojem astmatuMáte v rodině astmatika a bojíte se, že by se toto onemocnění mohlo rozvinout také u vašeho potomka? Pořiďte si psa.

10 nejlepších jídel pro zdravé srdce

10 nejlepších jídel pro zdravé srdceVe světě, který je plný fastfoodů, není o nemoci srdce nouze. Věc se má dokonce tak, že ve všech takzvaně „vyspělých“ zemích jsou onemocnění tohoto svalu nejčastější příčinou úmrtí.
© 2005 – 2019 Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu provozovatele zakázáno.