Alergie? Zaměřte se na zdraví jater
Duben je pro naše zdraví jedním z nejnáročnějších měsíců z celého roku vůbec. Lidské tělo oslabuje jarní únava a útočí na něj spousta alergenů, zejména v podobě pylů.
Předcházejte vysokému tlaku, choďte pěšky!
Hypertenzí dnes trpí každý třetí dospělý Čech a nemocných stále přibývá. Jde přitom o poruchu představující obrovské riziko pro rozvoj srdečního infarktu nebo mozkové mrtvice. Přinášíme několik tipů, jak lze vysokému tlaku krve a chorobám s ním souvisejícím účinně předcházet.
Zbavte se jizev bez laseru, stačí dodržovat několik zásad
S nadcházejícím teplým počasím nás čeká období krátkého oblečení. To však s sebou často přináší otázku, jak se zbavit nehezkých jizev po operaci, úrazech, popáleninách nebo císařském řezu. Péče, kterou takovým jizvám věnujeme bezprostředně po zacelení rány, je samozřejmě nejdůležitější.
Těhotenství domácí zvířectvo neohrozí, ale opatrnost je na místě
Domácí mazlíčci jsou vítaným zpestřením našich domovů. Po zjištění těhotenství však vyvstává u mnoha „paniček“ řada otázek: do jaké míry představuje zvíře riziko pro nenarozené dítě? Není lepší dát ho pryč? A pokud zůstane, jaká opatření a kdy je potřeba učinit?
Oko prozradí náš zdravotní stav
Ne nadarmo se říká: „oko je oknem do duše a těla“. Oči nejen, že prozradí naše myšlenky, pocity a úmysly, ale lze z nich vyčíst i náš stav těla. Pouze odborník s praxí přesně ví, co sledovat, a na co se při takzvané irisdiagnostice zaměřovat.
Léčba klíšťové encefalitidy: boj s příznaky choroby
Přestože činí moderní medicína každým rokem obrovské pokroky, doposud nebyl nalezen lék, jenž by zahubil viry způsobující klíšťovou encefalitidu. Léčba tohoto onemocnění proto zůstává takzvaně symptomatická. Co taková terapie obnáší?
Alergie na arašídy: rýsuje se nadějná léčba
Odborníci začali zkoušet novou experimentální terapii u dětí alergických na burské oříšky. Pacienti byli krmeni jídlem, do kterého bylo přidáváno malé množství arašídové mouky. Tento postup umožnil po určité době více než 80 % z těchto dětí sníst hrst oříšků bez jakýchkoliv následků.
S poraněným okem jděte raději k lékaři
Oko je obdivuhodný, důležitý, ale bohužel také poměrně snadno zranitelný smyslový orgán. K náhlému poranění přitom stačí často i miniaturní částice poletující ve větru. Zásady první pomoci při úrazu oka pomohou osvětlit následující řádky.
Pestré jídelníčky na jarní detox
S koncem zimy se na nás odevšud doslova valí rady a tipy, jak bychom měli správně pročistit organismus. Některé „diety“ jsou ale leckdy zbytečně přísné, jednostranné nebo moc obecné. Proto vám přinášíme tipy na konkrétní jídelníčky.
Jak připravit pokožku na jaro
O tom, že během zimy kůže maximálně trpí, není pochyb. A i když se může zdát, že jarní období je pro kůži vysvobozením, opak je někdy pravdou. Přelom zimy a jara je pro ni dalším velkým šokem, v podobě výrazného střídání teplot a zvýšeného slunečního svitu. Celou zimu musela odolávat suchému, mrazivému počasí a nyní ještě přechodu ze studeného do teplého ročního období.
„Vodní sedmička“ pro rozhýbání kloubů
Přinášíme skvělou zprávu všem, kteří trpí bolestivými klouby. Pokud milujete koupání, můžete při pobytu ve vodě spojit příjemné s užitečným. Vodní cviky jsou totiž fajn možností, jak kloubům zasaženým revmatickou nemocí pomoci.
Nealkoholické onemocnění jater úspěšně léčí čínské bylinky
Vědci ze Šanghajské univerzity tradiční čínské medicíny zorganizovali klinickou studii, která potvrdila významnou účinnost čínských bylin při léčbě nealkoholické jaterní cirhózy. To je dobrá zpráva pro všechny pacienty s tímto druhem onemocnění, neboť žádný účinný lék zatím neexistuje.
S jarem přichází také alergie. Jste připraveni?
Většina z nás už se těší, až příroda rozkvete a sluníčko začne více hřát. Stále se zvětšující skupina alergiků však očekává jaro s jistými obavami. Právě v tomto období se totiž spolu s rostlinstvem probouzejí i projevy jejich alergií.
Zdravé srdce potřebuje od mala pravidelně snídat
Metabolický syndrom znamená přítomnost více onemocnění či rizikových faktorů chorob, které se často vyskytují současně. Představují nebezpečí závažných komplikací, zejména srdečně-cévních. Odborníci varují, že tomuto syndromu může předcházet mimo jiné i zanedbávání snídání v dětství.
Alzheimer, Parkinson, roztroušená skleróza. Byliny pomohou i s vážnými chorobami
Každoročně nás média konfrontují se zdrcujícími statistikami, podle kterých nám v horizontu několika desítek let hrozí epidemie Alzheimerovy a Parkinsonovy choroby, stejně jako roztroušené sklerózy. Společným pozitivním jmenovatelem všech těchto závažných onemocnění nervového systému je fakt, že je možné podpořit jejich léčbu bylinami.