Pásový opar alias spící vetřelec v otázkách a odpovědích
Odkud se pásový opar vzal? Pásový opar způsobuje virus Varicella zoster ze skupiny herpesvirů. Stejný virus vyvolává plané neštovice. Pokud jste je v dětství prodělali, měli byste zbystřit.
Tři důležité rady pro rychlejší otěhotnění
Většina párů plánujících rodinu chce s početím miminka uspět co nejdříve. Pravidelný pohlavní styk v době co nejblíže ovulaci partnerky je jen jednou z věcí, kterými šanci na otěhotnění můžete podpořit. Existuje ale i několik dalších opatření, na které je dobré v této souvislosti myslet.
Terapie extrémním chladem na špatnou imunitu i pomerančovou kůži
Extrémní chlad. Ticho. Pomalý pohyb. Mělké nádechy. Chrániče rukou, rouška a pevné boty. To vše úzce souvisí s takzvanou kryoterapií, která se v Česku stává stále populárnější. Léčba extrémním chladem totiž dovede příznivě ovlivnit tělesné i psychické problémy a navíc působí analgeticky. Ženy ocení i její působení proti celulitidě.
Nejčastější mýty o alergicích
O alergiích slýcháme leccos. Často o nich máme velmi zkreslené představy. Jaké mýty dle lékařů o nich nejčastěji kolují?
Chcete vyzrát na cukrovku? Začněte u správné životosprávy!
Udržet hladinu cukru v mezích normy bývá někdy pořádná práce. Metabolismus sacharidů je totiž ovlivněn širokým spektrem zevních vlivů. Pokud chcete získat kontrolu nad svým organismem, měli byste v první řadě začít žít zdravěji.
Přestali jste s kouřením? Pozor, ještě nemáte vyhráno
Úzkost, nervozita, snížená pozornost, poruchy spánku, … To vše a ještě mnoho dalších obtíží vás může provázet, pokud jste se právě rozhodli a podařilo se vám skoncovat s kouřením. Rozhodně to ale nevzdávejte, každý abstinenční příznak jednou vymizí. Pozor ale, ani potom ještě nemusíte mít vyhráno, boj se závislostí je totiž na celý život.
Rakovina na červeném koberci: celebrity, které vyhrály boj se zákeřnou nemocí
Rakovina si své oběti nevybírá podle stavu finančního konta, dosažených úspěchů či společenské oblíbenosti. Mezi nemocnými se tak nezřídka objevují i slavní herci, sportovci či muzikanti. Jejich pohnuté životní příběhy nám připomínají, že jsme všichni pouze lidé z masa a kostí. Co je ale důležitější, celebrity ostatním nemocným ukazují, že boj se zákeřnou nemocí lze vyhrát.
Na alergii bez léků nevyzrajeme, mysleme však na prevenci
Nečastějším typem alergie u nás je alergická rýma a alergický zánět spojivek (5-20 % české populace). Průduškovým astmatem trpí 5-8 % obyvatel, atopický ekzém postihne cca 10 % obyvatel a nějaká forma kopřivky se v průběhu života objeví u 10-20 %. Jak s těmito neduhy bojovat? A máme vyhráno, pokud se u nás alergické reakce neobjeví během dětství?
Nový objev z jižních Čech – léčba střevních zánětů pomocí tasemnice
Trpíte Crohnovou chorobou nebo jiným zánětlivým střevním onemocněním? Nepomáhá vám žádná dostupná léčba nebo máte radši přírodnější léčebné prostředky? Právě pro vás by tu mohlo být řešení od vědců z jižních Čech – parazit tasemnice.
Přispívá sluneční záření k ochraně před rakovinou kůže?
Mírné slunění venku nebo na opalovacích lehátcích může být dobrou přípravou na letní dovolenou.
Děti a zubní kazy? Stomatolog radí řešení i jak se jim do budoucna vyhnout
Pestrý výběr sladkostí v obchodech se stále více odráží na zdraví zubů našich potomků. Jejich kazivost stoupá a první nálezy kazů se objevují u čím dál mladších dětí, říká Dr. Vadym Sherman, stomatolog z kliniky Mediestetik. Poradí vám, jak zubním kazům u dětí předcházet, kdy s dětmi poprvé navštívit stomatologa a jaký druh výplní je pro ně nejvhodnější.
Mám diabetes. Takže co mi vlastně je?
Jako diabetes mellitus, lidově cukrovku, označujeme celou skupinu onemocnění, která mají mnohdy odlišnou příčinu i léčbu. Jen jedno mají společné: něco je v nepořádku s tím, jak naše tělo nakládá s cukrem.
Mé dítě kouří. Pomoc existuje, ale chce to trpělivost.
Co uděláte, když najdete u dospívajícího potomka krabičku cigaret? Jistě – nejlepší by bylo, kdyby vaše dítě nikdy kouřit nezačalo. My vám ale poradíme, jak postupovat, když už doma mladého konzumenta tabáku máte.
Noční pomočování: jak často trápí děti poruchy vyměšování?
Primární noční enuréza (prvotní pomočování) je vývojově podmíněný fenomén, který neohrožuje tělesné zdraví dítěte. Samovolný únik moči během spánku přesto dokáže napáchat značné škody na rozvíjející se psychice dítěte. O jak častý jev se jedná a které děti jsou v ohrožení?
Vědci hledají nové očkování. Proti drogám!
Existuje několik přírodních látek, ale i těch speciálně vytvořených laboratorně, které způsobí, že se při požití drogy nedostaví očekávaný požitek. Někdy dojde dokonce k opačnému efektu a člověk se cítí spíš hůře. Pomohou závislým lidem v budoucnu vakcíny?