Články FiftyFifty.cz, strana 69

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 69 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 69

FiftyFifty

Paul Harvey představí práce ovlivněné českou avantgardou

From London to the Czech Avant-Garde - tento výstižný název ponese výstava, která v pražské Art & Event Gallery Černá labuť představí díla Paula Harveyho, předního britského stuckisty a také zkušeného punkového muzikanta.

Festival DIVADLO uvede inscenace z prostředí ruských teenagerů i ilegální prostituce

Již počtyřiadvacáté bude na konci léta Plzeň fandit divadlu. Od 7. do 15. září zde proběhne další ročník Mezinárodního festivalu Divadlo, který představí přední soubory z Ruska, Polska, Maďarska, Slovenska a České republiky.

Letní scéna Harfa – léto plné hvězd

Až do 4. září pokračuje letní kulturní program na střeše Galerie Harfa, který se letos nese v podtitulu „Léto plné hvězd“ a nabízí tak setkání s řadou známých hereckých osobností. V srpnu se diváci mohou těšit například na Václava Vydru, Janu Bouškovou, Janu Šulcovou, Luďka Sobotu, Halinu Pawlowskou a řadu dalších hvězd.

Tomáš Kočko opět boduje v Evropě

Tomáš Kočko a jeho Orchestr se svojí doposud poslední deskou Velesu bodují v evropském žebříčku WORLD MUSIC CHARTS EUROPE. Po velmi dlouhé době se opět podařilo někomu z ČR zaujmout evropské rádiové DJ natolik, že ho svými hlasy posunuli do první desítky této prestižní hitparády.

Co spojí Michala Šepse a Jarka Nohavicu?

Michal Šeps je český reggae zpěvák, který se proslavil především díky své svérázné účasti v televizní soutěži Česko Slovenská SuperStar. V této soutěži se probojoval až do finále, kde skončil na třetím místě. Oblíbený rastaman s příchodem nového manažera o sobě nyní dává vědět a chystá novinky v jeho hudební kariéře.

Letní Letná – tanec mezi nebem a zemí

Již zanedlouho se Praha na několik týdnů stane evropským centrem nového cirkusu - 18. srpna odstartuje v Letenských sadech 13. ročník mezinárodního festivalu Letní Letná.

Festival Brod 1995 za měsíc oslaví 22. narozeniny Rock for People

seriál :: Festivaly 2016

Přesně za měsíc, v sobotu 20. srpna, vypukne oslava plná muziky a příběhů, které provázely a provázejí bohatou 22 letou historii festivalu Rock for People. Na českobrodském atletickém stadionu Na Kutilce se již podruhé uskuteční jednodenní hudební festival Brod 1995.

Jan Tříska uctí Shakespeara na Pražském hradě

Na Letních shakespearovských slavnostech si před čtrnácti lety strhujícím způsobem zahrál hlavní roli v Králi Learovi, v roce 2007 se s velkým ohlasem setkal jeho otrok Kaliban v romanci Bouře. A třetí návrat na scénu Nejvyššího purkrabství Pražského hradu přichystal Jan Tříska letos - bude hvězdou dvou mimořádných večerů POCTA SHAKESPEAROVI, uspořádaných u příležitosti uplynutí 400 let od úmrtí legendárního alžbětinského dramatika.

S Fíkem se můžete potkat i o prázdninách - až do konce července!

Pro velký zájem byla výstava Divoké narozeniny Maxipsa Fíka aneb Jiří Šalamoun dětem prodloužena až do 29. července. Návštěvníci tak mohou v Galerii Villa Pellé shlédnout knižní ilustrace a filmové plakáty významného ilustrátora Jiřího Šalamouna celou první půlku prázdnin.

Začíná největší slovenský festival Pohoda

seriál :: Festivaly 2016

Právě dnes vypukne v Trenčíně dvacátý ročník největšího slovenského hudebního festivalu Pohoda. Láká na hvězdná jména v čele s PJ Harvey, které bude patřit čtvrteční zahájení, a dále na The Prodigy, Roisín Murphy, James Blake ale také DJ Shadow, Parov Stelar, Gogol Bordello, Nina Kraviz nebo The Vaccines. V programu nechybí ani řada talentů z česko-slovenského hudebního prostoru.

Hrady CZ: Kabát uzavře sobotní program na všech zastávkách

seriál :: Festivaly 2016

Dvanáctý ročník letního kulturního festivalu Hrady CZ, který letos odstartuje 15. července na hradě Točníku, má kompletní line-up. Hlavní hvězdu letošního hradního turné, kapelu Kabát, si budou moci fanoušci poslechnout na všech zastávkách festivalu v sobotu před půlnocí a uzavře tak program všech festivalových zastávek.

Hlas Led Zeppelin - rocková legenda Robert Plant to v červenci rozjede v Plzni

České publikum si bouřlivého zpěváka získalo natolik, že se sem rád vrací. Na co se může těšit Plzeň, až přijede světová star Robert Plant? A v jakém bude rozpoložení díky právě probíhajícímu soudu o plagiátorství písně Stairway to Heaven? Na to si počkejme do 27. července, kdy vystoupí v doprovodu kapely Sensational Space Shifter v plzeňském amfiteátru Lochotín.

Rock for People představí legendy, žhavá jména i hudební objevy

seriál :: Festivaly 2016

Už tuto neděli 3. července se otevřou brány Festivalparku v Hradci Králové a odstartuje 22. ročník festivalu Rock for People. Jeden z největších českých hudebních festivalů láká během tří dnů na bezmála 200 koncertů, vystoupení, představení a DJ setů.

Za knihami z doby Karlovy do Rajhradu

Vzácné rukopisy ze sbírky Benediktinského opatství Rajhrad, spjaté s vládou českého krále Karla IV. představí Památník písemnictví na Moravě od 29. června na výstavě Knihy doby Karla IV.

Barbora Mochowa vydává debutové album Waiting for the White Raven

Barbora Mochowa, která se představila na sklonku roku 2014 svým prvním singlem a videoklipem Rise and Shine, přichází nyní s debutovým albem.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz