Články FiftyFifty.cz, strana 65

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 65 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 65

FiftyFifty

Galerie Jaroslava Fragnera - chrám architektury. Vstup bez bot.

Galerie Jaroslava Fragnera - chrám architektury. Vstup bez bot.Rozjímat a zároveň obdivovat architektonické skvosty mohou návštěvníci Galerie Jaroslava Fragnera i po Třech králích. Působivá výstava Sakrální prostor, jež nabízí na tři desítky nejvydařenějších současných realizací kostelů a kaplí z celé Evropy, je přístupná až do 7. února.

Martin Beck - fotograf lidských duší

Martin Beck - fotograf lidských dušíMultimediální výstava fotografa, který vydržel jít svou cestou a neposlouchal hlasy našeptávačů je k vidění od 5. ledna v Galerii Novoměstské radnice.

JazzFest Brno: Wynton Marsalis vyprodal i druhý koncert

JazzFest Brno: Wynton Marsalis vyprodal i druhý koncert Do jednoho z vrcholů 15. ročníku festivalu JazzFestBrno, koncertu legendárního Wyntona Marsalise, zbývá ještě více jak měsíc. Přesto populární trumpetista, jenž v Brně vystoupí společně s proslulým big bandem Jazz at Lincoln Center Orchestra, může hlásit dvakrát vyprodáno.

Charles Aznavour poprvé v ČR!

Charles Aznavour poprvé v ČR!Legendární francouzský šansoniér, zpěvák, hudebník a herec Charles Aznavour přijede poprvé do České republiky. Vystoupí 6. dubna v pražském Kongresovém centru s “farewell” - rozlučkovým - programem, při kterém zpívá nejznámější písně ze své bohaté hudební kariéry.

Kytarista Tommy Emanuel oslaví 60. narozeniny v Rudolfinu

Kytarista Tommy Emanuel oslaví 60. narozeniny v RudolfinuFestival Kytara napříč žánry a osobnost Tommyho Emmanuela jsou spolu neodmyslitelně spojeny již řadu let. V loňském roce oslavil tento kytarový virtuóz 10. výročí od svého prvního koncertu v České republice. 13. března 2016 se vrátí, aby se svými přáteli a kolegy oslavil své 60. narozeniny v rámci turné It’s Never Too Late.

Kam na Mikuláše? Vánoční festival v divadlech ABC a Rokoko

Kam na Mikuláše? Vánoční festival v divadlech ABC a RokokoČtyři vánoční představení, Mikulášská besídka, pošta pro Ježíška, výtvarné dílničky a vánoční trhy neziskových organizací i něco dobrého na zub vás čeká v sobotu 5. prosince v divadlech ABC a Rokoko, kde se bude konat již 5. ročník Vánočního festivalu. Přijďte se naladit na tu správnou vánoční atmosféru.

Úplatky místo dárků a Silvestr v kostele. Jak se dříve slavily vánoční svátky?

Úplatky místo dárků a Silvestr v kostele. Jak se dříve slavily vánoční svátky?První adventní neděli máme za sebou. Konala se tradičně v duchu rozsvěcování stromků s vánoční výzdobou a se zahájením vánočních trhů. Před námi pak jsou svátky, které sice slavíme, ale příliš o nich nevíme. Tradice svátku svatého Mikuláše například připomíná příběh jednoho biskupa, který ale nebyl nikdy svatořečen. Oslavy Vánoc v dřívějších dobách zase připomínaly spíše divoké večírky plné hazardu a promiskuity.

Výstava Krtek a pohádkový svět představí i paní Krtečkovou

Výstava Krtek a pohádkový svět představí i paní Krtečkovou Půvabné ilustrace z knížek pro děti s Krtkem, s paní Krtkovou a mnoha dalšími zvířátky, představí od 11. prosince 2015 do 31. ledna 2016 v Galerii Portheimka v Praze 5 výtvarnice a ilustrátorka Kateřina Miler, dcera známého výtvarníka Zdeňka Milera.

Novocirkusová LeDní Letná

Novocirkusová LeDní LetnáNovocirkusová LeDní Letná začíná na Výstavišti v pražských Holešovicích již ve čtvrtek 3. prosince. Hlavní hvězdou druhého ročníku tohoto Vánočního speciálu Mezinárodního festivalu nového cirkusu a divadla Letní Letná je francouzský akrobatický soubor Akoreacro.

Poslední aristokratka pobaví diváky v Divadle Na Jezerce

Poslední aristokratka pobaví diváky v Divadle Na JezerceČeskou premiéru komedie Poslední aristokratka s Annou Polívkovou v hlavní roli připravuje Divadlo Na Jezerce. Režie hry, která je plná ironického humoru, se ujal Arnošt Goldflam. Poslední aristokratka podle bestselleru Evžena Bočka o návratu z emigrace na zámek v Čechách má českou premiéru 7. prosince.

Mistr ani Markétka nepromluví

Mistr ani Markétka nepromluví22. a 23. listopadu uvede skupina Mime Club v Divadle Inspirace premiéry Mistra a Markétky, pohybového představení na motivy známého románu Michaila Bulgakova. Oproti klasickým činoherním zpracováním bude však toto výjimkou, protože Faustovský námět uvede beze slov a využije především těla a jeho výrazových možností.

Veletrh Antique představí secesní sklo i křišťálový odlitek dlaně Václava Havla

Veletrh Antique představí secesní sklo i křišťálový odlitek dlaně Václava Havla Dnes zahajuje 36. veletrh Antique, který se tentokrát nese ve znamení uměleckých děl souvisejících se světovými výstavami EXPO. K vidění bude kolekce secesního skla šumavské sklárny Loetz prosplavená na Světové výstavě v Paříži v roce 1900, skleněná plastika Josefa Bernharda oceněná na Světové výstavě roku 1937 kolektivní Grand Prix, ale také exponát z letošního EXPA v Miláně: odlitek dlaně Václava Havla.

The Prostitutes ohlašují nové album a na turné se spojí s LUNO!

The Prostitutes ohlašují nové album a na turné se spojí s LUNO!Luno se vrací ke svému rockovému projevu a The Prostitutes se vrací do klubů, aby představilo skladby z nového alba Zum Passer. Každá z těchto informací musí i samostatne rozbušit srdce indierockové scény. Dohromady pak tvoří výbušný koktejl, který nakopne kdejakou conversku.

Divadlo ABC chystá na Noc divadel party na jevišti

Divadlo ABC chystá na Noc divadel party na jevištiPísně z oblíbených hudebních inscenací V+W Revue, Bedřich Smetana: The Greatest Hits a Šakalí léta v koncertním provedení uslyšíte 21. listopadu v Divadle ABC, kam si můžete v rámci Noci divadel přijít zatančit a užít si i další doprovodný program.

Na Ostrově Štvanice porostou housle

Na Ostrově Štvanice porostou housleVe VILE Štvanice se chystá další premiéra. Soubor Tygr v tísni připravuje dobrodružnou hudební inscenaci z poezie pro děti s názvem Ostrov, kde rostou housle. Premiéra se uskuteční 6. listopadu ve VILE Štvanice.
© 2005 – 2019 Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu provozovatele zakázáno.