Články FiftyFifty.cz, strana 72

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 72 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 72

FiftyFifty

Modrá krev. Jak žije mladá generace české šlechty?

Modrá krev. Jak žije mladá generace české šlechty?Šlechtické tituly byly oficiálně zrušeny se vznikem samostatného Československa. Desítky příslušníků aristokracie, kteří u nás žijí, s nimi ale naštěstí nezmizely. Historie jejich rodů je významnou součástí dějin naší země a jejich majetky patří do pokladnice českého kulturního dědictví. Jak žije současná generace české šlechty, ukáže nový dokumentární cyklus Modrá krev.

Novinka ve Švandově divadle: Slušný člověk Karla Čapka

Novinka ve Švandově divadle: Slušný člověk Karla ČapkaO tom, jak neobyčejný může být jeden obyčejný lidský život, vypráví nová inscenace Švandova divadla Slušný člověk. Na motivy brilantní novely Karla Čapka Obyčejný život ji napsala a zrežírovala Martina Krátká – herečka, která se čím dál výrazněji prosazuje i jako divadelní režisérka. Premiéru chystá do suterénního Studia v sobotu 4. února 2017 od 19 hodin.

SKUTR: Prodaná nevěsta v Essenu, Krvavá svatba a Racek v Praze.

SKUTR: Prodaná nevěsta v Essenu, Krvavá svatba a Racek v Praze.Známá režisérská dvojice SKUTR - Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský – má pro letošní rok už zaplněný pracovní diář. Těšit se tak mohou nejen diváci pražských scén, ale na i příznivci opery v Theater Essen.

Divocí Gogol Bordello z New Yorku letos na Mighty Sounds

Divocí Gogol Bordello z New Yorku letos na Mighty SoundsNejslavnější představitelé gypsy-punku, američtí Gogol Bordello, vystoupí v létě na festivalu Mighty Sounds. Ten letos proběhne v termínu 14. – 16. července 2017 v Táboře na letišti Čápův dvůr.

Jitka Smutná a Dana Syslová vzkazují: „Stáří neexistuje!“

Jitka Smutná a Dana Syslová vzkazují: „Stáří neexistuje!“Divadlo Rokoko uvede 28. ledna premiéru komedie Premiéra mládí s podtitulem Stáří neexistuje! V režii Janky Ryšánek Schmiedtové si spolu vůbec poprvé zahrají Jitka Smutná a Dana Syslová. Na premiéru se přijede podívat i autor hry Christian Giudicelli.

Jaroslav Dušek, Jan Budař a Feng-yűn Song přivítají rok Kohouta

Jaroslav Dušek, Jan Budař a Feng-yűn Song přivítají rok KohoutaDva týdny zbývají do okamžiku, kdy se rozloučíme s rokem Opice, a vládu podle čínské astrologie převezme Ohnivý kohout. Již pošestnácté se o stylovou oslavu postará multižánrový festival Songfest.cz.

Seznamka v divadle aneb Představení pouze pro nezadané

Seznamka v divadle aneb Představení pouze pro nezadanéZkuste najít novou lásku v divadle a možná už na Valentýna nebudete sami! Divadlo Rokoko pořádá v sobotu 11. února od 17 hodin již tradiční Představení pouze pro nezadané ženy a muže ve věku 25 až 45 let.

Švandovo divadlo: po Krakatitu přichází Slušný člověk

Švandovo divadlo: po Krakatitu přichází Slušný člověkO tom, jak neobyčejný může být život jednoho starého železničáře, vypráví nová inscenace Švandova divadla nazvaná Slušný člověk. Na motivy brilantní novely Obyčejný život spisovatele Karla Čapka ji napsala a zrežírovala Martina Krátká - herečka Švandova divadla, která se čím dál výrazněji prosazuje i jako režisérka.

Charismatická písničkářka Diana Krall poprvé v Brně

Charismatická písničkářka Diana Krall poprvé v BrněDo Brna poprvé přijede zpěvačka a klavíristka Diana Krall. V rámci festivalu JazzFestBrno se představí 20. září v DRFG Areně. Tradiční festival tak ve svém 16. ročníku premiérově zamíří do největšího tradičního koncertního prostoru v Brně a diváci se mohou těšit na sváteční zážitek s jazzovou umělkyní par excellence.

Předvánoční koncert kapely Scooter zpestří uznávaní DJs českých klubů

Předvánoční koncert kapely Scooter zpestří uznávaní DJs českých klubů  Populární německá kapela Scooter konečně odtajnila DJe, kteří rozehřejí jejich fanoušky na připravovaném koncertu v Karlových Varech. Čas, kdy přiletí světoznámá skupina potěšit na jedinečném předvánočním koncertu české publikum, se už dá počítat na hodiny...

Saleem Ashkar uvede další koncert z cyklu Beethovenových klavírních sonát

Saleem Ashkar uvede další koncert z cyklu Beethovenových klavírních sonátKlavírista Saleem Ashkar příští týden v pondělí 12. prosince vystoupí v Anežském klášteře s dalším pokračováním koncertního cyklu Beethovenových klavírních sonát s názvem Saleem Ashkar Beethoven Residency. Ashkar se dílu Ludwiga van Beethovena systematicky věnuje několik let.

Android Asteroid do toho spadne znovu!

Android Asteroid do toho spadne znovu!Duo Jan Pospíšil a Tomáš Konůpka připravují pro svůj projekt Android Asteroid na rok 2017 nové album. Jejich poslední nahrávka Íkaros se objevila na pultech v prosinci 2014 a nasledně sbírala pozitivní ohlasy jak u nás tak v zahraničí.

Obojživelník za bicími Steve Gadd zahraje na brněnském JazzFestu

Obojživelník za bicími Steve Gadd zahraje na brněnském JazzFestuBubenický mistr Steve Gadd je jedním z nejuznávanějších a nejnapodobovanějších hudebníků na světě – fenoménem, jehož cit pro nalezení přesně toho, co daná skladba nebo styl hudby vyžaduje, je nedostižný. Jeho vkus, styl, energie a schopnost vystihnout podstatné - jak ve studiu, tak na pódiu – jej vynesly na piedestal současného bubenického umění bez ohledu na žánry.

Jitka Smutná a Dana Syslová chystají Premiéru mládí

Jitka Smutná a Dana Syslová chystají Premiéru mládíV Divadle Rokoko se začala zkoušet bláznivá komedie Christiana Giudicelliho Premiéra mládí. V inscenaci o dvou mimořádných ženách a jednom velikém dobrodružství se představí Jitka Smutná a Dana Syslová. Režie se ujala Janka Ryšánek Schmiedtová, premiéra je naplánována na 28. ledna 2017.

Startuje tradiční vánoční turné skupiny Čechomor

Startuje tradiční vánoční turné skupiny ČechomorSkupina Čechomor jako každým rokem vyjíždí už koncem listopadu na vánoční koncerty v rámci Čechomor Kooperativa Tour 2016. Diváci uslyší průřez vánočním repertoárem Čechomoru i největší hity skupiny.
© 2005 – 2019 Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu provozovatele zakázáno.