Články FiftyFifty.cz, strana 4

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 4 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 4

FiftyFifty

Sourozenecká vášeň

seriál :: Filmová žranice

Intimní Oběti a vrazi a hořkosladké Sestřičky. Hrůzu nažene Muž bez stínu.

Francouzská groteska v 21. století?

Proč ne, ale jedině v rytmu drum´n´bassu! Poslední březnová středa patřila ve vyprodané brněnské Flédě ukázce současné taneční hudby produkované ve Francii. Sayag Jazz Machine předvedli life act pohybující se někde mezi junglem, drum´n´ bassem a hip hopem.

Drsný osud Ježíše Krista

seriál :: Filmová žranice

Nelidské utrpení Ježíše Krista i cosi přespříliš kalného v Purpurových řekách. Úsměv vykouzlí až Táta v sukni.

Koncert lásky a pozitivní energie

V neděli 9. dubna večer měli hudební labužníci v novém pražském klubu Retro posvícení. Roman Dragoun (Progres, Futurum, Stromboli), zpěvák, skladatel a klávesista zde slavil své padesátiny.

Neslušná Demi Moore

seriál :: Filmová žranice

Od Neslušného návrhu k Tankovému praporu. Inu, je přece apríl!

Duch kapely Pink Floyd

Čas trhnul oponou a vůdčí duch kapely PINK FLOYD, letos šedesátiletý zpěvák, kytarista, skladatel a textař David Gilmour nás po 22 letech oblažil novou, v pořadí třetí, sólovou deskou ON AN ISLAND. To vše po sympatickém prohlášení, že obnovení Pink Floyd v původní sestavě „nehrozí,“ neboť nechce dělat muziku pod tlakem médií a peněz...

Indiáni mu ženu přidělili

Všední dokument o nevšedním badateli, dobrodruhovi Alberto Vojtěchu Fričovi a jeho jihoamerických dobrodružstvích na počátku minulého století.

Ondřej Pavelka coby jasnovidec

Byl příliš geniální nebo příliš šílený? Kdoví... Dozvíte se v neděli na ČT1

Autíčko s hlasem Bolka Polívky

Toto léto zřejmě přibude ve vaší animované filmotéce jeden šlágr. Dle všeho se rodí další nástupce filmu Úžasňákovi nebo Hledá se Nemo. Hlasy malovaným autíčkům propůjčili slavní herci a autíčka vypadají na obrázcích moc pěkně. Schválně se podívejte…

Pavoučí bolest

seriál :: Filmová žranice

Psychologické drama a také české filmy, to je nabídka do jarní nepohody.

Perla mezi českými pohádkami

Je tomu neuvěřitelných sto pět let… Dne 31. března 1901 měla v Praze premiéru nejslavnější česká operní pohádka. Skladatel Antonín Dvořák a autor libreta Jaroslav Kvapil čerpali z motivů našich, dánských i německých. A tak vznikl čarokrásný příběh o neslučitelnosti dvou světů. Příběh, půvabně lyrický, za kterým se pod heboučkým závojem skrývá hluboké drama o smyslu lidského bytí. Rusalka se odjakživa setkává s nadšeným zájmem publika a díky tomu náleží k nejhranějším českým operním titulům…

Papež kouřil trávu

Tento, pro moji babičku velice provokativní název, nese výstava, která mapuje rockovou kulturu a její vliv na grafický design v letech 1962 – 1972. Navštívit ji můžete v Místodržitelském paláci v Brně do 21. 5. 2006 každý den v týdnu mimo pondělí a úterý. Naleznete zde nejrůznější plakáty, obaly gramodesek, letáky, knihy a časopisy z celého světa.

Divadlo nebo dálkový ovladač?

Již tradičně jsou v Praze předávány prestižní ceny, které mapují nejvýjimečnější počiny na našich divadelních scénách. Česká republika jich má opravdu požehnaně, a tak je každoročně z čeho vybírat. Letos jsme měli možnost sledovat oba slavnostní ceremoniály v přímých přenosech České televize. Ceny Alfréda Radoka byly předány 18. března 2006 na jevišti Vinohradského divadla a přesně o týden později jsme se dočkali také Thálií ze "Zlaté kapličky"…

Olympic posté, ale trochu jinak

Nahrávky skupiny Olympic jsou skutečně notoricky známé a někdy, přiznejme si to, až otravné. O to příjemnější překvapení přináší zlatá edice kapely, která předkládá posluchači remasteringem vylepšený zvuk, o který se postaral asi nejvyhlášenější muž svého oboru u nás Oldřich Slezák, a také kompletní bonusový materiál, který se ke každému albu váže v dobových souvislostech, podle muzikantského obsazení skupiny.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz