Články FiftyFifty.cz, strana 23

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 23 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 23

FiftyFifty

Béla Fleck a Chick Corea - kontrastní a fascinující

Dnes vystoupí v pražském Obecním domě na jediném tuzemském koncertě dvě hvězdné hudební osobnosti - legendární pianista Chick Corea a virtuózní hráč na banjo Béla Fleck. Tito držitelé celkem 20 cen Grammy (plus 67 nominací) představí společné album The Enchantment.

Betlémy na Pražském hradě

Od 23. listopadu do 6. ledna příštího roku ožije Nejvyšší purkrabství Pražského hradu výstavou historických a současných betlémů. Tradiční dějiště letního shakespearovského festivalu bude návštěvníky lákat na víc než čtyřicet exponátů.

Webový filmový festival

Amatérské, nezávislé, neprofesionální filmy prezentuje „FILM 1“ - webová stránka sloužící k podpoře alternativní filmové tvorby. Tvůrci této stránky se ovšem rozhodli jít dál a uspořádat soutěžní filmový festival pod názvem Film1.cz Fest.

5 minut slávy v Rokoku

I v letošním roce budou mít ti, kteří sní o kariéře divadelní hvězdy šanci stanout alespoň na 5 minut na jevišti Divadla Rokoko a pokusit se svým hereckým výkonem zaujmout profesionální porotu – herce MDP; tentokrát Jitku Smutnou, Jana Vlasáka a Zuzanu Kajnarovou.

Transmission v tanečním chrámu

Již za necelé dva týdny a přesně pět měsíců po Sensation White, v pátek 2. listopadu, vypukne v pražské Sazka Areně další unikátní taneční party Transmission, která se dočkala již čtvrtého pokračování.

Atentát na Václava Klause

Česká televize dokončuje nový dokumentární film s názvem PAPÍROVÝ ATENTÁT o tzv. „sarajevském atentátu“ na Václava Klause v listopadu roku 1997.

Poskládaná Hubička

Smetanova Hubička bývá někdy považována za typický příklad jednoduchosti operního příběhu. Podle mého názoru je to nefalšovaný skvost české hudby, který by měl oplývat vřelostí a líbezností. Ptáte se, jak k tomuto klenotu přistoupilo pražské Národní divadlo?

Beznadějně vyprodané utrpení

V pražském divadle Komedie se neustále nepřestává kníže Sternenhoch probouzet do svých šílených vizí a stále se najdou tací, kteří se na to chodí s chutí dívat a vědí rozhodně proč.

Underworld v Praze na Electronic Beats

Po festivalu Electronic Beats ve Vídni, který proběhl 29. září, a na kterém vystoupil například Trentemöller s doprovodnou skupinou nebo Goldie & MC Lowqui, se festival 27. října přesune do Prahy. Ve Veletržním paláci vystoupí aktuální projekty německé elektronické scény Booka Shade a Alter Ego.

Strahov otevřený muzice

seriál :: Letní fesťáky 2007

Je již podzimní tradicí, že krátce po zahájení studijního semestru, se na pražském Strahově koná hudební festival.

Filmová muzika v Praze - MOFFOM 2007

Sem tam je k vidění a slyšení něco, co se vymyká mainstreamovým, komerčním vlnám a pop-cornové atmosféře. Ve dnech 18. - 22.10. bude centrum Prahy zaplaveno filmovou muzikou a filmy o hudbě. Festival MUSIC ON FILM FILM ON MUSIC pořádá čtvrtý ročník mimo jiné s předpremiérou filmu ONCE.

Tibetská zpěvačka Yungchen Lhamo v Praze a Ostravě

Tibetská zpěvačka Yungchen Lhamo, která okouzlila návštěvníky letošního festivalu Colours of Ostrava, vystoupí na přelomu října a listopadu v Praze a Ostravě. Dvěma sólovými koncerty zahájí tato „královna duchovní hudby“, jak je mnohými nazývána, novou hudební sérii Caravan of Voices věnovanou výjimečným světovým hlasům.

Eggnoise pokřtí v Akropoli nový klip

Také vás nebaví ty donekonečna se opakující záběry na kapelu na plážích, či v továrních halách? Na kapely, které zuřivě drtí vypnuté kytary ve sterilních, uměle nasvícených prostorech studií? Podívejte se na nový klip pražských Eggnoise.

Horkýže slíže - hold skupině Rammstein

Německá skupina Rammstein je pro Horkýže slíže velkým hudebním vzorem, ale ani ona není ušetřena horkýžáckých vtípků. Nový singl a videoklip Bernardín inspirovaný "rammsteinismem" zřejmě pobaví nejen jejich fanoušky.

Proč jsou Češi obézní?

Každý druhý Čech má problémy s nadváhou nebo je přímo obézní. Málo pohybu a přebytek stravy je problémem obyvatel celé Evropské unie, kde každoročně přibývají tisíce dětí s nadváhou, přesto právě my patříme k nejtlustším národům Evropy.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz