Články FiftyFifty.cz, strana 30

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 30 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 30

FiftyFifty

Český lev poprvé dokumentaristům

seriál :: Český lev

Nominační večer České filmové a televizní akademie byl 30. ledna 2009 bohatší o novou kategorii. Svých nominací se poprvé v historii dočkal i "Nejlepší dokumentární film roku 2008".

Lewis Hamilton na turné s Pussycat Dolls

Současný mistr světa F1 Lewis Hamilton podpoří přítelkyni Nicol Scherzingerovou na turné jeji skupiny Pussycat Dolls, která vystoupí 21.února 2009 i v Praze.

Let it Roll v Abatonu

Let it Roll plánuje zpříjemnit konec zimy všem drum & bassovým fanouškům hned nadvakrát. 20. února se v pražském Abatonu uskuteční Let it Roll warm-up party, která nabídne tři stage s headlinery Hazard, Ragga Twins a Youngsta, 13. března pak čekejte obrovský mejdan v tovární hale.

Zdarma na Festival La Película

Příznivci španělské kinematografie se letos dočkají od pořadatelů Festivalu španělských filmů La Película dárku v podobě volného vstupného na vybrané tituly.

Turgeněv na Smíchově

Švandovo divadlo na Smíchově má od 10. ledna v repertoáru jednu z nejvýznamnějších her ruské dramatické tvorby, byť v poslední době poněkud pozapomenutou… je jí Měsíc na vsi Ivana Sergejeviče Turgeněva. Režisérem inscenace je Radovan Lipus, který nedávno na téže scéně představil své pojetí Lermontovovy Maškarády. V hlavní roli se představí Klára Cibulková.

Abaton v únoru

Pro milovníky zajímavých kulturních akcí a koncertů předkládáme připravované akce Prostoru Abaton v měsíci únoru. Určitě je z čeho vybírat..

FULL MOON párty

Jak už název napovídá, party FULL MOON se bude konat od února každý měsíc vždy nejbližší pátek po Úplňku, kdy chuť si někam vyrazit a zakalit je prostě neodolatelná.

Kdopak by se vlka bál míří na Berlinale

Snímek režisérky M. Procházkové, natočený v koprodukci Bionaut Films a České televize – Centra tvorby pro děti a mládež, bude uveden v soutěži Berlinale Generation Kplus spolu s dalšími dvanácti filmy z celého světa, v mezinárodní premiéře.

Noc bláznů Na Fidlovačce

Dělat divadlo není nikdy sranda, i když srandu při tom můžete zažít. Režírovat coby začátečník není snadné, přesto ten úkol snadno podceníte. A zkoušet hru lidově řečeno „s blázny“? Musíte si dát pozor, abyste jako blázen nevypadal vy sám…

Laibach vezou do Prahy Bachovy fugy

Kultovní a kontroverzní slovinská kapela Laibach představí 22. února v pražském kostele Sv. Šimona a Judy svůj unikátní multimediální koncertní projekt „Kunst der Fuge (Umění fugy)“. Svým typickým způsobem – za pomocí elektroniky, počítačů a velkoplošných projekcí - v něm zpracovala stejnojmenné dílo barokního skladatele Johanna Sebastiana Bacha.

Lars von Trier v divadle Rokoko

Městská divadla pražská představí známý filmový příběh Prolomit vlny na jevišti Divadla Rokoko. Milostné drama o vášni, víře a obětavosti bez hranic uvidí diváci v pražské premiéře 7. února v režii Ondřeje Zajíce.

Loyca oslaví své narozeniny v Rock Café křtem

V pražském klubu Rock Café na Národní třídě v úterý 27. ledna oslaví své první narozeniny rocková kapela Loyca. Její nový singl na koncertě pokřtí Marka Rybin.

Kroťte své dluhy každé úterý!

Právě od tohoto týdne začala Česká televize na programu ČT1 vysílat nový pořad s názvem Krotitelé dluhů. Každé úterý večer od 21:40 hodin můžete sledovat osudy lidí, kteří propadli rostoucímu zadlužování. A hlavně! Jak s tím pomocí rady odborníků naloží!

Věc Makropulos po devíti letech v Národním

Mistrné dílo Leoše Janáčka Věc Makropulos na motivy stejnojmenného dramatu Karla Čapka, zpracovávající téma touhy po nesmrtelnosti, bude uvedeno na scéně Národního divadla již 18. prosince. Stane se tak v koprodukčním nastudování s English National Opera.

Portrét Magdalény Kožené na ČT2

Skutečnou lahůdku zařadila do letošní vánoční programové nabídky Česká televize. Stylizovaný dokumentární filmový portrét světoznámé mezzosopranistky Magdaleny Kožené pohledem Ondřeje Havelky má název: Magdalena. Menší film o velké zpěvačce.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz