Články FiftyFifty.cz, strana 81

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 81 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 81

FiftyFifty

S očkováním hexavakcínou neotálejte!

S očkováním hexavakcínou neotálejte!Očkování kojenců i starších dětí je velmi důležité. Tzv. hexavakcína chrání naše potomky před těmi nejtěžšími infekcemi. Podání ve správný čas zajistí dítěti ochranu před nemocemi, které by mohly být pro miminko velmi nebezpečné.

Kouření je nemoc, nasaďte proti němu účinnou léčbu!

Kouření je nemoc, nasaďte proti němu účinnou léčbu!Zažitá představa, že láska k tabáku je pouhý zlozvyk, je mylná. Kouření je ve skutečnosti choroba. Úkolem odborníků je proto kuřákům pomáhat a léčit je. Především je důležité ukázat jim správný směr a nabídnout veškeré dostupné terapeutické možnosti.

Potíže s bolavým uchem řešte okamžitě. Zánět může ohrozit sluch

Potíže s bolavým uchem řešte okamžitě. Zánět může ohrozit sluchZánět středního ucha je pro mnoho rodičů velkým strašákem. Přichází náhle a pohled na dítě týrané značnou bolestí je utrpením. Pokud se podobným zážitkům chcete vyhnout, nechte potomka očkovat. Možná ho tím ušetříte budoucích potíží se sluchem.

Nakazit se plísní nehtů můžete i přes ponožky

Nakazit se plísní nehtů můžete i přes ponožkyZima je ideálním obdobím pro vznik plísní na pokožce a nehtech nohou. Vlhká uzavřená obuv, neprodyšné ponožky, veřejné sauny a koupaliště, kde trávíme volný čas, ale také koberec u sousedů, které jsme o Vánocích navštívili, mohou být příčinou vzniku mykotických chorob. Plísňové onemocnění nehtů postihuje podle odhadů až 25 % Čechů. Seznamte se s tipy, jak onychomykóze předcházet, případně jak se jí úspěšně zbavit.

Eidam – nejoblíbenější český sýr pod lupou

Eidam – nejoblíbenější český sýr pod lupouKdyž se řekne slovo „sýr“, málokomu v České republice se na první dobrou nevybaví „eidam“. Možná jste si dokonce kdysi mysleli, že se jedná o český sýr. Nejspíše proto, že je u nás dlouhodobě nejoblíbenější a nejprodávanější. Víte ovšem, jaké jsou jeho benefity kromě toho, že je chutný a velmi dobře využitelný? Tušíte, jak se vyrábí? Setkali jste se s jeho náhražkami? Podle čeho je poznáte? A co byste měli určitě sledovat na jeho etiketě?

Sauna a masáž – luxusní relax, nebo nebezpečí?

Sauna a masáž – luxusní relax, nebo nebezpečí?Pro zdravého člověka může být sauna nebo masáž třeba i každodenní záležitostí. Diabetici by ale měli být opatrní. Proč?

8 tipů, jak dětem zpříjemnit očkování

8 tipů, jak dětem zpříjemnit očkováníOčkování chrání děti před nebezpečnými infekcemi. Často se však neobejde bez pláče. Naštěstí existují způsoby, jak děti zbavit bolesti nebo spíše strachu z ní, což mnohdy bývá větší problém.

Zima očím nesvědčí, zasáhněte včas!

Zima očím nesvědčí, zasáhněte včas!Chladné dny vadí mnoha lidem. Často také z toho důvodu, že mají pocit zhoršeného vidění nebo trpí různými onemocněními očí. Nabízíme pár rad, jak bojovat proti účinkům studeného počasí a suchého zimního vzduchu na zrak.

Sedm tipů, aby klouby v zimě nebolely

Sedm tipů, aby klouby v zimě nebolelyLidé s nemocnými klouby skoro nepotřebují předpověď počasí. Jeho změnu jim „hlásí“ bolavá kolena, ramena, kyčle, páteř i drobné klouby prstů. V zimě se přitom bolest stává téměř nesnesitelnou. Poradíme, jak na ni vyzrát.

,Superpotravina´, která vám pomůže vyřešit řadu problémů

,Superpotravina´, která vám pomůže vyřešit řadu problémů Poslední dobou je velmi moderní používat výraz „superpotravina“. Označuje se tak všechno, co má pro náš organismus blahodárný účinek, a to díky koncentrovanému množství vitamínů, minerálů, antioxidantů a řady dalších prospěšných látek. Odborníci se předhánějí, kdo objeví exotičtější „superpotravinu“, kterou ale bývá obtížné sehnat, nebo je velmi drahá. Přitom jednu z nich známe a užíváme už tisíce let – kravské mléko.

Závislosti na lécích si často všimne i okolí. Co napoví?

Závislosti na lécích si často všimne i okolí. Co napoví?Podobně jako jakékoliv jiné léky, také pilulky ulevující od úzkosti, tlumící bolest nebo podporující spánek nám lékaři předepisují v dobré víře. Pokud se však neřídíme jejich doporučeními, užíváme větší množství léku nebo ho zneužíváme k jinému než původnímu účelu, dostáváme se na tenký led obávané závislosti.

Probiotika blahodárně působí při průjmu i ekzému

Probiotika blahodárně působí při průjmu i ekzémuProbiotika jsou často spojována s pozitivním účinkem na trávicí trakt. Výzkumy však dokazují, že využití probiotik je mnohem širší a tyto bakterie jsou přínosné nejen v případě zažívacích obtíží.

Jak může pomoci konopí v léčbě rakoviny?

Jak může pomoci konopí v léčbě rakoviny?Během terapie rakoviny sužuje mnoho pacientů nevolnost a zvracení. Pokud nepomáhá šetrný jídelníček a úprava režimu, nabízí se možnost vyzkoušet kanabinoidy. Vysvětlíme, o jaké látky se jedná a jak mohou pomoci.

Měření cévního věku – už jste o něm slyšeli?

Měření cévního věku – už jste o něm slyšeli?Určování cévního věku je novým trendem moderní medicíny. Odhaduje se pomocí měření arteriální neboli tepenné tuhosti. Jde o hodnotu naznačující míru rizika rozvoje kardiovaskulárních chorob. Napovíme, kde a jak toto vyšetření probíhá.

Poznejte tajemství kečupů anebo desatero pro výběr kvalitního kečupu

Poznejte tajemství kečupů anebo desatero pro výběr kvalitního kečupuKuchyně bez kečupu? To si mnoho z nás nedokáže ani představit. Víte ovšem, jak poznat kvalitní kečup a co sledovat na jeho etiketě? Kolik procent rajčat by měl obsahovat? Co dalšího se nachází v této pochutině? Jaký je rozdíl mezi balením ve skle a v plastu? Tušili jste dokonce, že obsahuje antioxidanty? Staňte se odborníkem přes kečupy.
© 2005 – 2021 Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu provozovatele zakázáno.