Články FiftyFifty.cz, strana 18

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 18 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 18

FiftyFifty

Traband - Přítel člověka

"Já miluju, když jsou věci autentický, když jsou z nich cítit ty vnitřnosti. Proto ten návrat k domácímu muzicírování, k domácím zdrojům a tradicím. Je to jako dívat se do vlastní šrajtofle a říkat si: Tak co, kolik vlastně mám?“, říká Jarda Svoboda z Trabandu, v komentáři k novému albu...

Vratné lahve v Karlových Varech

Nejvýznamnější mezinárodní filmový festival kategorie A ve střední a východní Evropě a jediný festival kategorie A v České republice. Kategorie A zařazuje MFF Karlovy Vary do skupiny prestižních festivalů se statutem "nespecializovaný festival se soutěží celovečerních hraných filmů" jako jsou MFF v Cannes, Berlíně, Benátkách či Tokiu.

Letní shakespearovské slavnosti – nové hry, scéna i herecké hvězdy

seriál :: LSS 2007

Oblíbený divadelní festival, naplánovaný letos na 21. června do 14. září, přinese i toto léto řadu novinek. Těšit se lze na premiéry Shakespearových her i na chytlavé herecké obsazení.

Lisa Gerrard v Divadle Archa

Lisa Gerrard, zakladatelka a polovina australské kultovní skupiny Dead Can Dance, vystoupí 27. dubna v pražském Divadle Archa. Na jediném tuzemském koncertě představí skladby z nového průřezového alba „The Best of Lisa Gerrard“, které obsahuje jak společné písně s Brendanem Perrym z éry Dead Can Dance, tak i současný sólový materiál a skladby z oceňovaných filmů.

Na electronic beats club tour vystoupí legendy

seriál :: Letní fesťáky 2007

Poprvé v historii zavítal festival ´electronic beats´ v loňském roce do České republiky. V říjnu 2006 vystoupily v pražském Veletržním paláci mezi jinými i legendy taneční scény The Prodigy. Letos proběhne pod značkou ´electronic beats´ více událostí.

Panteón Rococó vyžene hady a štíry

Na sv. Jiří, 24. dubna 2007, vystoupí v pražském klubu Roxy mexická ska kapela Panteón Rococó.

Dobře placená procházka podle Formanů

Projekt Miloše Formana a jeho synů Petra a Matěje odstartoval v neděli dne 22. dubna 2007 v pražském Národním divadle. "Dobře placená procházka" Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra z roku 1965 svedla nyní dohromady řadu uznávaných umělců…

Rock for People 2007

seriál :: Letní fesťáky 2007

Nový Festival Park v Hradci Králové ožije v letošním roce festivalem Rock for People ve dnech 4. - 6. července 2007. O bezesporu skvělé hudební zážitky svých fanoušků se na sedmi scénách postará přes 120 kapel z více než dvaceti zemí..

Kinoautomat se vrací do Světozoru

U dveří hlavního hrdiny filmu pana Nováka (Miroslav Horníček) zvoní jeho sousedka. Je téměř nahá. Oblečena jen do osušky si omylem zabouchla dveře svého bytu a nyní pana Nováka prosí, aby ji pustil k sobě domů. Co teď? Zmáčkněte knoflík!

116leté jubileum prvního zasunutí párku do rohlíku

Luděk Pešek Pachl – tohoto mladého autora, který svou tvorbou a životní dráhou přesáhl hranice českého teritoria, prezentuje Gallery Art Factory. Jeho životní postoj je ironický k sobě i ostatním. Svým dílem, neuctivým a provokativním, však nevytváří negativní či destruktivní atmosféru. Luděk Pešek Pachl žije v Berlíně, v evropském městě, které nikdy nespí.

Shakespearovské slavnosti opět v centru dění

seriál :: LSS 2007

Novou scénu Letních shakespearovských slavností ve dvoraně hudební fakulty AMU v Lichtenštejnském paláci si ve středu 11. dubna prohlédl legendární herec Jan Tříska. Ten si na slavnostech letos zahraje roli otroka Kalibana v nově nastudovaném představení BOUŘE.

Taneční scéna už zná vítěze ankety

V pátek 6. dubna se v pražském klubu Abaton konalo vyhlášení výsledků ankety 02 Dance Music Awards 2006, spojené s vystoupeními předních českých DJů i kapel.

Anna Karenina v ABC

22. dubna 2007 uvede Divadlo ABC dramatizaci jednoho z nejproslulejších románů klasické ruské literatury v režii Petra Gábora. Hlavní roli Anny Kareniny ztvární Lenka Vlasáková v alternaci s Michaelou Badinkovou.

Varhan a Rebelující dámy

Nový film Miloše Formana, Goyovy přízraky, je příběhem, zpracováním, střihem i hereckým ztvárněním dokonalý. Režisér má mnoho zkušeností, jeho oblibou je dlouho a pečlivě film stříhat, a také přesně ví, koho má vyzvat ke spolupráci. Hudbu, která tolik výstižně dokresluje atmosféru Španělska v období inkvizice, zkomponoval Čech, Varhan Orchestrovič Bauer.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz