Články FiftyFifty.cz, strana 34

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 34 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 34

FiftyFifty

Divokej Bill: Mlsná

Jedno z nejočekávanějších tuzemských alb tohoto podzimu, pátá řadová deska úvalské kapely Divokej Bill vznikala ve Studiu Sono v Nouzově. Kapela hlásí "návrat ke kořenům"..

Veronika Padilla v Abatonu

Na Podzimním O2 Sázavafestu v Abatonu zahraje tuto sobotu švédská písničkářka s chilskou výchovou, která je vedle své hudební kariéry úspěšnou designérkou. Veronika Padilla. Málokdo asi ví, že Veronika je zároveň grafičkou originálních vizuálů plakátů nebo festivalového průvodce.

Skye v pražském Roxy

Koncert britské zpěvačky Skye se rychle blíží! Její sametový hlas se rozezní v pražském klubu Roxy již v neděli 8. listopadu v rámci turné nazvaném „The Keeping Secrets Tour“.

Ohm Square v Abatonu

Na Podzimním O2 Sázavafestu, který se uskuteční 7. listopadu v pražském klubu Abaton, dojde na jediné živé vystoupení skupiny Ohm Square. Ostatní koncerty kapela zrušila kvůli pracovnímu zaneprázdnění.

Horkýže slíže inspirováni Kámasutrou

Včera vyšlo ve své fyzické podobě na CD nosičích nové album skupiny Horkýže slíže. Oproti digitální verzi, která vyšla 1. října a měla jedenáct skladeb, fyzický nosič obsahuje navíc čtyři bonusy. Desáté řadové album Horkýže slíže pojmenovali 54 dole hlavou, k čemuž je inspirovala starověká hinduistická kniha lásky „Kámásutra“.

Folk-rockoví bardi Terry Lee Hale a Joseph Parsons v Praze

V listopadu zavítají do Prahy dva významní zástupci amerických folk-rockových písničkářů – kytaristů a zpěváků: 10. vystoupí v pražském A Studiu Rubín Terry Lee Hale a 29. na stejném místě pak Joseph Parsons.

Podzimní turné: Vertigo Quintet & Dorota Barová

Originální spojení mladých hudebníků jazzové formace Vertigo Quintet a zpěvačky, violoncellistky a členky alternativního dívčího dua Tara Fuki Doroty Barové dalo vzniknout společnému autorskému albu, jež vyšlo před rokem.

Vypsaná fiXa s Klenotem na turné

Po digitálním vydání alba se 10. října 2009 objevilo nové album Vypsané fiXy „Klenot“ i v tradičních obchodech s hudbou a to hned ve dvou formátech - na originálním digipack CD a vinylovém albu.

Petr Lébl se vrací Na Zábradlí

Retrospektiva díla Petra Lébla? Jak absurdní! Petr Lébl není autorem jediného filmu. Ostře sledovaná kariéra enfant – terrible a záhy klasika divadelní režie měla přesto pararelní filmovou větev.

Blues ze Staré pekárny č.4

Desetileté trvání klubu Staré pekárny oslaví nejen série koncertů, které proběhnou v průběhu října 2009, ale také již čtvrté album bluesové série mapující televizní hudební cyklus „Blues ze Staré Pekárny“.

Parlament budoucnosti na festivalu 4+4 dny v pohybu

seriál :: Festivaly 2009

Hádky kolem legislativních „přílepků“, osobní animozity, klientelistická rozhodnutí a diskurs určovaný šedými eminencemi v legislativních orgánech – tak toho všeho budou ušetřeni účastníci Parlamentu budoucnosti.

Tinariwen představí v Praze nové album

Jedna z nejslavnějších a nejoceňovanějších formací současné world music, malijští Tinariwen, přijedou 11. listopadu představit do Prahy své nejnovější album „Imidiwan: Companions“. Tito potomci saharských kočovníků a rebelů proti malijské vládě hrají pouštní blues, ve kterém se zpívá o osamění, ztrátě kamarádů v bojích, odporu, životě v exilu a o zklamání z návratu do domovské země.

Casanova v lázních

Kdo ví o ženách víc než Casanova, který jich podle svých Pamětí svedl desítky? I ten nejzkušenější svůdce si však může jedné horké letní noci splést otevřené okno - a o tom, co se stane pak, je komedie Arthura Schnitzlera Casanova v lázních.

Laura a její tygři: pánská jízda končí

Dnešním koncertem v nově otevřeném pražském klubu KC Vltavská se vrací po mateřské dovolené do sestavy kapely Laura a její tygři dlouholetá zpěvačka Lenka Nová. Kapela odehrála za více než rok v čistě pánské sestavě přes šedesát koncertů a v březnu pokřtila album „Nejsou malý věci“.

Faust i Othello nově v Národním

Začátkem roku 2010 převezme Národní divadlo sousední budovu Nové scény. Před vzácnou, čerstvě zrekonstruovanou Hynaisovou oponou uvedl ředitel ND Ondřej Černý k nadcházející 127. sezoně: „Po 18 letech se Národní divadlo vrací na Novou scénu a Laterna magika se vrací do svazku s Národním divadlem.“
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz