Články FiftyFifty.cz, strana 44

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 44 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 44

FiftyFifty

Islandská zpěvačka Björk hlavní hvězdou Colours of Ostrava 2012

Mezinárodní hudební festival Colours of Ostrava přivítá v červenci 2012 jednu z nejvěhlasnějších a nejvlivnějších hudebních osobností 21. století – islandskou zpěvačku Björk. „Je to pro nás velká čest i splněný dlouholetý sen,“ říká Zlata Holušová, ředitelka festivalu. Björk na Colours představí nový multimediální projekt Biophilia vycházející ze stejnojmenného alba, které vyšlo letos v říjnu.

Prozpívejte se do Nového roku!

Stále nevíte, jak strávit poslední dny letošního roku? Chcete uniknout všeobecnému bujarému veselí, ohňostrojům a lahvím šampaňského? Alternativa existuje - do roku 2012 se lze prozpívat s hudebnicí Yungchen Lhamo.

Jazzový Ježíšek naděluje: Duke Ellington Orchestra v Praze

Rockin in Rhythm, Take The A Train nebo Satin Doll – základní kapitoly jazzové čítanky zazní naživo ve velkém sále pražské Lucerny 19. dubna 2012. Tento den totiž promění v hudební svátek jeden z nejvýznamnějších a nejdéle působících světových big bandů, spjatých s ikonou tohoto žánru – Duke Ellington Orchestra.

Songfest.cz: Feng-yün Song, Jaroslav Dušek a hosté přivítají Rok draka

Čínská zpěvačka Feng-yün Song, herec a moderátor Jaroslav Dušek a řada dalších hudebníků a umělců oslaví v druhé polovině ledna 2012 na stylových koncertech nazvaných „Songfest.cz 2012“ příchod nového roku dle lunárního kalendáře. Již 5. ročník těchto oslav se ponese tentokrát v duchu nadcházejícího Roku draka.

Jak si v dnešní době žijí muži?

Jak si v dnešní době žijí muži? Není toho na ně někdy moc? Na tyto otázky se snaží najít odpověď režisérka a choreografka Adéla Laštovková Stodolová společně s uměleckým tandemem SKUTR v představení Muži, jehož premiéru je možné zhlédnout 19. prosince od 20 hodin v pražském divadle Ponec.

Musica Folklorica: Spal bych, spal bych, žena mi nedá..

Řekne-li se „ščeglivé písně“, lidem neznalým horňáckého dialektu to asi nic neřekne. Ale když dosadíme místo „ščeglivé“ slovo lechtivé, je to hned srozumitelnější i pro lidi folkórem nedotčené..

Lenka Dusilová: Baromantika

V magické datum 12. 12. 2011 vyjde Lence Dusilové nové album, které nazvala Baromantika.

Bongo BomBarďák je tady!

Nové album Bongo BomBarďák, za kterým stojí animované trio 3B, navazuje na úspěšnou „jedničku“ Bongo Bomboniéra. I tentokrát si kapela 3B (Best Boy – kytara, zpěv / Bibi - basa / Bongo - bicí) přizvala několik kamarádů, aby jí s nahrávkou pomohli.

Vánoční album bez kýče

V období vánoc se objevují pravidelně, všelijaké kompilace a různé nahrávky, jež s původním smyslem vánočních svátků mají pramálo společného, ať už se na venek prezentují jakkoliv.

Výstava finalistů Chalupeckého ukazuje směr současného umění

Letošní finalisté Ceny Jindřicha Chalupeckého odpovídají v podstatě jednomyslně na otázku, jaké umění je v současné době aktuální. V rámci společné výstavy Finále 2011 (Centrum současného umění DOX, 4. 11. – 15. 1.) se prezentují konceptuálním uměním, pohyblivým obrazem a jedna instalace využívá nenarativní fotografii.

Do Švandova divadla na Smíchově přichází Zákon!

V polovině listopadu se ve Studiu Švandova divadla představí první díl z minicyklu Teď přichází Zákon. Inscenace KAI/ABE 2011 se prostřednictvím textu Barbory Hančilové a režijního vedení Petra Štindla věnuje tématu Kain a Abel. Premiéra nového projektu smíchovské scény je plánována na sobotu 12. listopadu tohoto roku.

Pavol Hammel „best of“ česko-slovenské turné

Pro některé ikona československé hudební scény 80. let, pro jiné progresivní rocker, který společně s Marianem Vargou a svou skupinou Prúdy obohacoval zdejší posluchače od 70. let „západními“ trendy, pro další písničkář s melancholicky podbarveným hlasem, který má i po čtyřiceti letech aktivní muzikantské kariéry čím překvapit své publikum.

Markéta Irglová přidává v Praze další koncert

Večerní koncert Markéty Irglové 29. října od 20.30 v pražské Malostranské besedě je beznadějně vyprodán. Proto se organizátoři rozhodli přidat odpolední vystoupení, které začne v 16 hodin.

Bohémové na Bohemce

seriál :: Festivaly 2011

Mezinárodní festival současného umění 4+4 dny v pohybu se kromě divadla, tance a výtvarného umění zaměřuje také v rámci projektu Místa činu na kulturní oživování nevyužitých, zanedbaných a jinak zajímavých budov a prostor. Letos se část Míst činu kromě budovy bývalého ÚLUVu na Národní třídě odehrává v půvabné čtvrti starých Vršovic.

Přípravy na slavnostní premiéru Quasimoda vrcholí

Necelý měsíc zbývá do magického data 11.11.2011. Právě v tento mystický den uvítá pražská muzikálová scéna nejnovější přírůstek – muzikál Quasimodo s podtitulem Kdysi se pro lásku umíralo, jehož domovem se stane Divadlo Hybernia.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz