Články FiftyFifty.cz, strana 64

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 64 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 64

FiftyFifty

Cikánské rytmy, mystická Praha i počítačové hry nabídne současná pantomima

Cikánské rytmy, mystická Praha i počítačové hry nabídne současná pantomima Pantomima se po úpadku diváckého zájmu v 90. letech dnes rychle rozvíjí. Dosvědčuje to činnost několika souborů, které nejen v Praze představují publiku každý rok řadu nových inscenací. Do hlavního proudu spadá v této činnosti skupina Mime Fatale, která je navíc zajímavá ještě v něčem – tvoří ji pět osobitých žen, které na toto umění nedají dopustit a tvrdí, že pantomimu emancipují.

Divadelní festival Ostrava v Praze otevřou Petrolejové lampy

Divadelní festival Ostrava v Praze otevřou Petrolejové lampyCenami ověnčenou inscenací na motivy slavného románu Jaroslava Havlíčka Petrolejové lampy odstartuje ve středu 4. listopadu šestý ročník divadelního festivalu Ostrava v Praze.

Květy na turné. S Miláčkem slunce.

Květy na turné. S Miláčkem slunce.Kapela Květy vyrvyrazila na turné se svým zatím posledním albem Miláček slunce. Turné se bude odehrávat po celé naší republice a na sousedním Slovensku. Martin E. Kyšperský a jeho spoluhráči budou cestovat od Plzně až po Košice a turné je součástí oslav 15 let existence kapely.

Rudolf Hrušínský v obrazech všedních i nevšedních

Rudolf Hrušínský v obrazech všedních i nevšedníchDivadlo Na Jezerce otevřelo unikátní výstavu z cyklu „Paměť divadla a filmu“, která připomíná nedožité 95. narozeniny velkého českého herce Rudolfa Hrušínského. Jsou k vidění jak jeho fotografie z divadla a natáčení, tak i dosud nepublikované momentky z rodinného archivu. Výstava zcela jistě potěší všechny návštěvníky divadla jako bonus k představení až do konce září 2016.

Pankrác ´45 aneb casting na popravu. Mandlová a Baarová ve Švandově divadle

Pankrác ´45 aneb casting na popravu. Mandlová a Baarová ve Švandově divadleNovou českou hru inspirovanou skutečnými osudy pěti žen uvězněných po skončení druhé světové války v pankrácké věznici připravuje jako svou listopadovou premiéru Švandovo divadlo v Praze. Autorkou textu je Martina Kinská, která hrou Pankrác ´45 poprvé debutuje i jako režisérka: její novou inscenaci uvidíme v premiéře 7. listopadu 2015 v suterénním Studiu.

Bez ladu a skladu slaví třicetiny

Bez ladu a skladu slaví třicetiny Listopad bude patřit velkému turné legendy slovenské alternativní scény 80. a 90. let - trenčínské kapely Bez ladu a skladu, které kromě řady měst na Slovensku obsáhne i Prahu a Ostravu.

Skotská gangsterka ve Švanďáku: Zabít Johnnyho Glendenninga

Skotská gangsterka ve Švanďáku: Zabít Johnnyho GlendenningaRok po světové premiéře v Edinburghu pobaví hra Zabít Johnnyho Glendenninga také české diváky. Nejnovější kus skotského autora D. C. Jacksona, který je považován za možná největší talent současného britského dramatu, uvede 17. října jako českou premiéru Švandovo divadlo v Praze ve Velkém sále.

Projekt Všechna čest vzdává poctu rodům, kde se řemeslo dědí

Projekt Všechna čest vzdává poctu rodům, kde se řemeslo dědí“Všechna čest. To se říká, když se člověku něco líbí, když musí smeknout, nebo se dokonce poklonit. A to člověk musí, když vidí rody, jimž řemeslo vešlo do krve. Když vidí, jak po dlouhé a dlouhé generace pečují o svoji milovanou práci,” z těchto slov vychází nový projekt VŠECHNA ČEST, za kterým stojí Yinachi a jako partner skotská whisky Glenfiddich.

Festival Kytara napříč žánry zahájí virtuóz na Chapman Stick Steve Adelson

seriál :: Festivaly 2015

Festival Kytara napříč žánry zahájí virtuóz na Chapman Stick Steve AdelsonJiž 18. rokem přiváží do České republiky festival Kytara napříč žánry ty nejlepší hráče na akustické kytary a objevuje i další zajímavé hudební nástroje.

Eva Pilarová 55 let na scéně

Eva Pilarová 55 let na scéně Královna swingu a legendární česká zpěvačka Eva Pilarová působí na scéně už od počátku 60. let. Svých „55 let na scéně“ oslaví dvěma velkými koncerty 27. října v Mahenově divadle v Brně a 29. října v pražské Lucerně.

Petr Štěpánek a Jan Vlasák v ABC a Rokoku

Petr Štěpánek a Jan Vlasák v ABC a RokokuMěstská divadla pražská chystají na listopad dvě premiéry, ve kterých se představí nejen známé tváře souboru, ale také dva nováčci. V Divadle ABC se zkouší drama Na miskách vah s Janem Vlasákem v hlavní roli, Divadlo Rokoko uvede v české premiéře inscenaci Hodina před svatbou s Petrem Štěpánkem. Premiéry se odehrají 7. a 14. listopadu.

Cirk La Putyka uvede nové představení Family, největší ve své historii

Cirk La Putyka uvede nové představení Family, největší ve své historiiNáš přední soubor nového cirkusu Cirk La Putyka uvede 14. října premiéru nejnovějšího představení nazvaného Family. Jde o první projekt, který vzniká na domácí scéně Jatka78 a zároveň největší v historii souboru. Ke spolupráci přizval principál a režisér Rosťa Novák ml. všechny umělce, kteří Cirkem La Putyka za uplynulých pět let prošli.

Béla Fleck a Abigail Washburn v Paláci Akropolis

Béla Fleck a Abigail Washburn v Paláci AkropolisFenomenální hráč na banjo přijíždí 7.11. do Prahy představit svůj nový projekt. Béla Fleck společně s vynikající banjistkou a zpěvačkou Abigail Washburn tvoří hudbu, kterou lze s klidem doporučit i těm, kteří si o sobě myslí, že banjo nesnášejí.

Umění, které se vrací ke kořenům - Stuckismus

Umění, které se vrací ke kořenům - StuckismusJe kupka sena uměním? A rozestlaná postel? Stane se z nich umění, umístíme-li je do galerie? Co je vlastně umění? Stuckismus, jedno z nejrychleji rostoucích uměleckých hnutí současnosti, zastává v této otázce jasný postoj.

Dan Bárta & Illustratosphere oslaví 15 let společné tvorby na podzimním turné

Dan Bárta & Illustratosphere oslaví 15 let společné tvorby na podzimním turnéPodzimní turné s trefným názvem PRVNÍ FIFTÝN 2015 je oslavou patnáctileté spolupráce výjimečných hudebníků. Oblíbený zpěvák v doprovodu své kapely ILLUSTRATOSPHERE během rozsáhlého turné potěší fanoušky v Čechách i na Slovensku. Vrcholem podzimní šňůry je koncert 13. prosince v Divadle Archa, během kterého bude představen nový videoklip a společně s kapelou vystoupí i další zajímaví hosté.
© 2005 – 2019 Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu provozovatele zakázáno.