Články FiftyFifty.cz, strana 38

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 38 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 38

FiftyFifty

8 tipů pro boj s alergií doma, v práci i na cestách

8 tipů pro boj s alergií doma, v práci i na cestáchJaro je v plném proudu a vašemu dítěti neustále teče z nosu. Rodič tak stojí před obtížným úkolem zjistit, zda se jedná o prostou rýmu z nachlazení, nebo o rýmu alergickou. A také eliminovat rizikové faktory. Ty však číhají doslova na každém kroku.

Česnek pomáhá chránit srdce diabetiků

Česnek pomáhá chránit srdce diabetikůOchranný účinek česneku na srdeční a cévní soustavu znali již naši předci. Nyní jeho blahodárné účinky potvrzují i vědecké studie. Česnek si dokáže poradit i s nejčastěji se vyskytující poruchou srdce u pacientů s cukrovkou, tzv. diabetickou kardiomyopatii.

Proti bolesti je třeba zasáhnout: víte jak?

Proti bolesti je třeba zasáhnout: víte jak?Bolest provází mnoho onemocnění s různou závažností a často signalizuje i pouhé nepohodlí či poruchu.

Syndromem počítačového vidění trpí až 90 procent lidí

Syndromem počítačového vidění trpí až 90 procent lidíUpřený a dlouhodobý pohled do monitoru počítače se stal nedílnou součástí běžného pracovního dne. Výsledkem tohoto přepínání očí může být i soubor příznaků, který se dnes běžně označuje jako „syndrom počítačového vidění“.

Zelený čaj ochrání proti rakovině i demenci

Zelený čaj ochrání proti rakovině i demenciPravidelné pití zeleného čaje ochrání mozek před vznikem Alzheimerovy choroby a dalšími formami demence. Tento nápoj navíc působí i proti vzniku rakoviny. To jsou výsledky studie vědců z univerzity v anglickém Newcastlu.

Melatonin - signál noci

Melatonin - signál nociMelatonin, tedy látka zodpovědná mj. za to, že dobře (nebo špatně) spíme, byl nalezen ve všech živých organismech, od jednobuněčných mořských řas přes bezobratlé, obratlovce až po savce – s člověkem v čele. Pozoruhodné je, že se melatonin jako chemická molekula během vývoje druhů vůbec nezměnil.

Na Velikonoce pryč nemoce

Na Velikonoce pryč nemoceVelikonoce jsou především významný křesťanský svátek - připomínají ukřižování a následné vzkříšení Ježíše Krista. Jsou však zároveň vyvrcholením doby zimního půstu a již od předkřesťanských dob představují předěl mezi zimou a jarem.

Senná rýma zabíjí sexuální život

Senná rýma zabíjí sexuální životSenná rýma není jen plný nos, kýchání a svědění očí. Dokáže pořádně zamávat i se společenským životem. Téměř polovina lidí se sennou rýmou je během jejích příznaků více psychicky labilní, což se negativně odráží na vztazích v práci i v soukromí.

Dopřejte spánku čas

Dopřejte spánku časTak schválně. Kolikrát v tomto týdnu jste v noci prospali alespoň sedm hodin? Pokud je tak dlouhý spánek pro vás pouhým snem, dejte si pozor, ať navíc neprochladnete. Lidé, kteří málo spí, jsou totiž náchylnější k infekcím.

Při infarktu jde o minuty: zbytečně je proto neztrácejte

Při infarktu jde o minuty: zbytečně je proto neztrácejteInfarkt myokardu patří k nejčastějším příčinám úmrtí v dospělém věku. Jde o situaci, kdy dojde k ucpání některé z věnčitých tepen. Ty zásobují okysličenou krví srdeční sval a ten v této situaci začne být nevratně poškozován a odumírá. Má-li být léčba úspěšná a účinná, musí pomoc přijít velmi rychle.

Obrana proti stresu existuje. Stačí ji využít

Obrana proti stresu existuje. Stačí ji využítStres ve smyslu poplachové reakce složené z řady biochemických pochodů v organismu dokáže nejen vybičovat k výkonu, ale může také škodit. I srdci.

Masáž srdce je při první pomoci důležitější než umělé dýchání

Masáž srdce je při první pomoci důležitější než umělé dýcháníKaždý z nás má v povědomí zaznamenáno, že když najde na ulici nehybného člověka, který nedýchá a jemuž netluče mu srdce, je třeba zahájit oživování.

Nošení brýlí oči neoslabuje aneb Mýty a pravdy o zraku

Nošení brýlí oči neoslabuje aneb Mýty a pravdy o zrakuPřestože je zrak naším nejdůležitějším smyslem, představy mnoha lidí o něm jsou často až překvapivě zkreslené. Přinášíme devět nejrozšířenějších mýtů, které se o lidském zraku houževnatě tradují z generace na generaci. Schválně, kterým z nich věříte i vy?

Smart drugs – nevinné životabudiče, nebo regulérní drogy?

Smart drugs – nevinné životabudiče, nebo regulérní drogy? Mezi mladými lidmi, a to nejenom studenty, jsou v poslední době velice populární tzv. smart drugs, "chytré drogy". Tváří se nevinně a jaksi "přírodně". Jsou ale opravdu tak nevinné? Nebo jen chytře vytvářejí závislost?

Na jaře vyrazte za sluníčkem

Na jaře vyrazte za sluníčkemPřestože nás lidové pranostiky varují před příliš brzkým příchodem jara a hrozí, že teplý březen znamená vážnou hrozbu neúrody, asi málokdo si v dnešních dnech přeje, aby zima ještě nějakou chvíli zůstala.
© 2005 – 2022 Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu provozovatele zakázáno.