Články FiftyFifty.cz, strana 24

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 24 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 24

FiftyFifty

Poustevna, das ist Paradies

Nejlepší dokumentární film roku 2007 dnes v České televizi!

Dobře rozehraná partie v ABC

MDP ve spolupráci s Rakouským kulturním fórem v Praze uvádějí na scénu Divadla ABC svižnou komedii současného rakouského dramatika a kabaretiéra Stefana Vögela Dobře rozehraná partie, pojednávající o tom, jak žít sám a nezpustnout. Režie se ujme Lída Engelová.

Příběhy slavných o Josefu Ladovi

Pod názvem "Co bubáci a hastrmani netušili" připomene Česká televize 25. prosince 2007 Ladovo místo v našich vzpomínkách na dětství - v rámci cyklu Příběhy slavných.

Hansard a Irglová v nominacích na Oscara

Ve středu 12. prosince zveřejnila americká filmová akademie tzv. „longlist“ – seznam 59 písní, které se budou ucházet o zlatou sošku Oscara za nejlepší filmovou píseň. Dvě písničky z autorské dílny Glena Hansarda a Markéty Irglové, které se objevily v letošním „indie“ hitu amerických kin - snímku Once, jsou také nominovány.

Tři sestry pokračují ve vyjetých kolejích, zázraky nečekejte

Po dvouleté přestávce, kterou vyplnila kapela Tři sestry pilným koncertováním a vydáním záznamu z živého vystoupení na CD a DVD, nese nyní svou kůži na trh s novou deskou Mydlovary. Přiznejme si však, že těžko lze po dvaadvaceti letech hraní a 11 řadových albech přijít s něčím novým a neotřelým. Tři sestry o to ani neusilují.

Slovenské divadlo v Rokoku

Už podruhé přivítají Městská divadla pražská několik zajímavých inscenací slovenských divadelníků: 2. ročník festivalu Malá divadelní přehlídka slovenského divadla se na scéně divadla Rokoko odehraje od 25. do 27. ledna 2008.

Kašpárek v rohlíku - „Bejbypank“

Dovolujeme si vám představit mimořádně kvalitní projekt nejen pro děti, skvělá hudba, vtipné texty, vše v krásném obalu - Kašpárek v rohlíku. Nové album „Bejbypank“ určené pro děti ve věku 0 – 80 let v sobě spojuje kvalitní hudební materiál, výborné texty a tomu odpovídající interprety.

Argentinské tango v centru Prahy

V paláci Aventin v centru Prahy vystavuje ve dnech 4.-17.12.2007 Nenad Djapić, filmař, autor a malíř, svoje obrazy a kresby, inspirované argentinským tangem a životním stylem lidí kolem něj.

T.R.A.S.H. – nová klubová noc v ROXY

Roxy rozšiřuje pražský klubový život o novou pravidelnou klubovou noc T.R.A.S.H., jejíž stylové zaměření bude reflektovat dění na nu rave, indie electro a disco punk scéně.

Marković Orkestar rozehřeje v lednu Prahu

Ať už bude zima v Praze jakákoliv, poslední lednový den nového roku bude v Divadle Archa hodně horký. Vystoupí zde totiž stálice našich koncertních podií - Boban i Marko Marković Orkestar, nejlepší srbská dechovka vedená Bobanem a jeho synem.

Sold to the highest bidder!

seriál :: Language corner

When one thinks of auction houses, the first name that comes to mind will most likely be Sotheby´s, the largest and oldest firm on fine art auctioneers in the world.

Podzimní Sázava Fest

seriál :: Letní fesťáky 2007

Podzim nepřeje open air festivalům a proto honem do tepla pražských klubů. Třeba do Abatonu na podzimní O2 Sázava Fest!

Zlatý Giraldillo pro Helenu Třeštíkovou

Dokumentaristka Helena Třeštíková vyhrála na festivalu ve španělské Seville cenu za nejlepší evropský dokument. Ocenění Zlatý Giraldillo za film Marcela převzala Třeštíková osobně v divadle Lope de Vegy v sobotu večer.

Rakovina: čas strachu i naděje

Slovo rakovina automaticky vyvolává strach ze smrti. Po kardiovaskulárních chorobách je druhou nejčastější příčinou úmrtí v Česku i v Evropě. Navíc počet nádorů v Česku roste a dlouhodobě držíme světový primát v četnosti rakoviny tlustého střeva a konečníku. V poslední době nebezpečně přibývá také nádorů prsou a prostaty. Naopak ubývá zhoubných nádorů plic a žaludku. Hlavně se ale daří snižovat úmrtnost, která u nás byla jedna z nejvyšších.

Monte Carlo v Praze!

Milovníci krásy a hlubokého divadelního zážitku mohou být v příjemném očekávání: věhlasný taneční soubor Les Ballets de Monte Carlo zavítá poprvé do Prahy. Národní divadlo ho bude hostit 17. a 18. listopadu 2007.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz