Články FiftyFifty.cz, strana 3

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 3 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 3

FiftyFifty

Image dělá hodně, zvuk ještě víc

Roe Deer v Abatonu si hráli s vazbením kytar, nebyli moc veselí, ale měli radost, zahráli skvěle a předkapela se moc nepovedla... Zkrátka nezkoušejte pouštět jeleny do obýváku!

Kapele se zdálo, že publikum smrdí...

Tleskač je plzeňSKÁ SKA kapela, a tak se musí SKÁkat, jasný?!

Básník sněhové vločky a smutné krajiny

Celé dny sedí za oknem ateliéru a čeká. Na příhodný okamžik, kdy na sklo dopadne vločka sněhu, kdy se po okně skoulí kapka deště, kdy sluneční paprsek dopadne na to správné místo malinké zahrádky a vytvoří hru světla a stínu, kterou zachytí ve svém zátiší. Ve svých lyrických fotografiích ukazuje harmonickou krásu světa... Josef Sudek

Král se baví na Vinohradech

Vinohradské divadlo uvádí od října 2005 hru „Král se baví“. Odvážné a velmi kritické drama Victora Huga pobouřilo roku 1832 liberální Paříž. Za námět totiž posloužila hanebná epizoda ze života Františka I., krále francouzského. Premiéra skončila skandálem a kolem představení se rozhořela dramatická aféra. Autor se marně pokoušel vyhrát soudní spor, bohužel cenzura byla neúprosná. Hra upadla na čas v zapomnění, přesto si o několik let později našla do Paříže cestu a zařadila se k nejuváděnějším Hugovým hrám...

Live in Prague

Na dvou scénách vystoupí DUBFIRE (DEEP DISH), ED RUSH & OPTICAL, RAI, LOUTKA, STANZIM, KOOGI, GHONZALES feat. MC LIN-DEE a další. Live in Prague tak pokračuje ve svém cyklu akcí...

Anděl v rukou solitéra

Akademie populární hudby udělovala ve čtvrtek 9. března ceny v žánrových kategoriích. V kategorii FOLK AND COUNTRY získal Anděla za nejlepší album roku 2005 jihočeský písničkář JIŘÍ SMRŽ. Deska s názvem „Poslední láska“ předčila další dvě nominované nahrávky, kterými byly alba „V hoře“ písničkářky Radůzy i „Elida“ nadžánrové Ivy Bittové.

TV připínáčky týdne

seriál :: Filmová žranice

Ochutnjete naší televizní filmovou nabídku. Zákusek zdarma!

Vše stojí na zpěvu

Nepřišel jeden, ale čtyři mesiášové. Česká kapela Gaia Mesiah si zahrála 3.3. v Praze Kbelích. Tahle převážně „holčičí“ parta má za sebou dvě desky, které ale zážitek z živého vystoupení rozhodně hravě strčí do kapsy. Vlastně se tyto dvě věci nedají vůbec srovnávat.

Letošní Love Planet se už rýsuje

seriál :: Letní fesťáky 2006

Pořádající agentury festivalu Love Planet, Interkoncerts/Live Nation a D Smack U Promotion, v současné době intenzivně pracují na programu letošního ročníku, který se odehraje 11. a 12. srpna 2006 na letišti v Táboře.

Pamatujete na Chrise Reu?

Britský zpěvák, kytarista a skladatel Chris Rea vystoupil 2. března ve vyprodaném pražském Kongresovém centru. Jeho oduševněle ochraptělý hlas...

Jak začínali Sklepáci

Režisér Tomáš Vorel vydal DVD nazvané Začátky filmových hvězd. Bylo pokřtěno v kině Světozor 28. února a jeho kmotry byli Eva Holubová, Jitka Asterová a Radovan Uhlíř. Tohle DVD je takovou malou kronikou, kde se ve Vorlových prvotinách objevují dnes známí a mnohdy uznávaní herci, kteří tehdy na začátku osmdesátých let vlastně jen tak rošťačili.

Co dokáží paličky bicích

Ač se to některým z nás zdá nemožné, i z bicích nástrojů je možno vyloudit krásné melodie. O této skutečnosti nás přesvědčili posluchači a pedagogové z Konzervatoře Brno při středečním představení v brněnském kulturním centru Semilasso. Koncerty tohoto typu mají již dlouholetou tradici a tak není divu, že na „mistry paliček“ čekalo mnoho příznivců.

Skauti proti režimu

Skaut má holá kolena je název dokumentu Břetislava Rychlíka, který uvede Česká televize 9. března na ČT2. Příběh je zdánlivě jednoduchý. Skupina mužů se vrací na místo, kde jako kluci strávili čas na skautském táboru. Když naposled opouštěli mýtinu mezi smrky, psal se rok 1970 a socialistický režim oficiálně zakázal skauting.

Oscary pro lidské filmy

5. března se v Los Angeles rozdají nejprestižnější filmová ocenění. Kdo všechno si letos odnese zlatého panáčka se už trochu tuší a šušká. Nejžhavějším kandidátem nominovaným hned v sedmi kategoriích je...

Bez setrvačnosti a s poctivostí

Tak nějak nenápadně se na trhu objevilo nové album Switch u nás kdysi velmi oblíbené australské skupiny INXS. Pamětníci si jistě vybaví nádherné klipy, které kapela ještě za totáče natáčela v Praze. V tu dobu byli INXS na vrcholu slávy a jejich melodický, taneční a přitom jaksi vnitřně temný rock okupoval světové hitparády. U mikrofonu tehdy stál charismatický zpěvák Michael Hutchence.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz