Články FiftyFifty.cz, strana 58

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 58 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 58

FiftyFifty

Festival swingové hudby: jazzová star Grace Kelly i naše hvězdy

Festival swingové hudby: jazzová star Grace Kelly i naše hvězdy Těžko si představit, že by současný boom elektroswingu fungoval, nebýt potenciálu skrytého v téhle věčně živé hudbě: Producent Parov Stelar, zpěvačka Alice Francis nebo úspěšní čeští Mydy Rabycad a mnozí další pak jen se zájmem, vtipem a láskou očistili kontakty, propojili správně porty elektronických nástrojů s mladistvou instrumentalistickou či pěveckou energií a jiskřivý oblouk nadšení a zájmu s vyprodanými sály a vířícími kotly pod festivalovými pódii byl na světě.

Klubová noc s Young Fathers i Taylorem McFerrinem v Roxy

Klubová noc s Young Fathers i Taylorem McFerrinem v RoxyPražský klub Roxy/Nod bude 12. listopadu od 19.00 hod. patřit Klubové noci Spotlight, která si tentokrát posvítí na hip hop, elektroniku i alternativu z USA, Británie a tuzemské scény. Na tento „minifestival“ míří britští Young Fathers, kteří 29 října získali britskou prestižní cenu Mercury Prize. Do Roxy tedy přivezou diplom v rámečku se sotva zaschlým inkoustem.

Mňága a Žďorp vydává album Made in China. Natočeno v Pekingu

Mňága a Žďorp vydává album Made in China. Natočeno v PekinguMňága a Žďorp se letos v květnu vypravila do Číny, aby tu 23 let po vydání své nejúspěšnější desky Made in Valmez natočila dvanácté studiové album Made in China. „Celé to bylo absolutně hektické, dobrodružné, nepředvídatelné a nové,” vzpomíná na čínské dobrodružství zpěvák Petr Fiala. Album obsahuje celkem 12 nových písní.

Obří Scrabble na Lužinách

Obří Scrabble na LužináchNevšední interiér nedávno zrenovované pobočky Městské knihovny v Praze na Lužinách zaujme příchozí hned na první pohled.

Usínačky Petry Černocké a Báry Vaculíkové

Usínačky Petry Černocké a Báry Vaculíkové  Petra Černocká s dcerou Bárou Vaculíkovou vydaly společné CD pro děti. Objevují se na něm úpravy desítky lidových ukolébavek, dvě autorské písně Petry Černocké a jedna exotická ze západoafrické Gambie. CD vydal a sponzoroval výrobce interaktivních hraček Vtech a pokřtila jej trojice sudiček Saskia Burešová, Marie Tomsová a Heidi Janků.

Jaksi Taksi - Selfie

Jaksi Taksi - SelfieJaksi Taksi je pop-punková kapela, která je v posledním období velice aktivní zejména v oblasti tvorby videoklipů. Posledním počinem byl videoklip Vteřina z posledního alba Signál. To přišlo na svět na konci roku 2011, a tak není divu, že kapela po několika videoklipech z této desky chtěla již přijít s novým materiálem.

Kočárkyáda: Krása a elegance na kolečkách, vstup s kočárky povolen

Kočárkyáda: Krása a elegance na kolečkách, vstup s kočárky povolenZavzpomínat na vlastní dětství nebo se ponořit až do časů našich prababiček mohou návštěvníci Obchodního centra Šestka v pražské Ruzyni. V jeho prostorách bude po celý měsíc k vidění unikátní kolekce ryze historických dětských kočárků, ale i takových, v nichž se proháněly děti ještě v 80. letech. V sobotu 18. října pak maminky, ale i tatínkové mohou poměřit své síly a zručnost na velké Kočárkyádě neboli překážkových závodech kočárků.

Bratři Ebenové vydávají nové album Čas holin

Bratři Ebenové vydávají nové album Čas holinNové album s názvem „Čas holin“ je 5. řadovým albem kapely Bratři Ebenové. Vychází v polovině října 2014 na na CD, LP i USB.

O Dušičkách a Halloweenu setkání s duchy minulosti

O Dušičkách a Halloweenu setkání s duchy minulostiPozoruhodný příběh o jednom nesnadném návratu domů v režii Petra Štindla, připravuje Švandovo divadlo v Praze. Hra vyprávějící mimo jiné o tom, jak se potkat a smířit s duchy minulosti, aby už nezasahovali do našich životů, bude mít premiéru 8. listopadu ve Velkém sále: její uvedení se tak odehraje v období Dušiček, památky zesnulých, i Halloweenu, kdy mrtví údajně vstávají z hrobů…

Megaturné Hlasy 2 Richarda Müllera - start na jedničku!

Megaturné Hlasy 2 Richarda Müllera - start na jedničku!Richard Müller a skupina Fragile odstartovali v Trenčíně megaturné HLASY 2! Legendární zpěvák předvedl spolu s Fragile hity ve famózních úpravách "a cappella" bez použití jediného nástroje! Zazněly i skladby z nového alba HLASY 2 "Slon v porceláne", "Mama" či "Nahý 2". Dvě hodiny úžasných hlasů odměnili fanoušci neutuchajícím potleskem a stanging ovations! Turné HLASY 2 zahrnuje 40 koncertů po České a Slovenské republice.

Francouzská zpěvačka ZAZ konečně přijede na samostatný koncert. Do Brna.

Francouzská zpěvačka ZAZ konečně přijede na samostatný koncert. Do Brna.Po opakovaném úspěchu na festivalovém pódiu ostravských Colours se francouzská zpěvačka a skladatelka ZAZ konečně chystá do Česka na dlouho očekávaný samostatný koncert.

Markéta Irglová: Muna

Markéta Irglová: MunaTři roky po svém debutovém albu ANAR přichází Markéta Irglová, jediná česká ženská držitelka Oscara, se svým druhým albem MUNA.

Soňa Červená – Tím vším jsem žila

Soňa Červená – Tím vším jsem žilaPřekrásné výstavní prostory pražské Novoměstské radnice budou v říjnu 2014 hostit multimediální výstavu věnovanou operní pěvkyni, herečce a zcela mimořádné osobnosti české kultury – Soně Červené.

Muzeum Boskovicka zaplní historické i moderní figurky IGRÁČKŮ

Muzeum Boskovicka zaplní historické i moderní figurky IGRÁČKŮNávštěvnicky úspěšná výstava „Fenomén IGRÁČEK“, která cestuje po muzeích v celé České republice, se až do počátku příštího roku usadí v Boskovicích.

Kieslowski: Mezi lopatky - nové album o lásce, stárnutí a loučení

Kieslowski: Mezi lopatky - nové album o lásce, stárnutí a loučeníKieslowski vydávají svou třetí desku Mezi lopatky. ’Urban folk’, jak svou tvorbu Marie Kieslowski a David Pomahač nazývají, zcela vystihuje jejich přímočarý způsob, jak zpívat o vztahu mezi dvěma lidmi.
© 2005 – 2019 Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu provozovatele zakázáno.