Články FiftyFifty.cz, strana 91

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 91 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 91

FiftyFifty

Poprvé u fyzioterapeuta – na co se připravit?

Poprvé u fyzioterapeuta – na co se připravit?Pokud vás čeká zápis na rehabilitace a návštěvy u fyzioterapeuta, možná netušíte, co čekat. Napovíme, jak probíhá registrace, a na které procedury se můžete těšit.

Serotonin zlepšuje náladu, ale pomáhá tělu i jinak

Serotonin zlepšuje náladu, ale pomáhá tělu i jinakSerotoninu se často říká hormon štěstí. Ovšem kromě vlivu na naši náladu je tato látka pro organismus důležitá ještě z vícero důvodů. Rozhodně proto není dobré, je-li serotoninu nedostatek. Jak množství hormonu navýšit?

Syndrom vyhoření mohou pomoci překonat bylinky a příroda

Syndrom vyhoření mohou pomoci překonat bylinky a přírodaCítíte se vyčerpaní, nic vás nebaví a přemýšlíte, jak zvládnete další pracovní den? Občas to zažíváme všichni. Pokud se však takto cítíte dlouhodobě, zbystřete. Nedostatek odpočinku, nadmíra stresu a snaha všechno zvládnout sám, nejlépe a nejrychleji je přímou cestou k syndromu vyhoření. Ten nejčastěji postihuje nadšené workoholiky, z nichž dělá depresivní neurotiky. Šetrný způsob, jak vyhoření překonat či se mu zcela vyhnout, nabízí přírodní medicína.

Duševní pohodu i fyzičku udržíte cvičením

Duševní pohodu i fyzičku udržíte cvičenímBýt aktivní je pro lidi s hemofilií velmi důležité. Veškeré těžkosti a potíže spojené s poruchou krevní srážlivosti a její léčbou se třeba i jen lehce trénovanému organismu snášejí lépe. Zásadní je však výběr správné činnosti.

Dodržujete očkovací schéma? Neúplná vakcinace nechrání

Dodržujete očkovací schéma? Neúplná vakcinace nechráníPřerušit již započaté očkování skládající se z více dávek a nedokončit ho je nebezpečné a nezodpovědné. Stejně jako odmítat nebo oddalovat celou vakcinaci. Dokládá to i příklad čtyřletého pacienta z americké Atlanty.

Jak pomoci závislému? Buďte oporou, ale neobětujte se

Jak pomoci závislému? Buďte oporou, ale neobětujte seNa rozdíl od fyzicky nemocných si lidé trpící závislostí často nechtějí připustit svůj problém. Zavírají oči i před riziky, která z užívání návykových látek plynou. Jak můžete takovému člověku podat pomocnou ruku?

Třezalka – bylina ulevující duši

Třezalka – bylina ulevující dušiSe špatnou náladou a podrážděností se někdy setkal každý. Pokud vás podobné potíže také trápí, a navíc trpíte nespavostí, nechte léčit přírodu. Bylinné přípravky a vitaminy jsou to pravé.

Jídelníček bez masa není nudný – má ale svá pravidla

Jídelníček bez masa není nudný – má ale svá pravidlaVegetariánství může být bezpochyby prvním krokem k úpravě životního stylu. Ke změně jídelníčku se dá přistoupit různými způsoby, ale vždy je potřeba respektovat základní nároky organismu na živiny a vitamíny.

Zelený čaj: 6 blahodárných účinků na srdce

Zelený čaj: 6 blahodárných účinků na srdceZelený čaj je od nepaměti považován za zdravý, až zázračný nápoj. Hovoří se o jeho schopnosti očišťovat organismus, prodlužovat život nebo chránit před rakovinou. Řada odborníků se pokoušela ověřit jeho účinky ve vědeckých studiích. K jakým došli závěrům?

Rychlovky z kuřete

Rychlovky z kuřeteMáte rádi kuřecí maso, ale už vám dochází nápady, jak jej připravit jinak? Máme pro vás dva recepty, které oceníte, a zvládne je opravdu každý. Během chvilky připravíte zdravý oběd i večeři.

Bezlepková dieta? Někomu prospěje, jinému neuškodí

Bezlepková dieta? Někomu prospěje, jinému neuškodíMódní trendy jsou neúprosné. Netýkají se jen oblečení, ale také jídla a výživových stylů. Jednu dobu frčelo vegetariánství a makrobiotika, nyní zase nízkosacharidové a bezlepkové stravování. Proč právě „bez lepku“?

Sedíte celý den v práci? Cvičit 3× týdně nestačí

Sedíte celý den v práci? Cvičit 3× týdně nestačíNedostatek pohybu a sedavé zaměstnání představují rizikovou kombinaci pro vaše srdce a cévy. Aby zůstaly zdravé, měli byste se nejlépe pětkrát týdně věnovat takovému sportu nebo cvičení, při kterém se trochu zpotíte a zadýcháte.

Síla pozitivního myšlení dokáže někdy zázraky – zkuste to!

Síla pozitivního myšlení dokáže někdy zázraky – zkuste to!Stav mysli ovlivňuje tělo celkově. Pokud není vaše fyzické zdraví v pořádku, možná na tom mají svůj podíl stres a špatný životní styl. Odhalte největší zabijáky psychické pohody, ale i způsob, jak svůj stav zlepšit.

Za vysokým cholesterolem může být i stres

Za vysokým cholesterolem může být i stresNekouříte, jíte zdravě, jste štíhlí, a přesto máte vysoký cholesterol? Viníkem může být přílišná míra stresu. Napovíme, jak lze hladinu cholesterolu donutit k poklesu.

Fyzioterapeut o vás ví všechno. A co neví, to si zjistí

Fyzioterapeut o vás ví všechno. A co neví, to si zjistíJednoduché vyšetřovací metody pomáhají fyzioterapeutovi odhalit příčinu vašich potíží a správně soustředit rehabilitaci na postižené místo. Se závěry ze vstupního vyšetření snadněji sestaví rehabilitační plán na míru přímo pro vás.
© 2005 – 2022 Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu provozovatele zakázáno.