Články FiftyFifty.cz, strana 39

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 39 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 39

FiftyFifty

Taliesyn: Zvesela!

Druhé album pražské skupiny Taliesyn s lehkostí a zvesela překonává žánry i odkazy ostrovního folku a ačkoliv to nebyl důvod k pojmenování alba Zvesela!, je název přesto zcela v kontextu celkového vyznění nahrávky. „Zvesela! pochází z textu písně Výčepní a protože převaha skladeb na desce je pochmurně introspektivní, je název zcela na místě.“ sděluje Jan Bičovský.

České Vánoce

České Vánoce nejsou vánoční hra v klasickém slova smyslu, ale velmi svérázná adaptace starého známého příběhu, která je inspirována lidovým barokním divadlem, Ladovskými jesličkami a také dnešní většinově ateistickou společností, která Vánoce již dávno nevnímá jen jako svátky slavící Boží narození.

Kalendář aktů hereček

Nástěnný kalendář s akty hereček připravují Městská divadla pražská. Šest žen, které uvidíme v březnové premiéře Holek z kalendáře, se v celé své kráse nechalo zvěčnit fotografkou Ilonou Sochorovou. Výsledkem je 12 nádherných fotografií zralých odvážných žen.

3B – Bongo BonBoniéra

„Cto mááš?“ muziku. „A máš to ve tči dé?“ Nooo, tohle je tři Bé.

Balet Faust: lidská duše zmítaná pokušením

Velké taneční drama Faust, inspirované nejen slavnou hrou J. W. Goetha, ale hlavně dramatickými dějinami minulého století, bude pro mnohé jistě překvapivou interpretací známé klasiky.

GASK: netradiční Alfons Mucha

Ojedinělý pohled na dílo Alfonse Muchy nabízí od 10. listopadu galerie GASK. Výstava, která je výjimečná již osobou kurátora Petra Wittlicha, „doyena“ české kunsthistorie, nebude koncipovaná jako běžná výstava přehledu umělcova díla. Soustředí se pouze na to nejcennější Muchovo téma – ženskou tvář. Odtud také název výstavy Alfons Mucha: Tváře.

Astrolog v Rokoku

Hravá podvodnická komedie plná intrik, důmyslných lstí, zápletek a podvodů, které se, jak to často bývá, mohou nečekaně obrátit proti jejich strůjcům, bude mít premiéru v sobotu 6. listopadu v Divadle Rokoko. Třetí premiéra letošní divadelní sezony vzniká pod vedením bulharského režiséra Nikolaje Peneva a dramaturga Jiřího Janků.

Horkýže Slíže, Vypsaná Fixa, Sto Zvířat, United Flavour: 4v1

Co mají společného hudební skupiny Horkýže Slíže, Vypsaná Fixa, Sto Zvířat a United Flavour? Všichni interpreti v rámci několikaleté existence projektu t-music tour objeli Českou republiku a vystoupí spolu ve středu 24. 11. v pražské Tesla Areně. Společný koncert připomene historii tohoto ojedinělého hudebního konceptu.

Cyklus Nebezpečné vztahy: Warhol vs Cranach

Slavný obraz krále pop-artu Andyho Warhola s názvem Dvojitá zlatá Mona Lisa bude vystaven v kutnohorské galerii GASK spolu s obrazem Madona s dítětem od německého renesančního malíře Lucase Cranacha. Galerie Středočeského kraje tím pokračuje ve výstavním cyklu Nebezpečné vztahy.

Jak se vede, sousede?

Česká televize odstartuje v posledním říjnovém týdnu cyklus o lidech, kteří jsou nabiti energií, perou se s osudem, srší elánem, daří se jim vymýšlet stále něco nového a na otázku z názvu pořadu Jak se vede, sousede? bez váhání odpoví: dobře, skvěle, výborně, aniž by to byla póza či přetvářka.

Musica Folklorica - nejen koledy z Horňácka...

Nové album cimbálové muziky Musica Folklorica "Počúvajte, co vám povím" tematicky a cíleně odhaluje kouzlo vánoc. Na této hudební nahrávce v sedmnácti skladbách jsou melodie všeobecně známé, ale i ty, u kterých by jistě bylo škoda, aby se na ně časem zapomnělo.

Krajinou pěstních klínů

Obydlí neandertálce, největší pěstní klín ve střední Evropě a více než 500 kamenných artefaktů, z nichž nejstarší byly vyrobeny před 750 000 lety. To je jen malá ukázka toho, co návštěvníkům nabízí multimediální výstava Krajinou pěstních klínů ve stopách Jana Fridricha.

Laura a její tygři oslaví 25 let

„Praha je po žatecké Dočesné druhým a posledním místem, kde nejen pamětníci uvidí a uslyší Lauru, jak hrála v dobách svého strmého vzestupu v druhé polovině osmdesátých let,“ říká Karel Šůcha, kapelník a zakladatel.

Sunflower Caravan: turné, deska, klip

Kapela Sunflower Caravan začíná koncertovat v klubech po celé České republice. Turné, na kterém skupina představí novou desku - vždy trochu s něčím navíc, začíná už 7. října v Olomouci.

Struny podzimu dětem

Tanec s kastaněty v rytmu andaluského flamenka, hra na africké bubny či exotická hudba z Indie – to všechno si budou moci děti poslechnout a hlavně samy vyzkoušet 2. a 3. října v Divadle Kolowrat. Interaktivní víkend Struny dětem se chystá hravým způsobem poodhalit dětem i jejich rodičům rozmanitá zákoutí hudebního světa i vzdálených kultur.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz