Články FiftyFifty.cz, strana 50

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 50 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 50

FiftyFifty

Jak předejít jarní únavě?

Jak předejít jarní únavě?Už se nám to blíží – čtyřicetidenní půst před velikonoci letos začíná 13. února Popeleční středou. Ne, nebojte se, nebudeme vás nutit hladovět, ani rozjímat nad životem svatých....

Mléčné výrobky a nasycené tuky? Známe pravdu!

Mléčné výrobky a nasycené tuky? Známe pravdu!Možná jste někdy slyšeli varování proti nasyceným tukům, tedy i mléčným výrobkům. Tyto produkty totiž přirozeně nasycené mastné kyseliny obsahují, ale některé jen ve velmi malé míře. Především nám ale výrobky z mléka poskytují řadu významných živin. Vynechat ze stravy mléko, sýry, jogurty apod. by bylo, jako byste žíznivému odpírali tekutiny.

S chytrým jídelníčkem se dostanete rychle do formy

S chytrým jídelníčkem se dostanete rychle do formy Přepískli jste o Vánocích životosprávu a chcete začít od nového roku s čistým štítem? Zkuste svatou trojici: Hodně tekutin, jedno teplé jídlo denně a hlavně vychutnávat. Úspěch zaručen!

5 tipů, co by nemělo chybět v lékárničce lyžaře

5 tipů, co by nemělo chybět v lékárničce lyžařeK zimnímu období již zcela neodmyslitelně patří lyžování, ať již na běžkách či sjezdových lyžích. Kromě zábavy s sebou však tento zimní sport přináší rovněž drobná zdravotní rizika, jakými jsou například odřeniny, otlaky, puchýře, modřiny či spáleniny.

Vystavte cholesterolu stopku!

Vystavte cholesterolu stopku!Zvýšené množství cholesterolu v krvi jednoznačně ohrožuje naše zdraví. Zvětšuje riziko vzniku některých srdečně-cévních chorob, jako je srdeční infarkt, ischemická choroba dolních končetin nebo mozková mrtvice.

Kuklík městský

seriál :: Bylinky v akci

Kuklík městskýKuklík městský patří do čeledi Rosaceae (Růžovité). Lidově je také označován jako Benedikt, Brantovník, Zaječí oko.

Protistresové desatero vás dostane (opět) do pohody

Protistresové desatero vás dostane (opět) do pohodyVšichni to dobře víme a nejspíš už to bylo i vědecky dokázáno: stresové situace existují jen v naší hlavě a vytváříme si je vlastně sami. Se svým stresem se přitom můžete naučit zacházet tak, aby vás neovládal, ale naopak: abyste vy ovládli jej.

Svou kůži známe nejlépe

Svou kůži známe nejlépeK tomu, abychom předešli závažným a neléčitelným stadiím rakoviny kůže, nemusíme být odborníky ani nepotřebujeme žádné speciální přístroje. Postačí nám jen vlastní oči a zrcadlo. Několik málo minut věnovaných sebeprohlížení nám může doslova zachránit život.

Obrňte se proti mrazu

Obrňte se proti mrazuStudené počasí může být velkou zátěží pro nohy, a to nejen u lidí s křečovými žílami. Přinášíme proto pět rad, jak udržet svá chodidla zdravá i v těch nejtřeskutějších mrazech.

Průvodce budoucího nekuřáka

Průvodce budoucího nekuřákaChcete přestat kouřit a nevíte, zda s tím máte "seknout" naráz, nebo na to jít raději pomalu a postupně? Poradíme vám, co je nejlepší a hlavně na co všechno nezapomenout!

Nadopujte se doplňky a vitamíny. Na boj s chřipkou je teď nejvyšší čas!

Nadopujte se doplňky a vitamíny. Na boj s chřipkou je teď nejvyšší čas!Náročné období Vánoc, kdy plníme hlavně přání druhých, je za námi. Teď nastává doba, kdy byste se zase měli vrátit k péči sami o sebe. Protože, přiznejme si, pro svátky platí: čím víc sladkostí, tučného jídla a alkoholu do sebe vpravíme, tím méně vitamínů, ovoce, zeleniny a pohybu tělu poskytneme.

Trpíte postižením jater? Jezte dýňová semínka!

Trpíte postižením jater? Jezte dýňová semínka!Během podzimu natrefíte na dýně různých velikostí a druhů téměř kdekoliv. Média jsou plná receptů na pokrmy připravené právě z tohoto druhu zeleniny. Semínka ukrytá uvnitř dýně pro kuchaře ale povětšinou představují spíše odpad. Přitom právě ona mohou být velmi užitečná pro nemocné trpící některými z chronických chorob, zejména pokročilou hepatitidou.

Obranyschopnost a strava

Obranyschopnost a stravaDobrá imunita je nad zlato. Tam, kde slabší jedinci okamžitě uléhají s chřipkou či jiným infekčním onemocněním, má nositel dobré imunity na růžích ustláno.

Chcete zhubnout? Máme zaručené tipy!

Chcete zhubnout? Máme zaručené tipy!Nastala doba, kdy přemýšlíme, jak být v novém roce lepší, zdravější, výkonnější nebo chytřejší. Často chceme všechno najednou a od prvního ledna "začínáme jíst zdravě" a "konečně" hubneme.

Utečte vánočním faldíkům!

Utečte vánočním faldíkům!Nestíháte pro všechny ty nákupy, pečení a uklízení před Vánoci cvičit? Tak to dožeňte o svátcích. Už žádné výmluvy. Zkuste si dát a splnit předsevzetí tentokrát ještě před koncem roku – za každou misku cukroví si naordinujte minimálně hodinovou svižnou procházku. Uvidíte, že vás vánoční kila letos nedostihnou a ani si nebudete muset odříkat sladkosti, alkohol ani kapříka se salátem… Vyžaduje to od vás ovšem dodržet několik podmínek.
© 2005 – 2022 Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu provozovatele zakázáno.