Články FiftyFifty.cz, strana 7

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 7 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 7

FiftyFifty

Do nového roku samá zdravá předsevzetí? ..aneb novoroční hubnutí

seriál :: Bylinky v akci

Hledáte recept, jak zhubnout? jak přeprat své vlastní obžérství?? .. zapomeňte na zaručené návody ala "k snídani nic a k obědu trochu vody".. jedinou správnou cestou je následovat hlas vlastního těla..

Smích - zdravý dárek pro všechny

Ne nadarmo se říká: Veselá mysl - půl zdraví... Mnozí lékaři doporučují svým pacientům jako lék právě humor. Některé nemocnice ve světě zaměstnávají kvůli hojivému účinku smíchu dokonce šprýmaře z povolání.

Víno léčí..

Vína se používalo jako léku už od starověku. Léčivá a nutriční hodnota révy vinné byla známá už před tisíciletími. Egypťané konzumovali révu vinnou už před šesti tisíci lety, před více než třemi tisíci lety znali víno a staré egyptské recepty dokazují, že ho používali také k léčení. Souběžně s egyptskou kulturou vína se vyvíjela kultura Sumerů a Babylóňanů. O Sýrii je známo, že se v zemi pilo více vína než vody.

Jablko jako léčivý symbol Vánoc

seriál :: Bylinky v akci

O Vánocích hledáme v rozkrojeném jablku hvězdičku na důkaz zdraví po celý následující rok.. až to své jablko rozkrojíte, s chutí ho snězte! Jablko, to je totiž zdraví samo!

Skořice - léčivá vůně Vánoc

seriál :: Bylinky v akci

V našich krajích máme skořici neodmyslitelně spojenou s vůní Vánoc a zimy.. ač ji používáme především jako koření, v jiných kulturách je skořice již po několik tisíciletí nepostradatelnou součástí tradičního léčitelství s časem prověřenými účinky..

Třezalka tečkovaná zahání nespavost, stres i deprese

seriál :: Bylinky v akci

Třezalka má spoustu lidových názvů.. krevník, krevníček, děravec, čarovník, svatojánská bylina, svatojánský koření, dřezalka, prostřelenec, křížek, krev Svatého Jana.. ale ještě více léčivých účinků..

Cibule jako přírodní lék

seriál :: Bylinky v akci

..ne nadarmo se říká, že vařit jídla s cibulí znamená "Vařit jako sedlák a jíst jako král"..

Celer není jen přírodní afrodiziakum

seriál :: Bylinky v akci

Již ve starém Egyptě byl celer používán jako koření, ale především jako přírodní afrodiziakum. V lidovém léčitelství je celer chronicky známý pro svůj blahodárný vliv na mužskou potenci.. jeho léčebné účinky ale výrazně přesahují tuto běžnou pověst..

Fenykl obecný a co o něm možná nevíte

seriál :: Bylinky v akci

Fenyklový čaj jistě není třeba představovat, je výborným pomocníkem snad každé novopečené maminky.. jaké jsou však jeho další, méně známé účinky na naše tělo?

Pyramida - tajemný elixír čehokoli..

Pyramidy patří nepochybně mezi nejúžasnější a nejpozoruhodnější stavby v dějinách lidstva. Je to jeden z dlouho přetrvávajících divů světa. Jaká tajemství v sobě ukrývají a k čemu byly postaveny? Tuto otázku si klade snad každý člověk a dodnes civilizace nedospěla k uspokojivé odpovědi.

Překvapení historických šermířů

Čas plyne tak rychle, že se nám stále častěji chce vracet do minulosti. Někteří se zasní a jiní si vymyslí příběh, ve kterém hrají. Do svého světa šermu a tanců nás zasvětil Petr Praun ze skupiny historického šermu GREX - SEVER Liberec.

chřipka? angína? cholesterol? cukrovka? ..Česnek!

seriál :: Bylinky v akci

Nezaměnitelná pronikavá chuť a vůně česneku, pro někoho nesnesitelná, jinými vyhledávaná - v každém případě, kdo ho rád a pravidelně konzumuje, poskytuje tak velikou službu svému zdraví. Ne nadarmo se o něm říká, že je to přírodní všelék.

Báječné létající ženy

Jako odvážné ženy se ukázaly modelka a Miss Kateřina Stočesová i držitelka stříbrné medaile na paralympiádě v lyžování v Turínu Anna Kulíšková. Obě v Příbrami zariskovaly svou krásu a zdraví – nebojácně seskočily padákem.

Soutěž Miss CapsLyp 2006

Každá žena je krásná! Což to nezjistil už Don Juan? Nebo Casanova? Věhlasný půvab Češek letos potvrdila volba nejkrásnější dívky světa. Není ale nutno mít míry Kuchařové a vosí pas topmodelek, aby se dívka či žena mohla hlásit do soutěže Miss CapsLyp 2006, jejíž motto zní: O pár kilo šťastnější!

Echinacea - léčivý dar od indiánů

seriál :: Bylinky v akci

Echinacea purpurea, neboli Třapatka nachová, patřila až do 19. století mezi tajemství lékárny starých indiánských kmenů v oblasti Severní Ameriky. Od doby, co její mnohé léčivé účinky byly “prozrazeny bílým tvářím” a potvrzeny i klasickou medicínou, její popularita neustále stoupá a stále přicházíme na její nové úžasné účinky na lidský organismus..
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz