Články FiftyFifty.cz, strana 26

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 26 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 26

FiftyFifty

Letní shakespearovské slavnosti chystají Komedii omylů

seriál :: Festivaly 2008

S herci letošní novinky Letních shakespearovských slavností se koncem minulého týdne ve zkušebně Stavovského divadla poprvé sešel režisér Ivan Rajmont, aby jim předal scénáře a první pokyny ke hře Komedie omylů. Ta bude na slavnostech uvedena vůbec poprvé...

ROCK FOR PEOPLE 2008 má nejsilnější dramaturgii ve své historii

seriál :: Festivaly 2008

Pořadatelé Rock for People potvrzují pro letošní ročník festivalu další výraznou hvězdu – kultovní představitele hypnoticky-experimentálního ambientu – MASSIVE ATTACK, kteří doplňují trojlístek headlinerů 3-denního festivalu. Každý z headlinerů obsadí jeden den.

Pozvánka na monumentální Carmen

V pátek 25. dubna se nezkrotná Carmen představí v monumentálním provedení v pražské O2 Areně. Operu uvede společnost Art Concerts ve spolupráci s Live Nation. Představení, na kterém se podílí celá plejáda uznávaných umělců, bude zahájeno ve 20:00 hodin.

Intimní osudy v TV

Životní osud Marcely zaznamenávala Helena Třeštíková od roku 1980. Příběh Marcely byl původně součástí časosběrného dokumentárního cyklu Manželské etudy, který byl Českou televizí odvysílán v roce 2006 a vyvolal nebývalý ohlas.

Dobrodružný život Joy Adamsonové

seriál :: Kdo to vlastně byl

Češka, která prožila dětství jako příslušnice německé komunity v Sudetech a která téměř půl století žila v chýši v divočině, aby zanechala světu zprávu o dávných kmenech a zákonech přírody...

Tvůrčí přetlak 100°C

Více než dva roky se soustředila kapela 100°C na skládání nových písniček pro nové dvojalbum. Od dnešního dne je výsledek jejich práce veřejně k dostání. Jméno? Brant Rock. Styl? Rock´n´roll 21. století!

Letní hudební festival v Táboře

seriál :: Festivaly 2008

Na letištní ploše aeroklubu Tábor proběhly v minulosti úspěšné festivaly Go Planet Roxy a Love Planet, na jejichž tradici letos navazuje multižánrový hudební Planet Festival, který proběhne v pátek a v sobotu 13. a 14. června.

Kaizers Orchestra zabuší v Akropoli

Již tuto sobotu rozbalí v pražském Paláci Akropolis svůj divoký dekadentní kabaret norská kapela Kaizers Orchestra. Tuto šestičlennou formaci doprovází hodnocení jedné z nejlepších evropských koncertních skupin a předchází je pověst výjimečného hudebního zjevení.

Tristan a Isolda v ABC

Legendu o lásce na život a na smrt, patřící ke klíčovým eposům kultury, uvidíme od 5. dubna v pražském Divadle ABC, kdy má nová inscenace premiéru. V rolích tragických milenců uvidíme Jakuba Prachaře se Zuzanou Kajnarovou. Starodávný příběh Tristana a Isoldy nastudoval renomovaný slovenský režisér Ondrej Spišák.

Věčné světy a věčné příběhy

„Přišla určitá výzva, a já začala malovat portréty, podoby světic i hříšnic, lidské příběhy – velké, ale i ty docela malé, minutové – trochu jinak,“ prozrazuje o své tvorbě a chystané výstavě její autorka – redaktorka a malířka Dana Flídrová…

Trilobitos romano

U příležitosti Mezinárodního dne Romů proběhne 8. dubna od 18 hodin v pražském Domě národnostních menšin vernisáž výstavy dokumentárních fotografií Lukáše Houdka s názvem Trilobitos romano. Výstava potrvá do 24. dubna.

One woman show Simony Stašové

Městská divadla pražská připravují ve spolupráci s agenturou FDA na konec dubna uvedení úspěšného monodramatu Willy Russella Shirley Valentine. Hra byla poprvé uvedena v roce 1986 a v roce 1989 se dočkala filmového zpracování.

Festival České hrady počtvrté

seriál :: Festivaly 2008

Festival ČESKÉ HRADY.CZ nabízí návštěvníkům hudební přehlídku úspěšných skupin a interpretů tuzemské scény, zároveň podporuje aktivní trávení volného času a napomáhá zviditelňování krásných historických památek v regionech.

O´Connor, Garbarek a Koité - hvězdy Colours of Ostrava

seriál :: Festivaly 2008

Irská zpěvačka Sinéad O´Connor, proslulý norský saxofonista Jan Garbarek a malijský písničkář Habib Koité, jsou vedle již oznámených kultovních Happy Mondays hlavními hvězdami letošního ročníku letního hudebního festivalu Colours of Ostrava.

První odtajnění Rock for People 2008

seriál :: Festivaly 2008

Festival Rock for People se v loňském roce přestěhoval z Českého Brodu do nového, velmi komfortního místa - na bývalé vojenské letiště v Hradci Králové. Tam jej najdete i letos, a to v termínu 3. – 5. 7. 2008.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz