Články FiftyFifty.cz, strana 15

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 15 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 15

FiftyFifty

Vodka a la Rogožkin

Marně přemýšlím, zda se za posledních dvacet let dostalo v tuzemsku některému z ruských filmů masovějšího diváckého ohlasu - jistou výjimkou je snad jen dvojice komedií Alexandra Rogožkina, líčící zážitky několika typických Rusů na loveckých výpravách utopených v hektolitrech vychlastané vodky.

Leningrad Cowboys v Roxy již příští týden

Již příští týden, v úterý 13. února 2007, vystoupí v pražském klubu Roxy finská kultovní kapela Leningrad Cowboys, která proslula především díky svému nezaměnitelnému zjevu a recesistické show, kterou divákům nabízí. Vyčesané vlasy, pestré kostýmy a špičaté boty ve spojení s původními skladbami a coververzemi rockových písní mají jediný cíl – bavit publikum.

Česká zima

Zbylé zimní měsíce budou charakteristické nejen sněžením, ale i zajímavými přírůstky v sekci domácí kinematografie.

Zimní Rock For People

Pátý ročník zimního Rock for People proběhne 3. února 2007. Tento festival je zakončením celého roku pod vládou projektu Rock for People a současně odstartováním ročníku dalšího.

Boban Marković vystoupí v Praze a Ostravě

Král balkánské dechovky Boban Marković se svým dvanáctičlenným Orkestarem vystoupí tento týden na dvou koncertech v České republice: 26. ledna v pražském Paláci Akropolis a o den později na dvoudenním festivalu Zimní Colours of Ostrava.

Galerie rozporuplných emocí

Stačí jen dvě slova - Jan Saudek - a rozporuplné emoce všeho druhu jsou na světě… Pro jednoho zcela nepřijatelný, pro druhého naprosto geniální… Nejslavnější soudobý fotograf český prezentuje v Praze výběr ze své tvorby v nově otevřené stálé Galerii, která nese jeho jméno…

Obecní dekadence

Unikátní sbírka českého dekadentního umění v Obecním domě v Praze potrvá do 18. února. Skvělá koncetrace umělců přelomu devatenáctého a dvacátého století na jednom místě.

And Golden Globe goes to...

Bylo to hezké předávání cen. Většina hvězd vypadala a mluvila tak, jak jsem očekávala. Vetšina filmů, které nikdy neuvidím, byla nominovaná. Pár těch, na které se těším, zvítězily. Většina hvězd také plakala při srdcervoucích projevech. Jediný, kdo i mě chytl za srdce svou bezprostředností a dojetím byl oblíbený pan "Ghost dog", krásně ošklivý černoch s příznačným příjmením Whitaker. Ale dosti subjektivity..." Ladies and gentlemen...Golden Globe goes to..."

Kamenná kytara je unikát

Nenechte si ujít jedinečný koncert, který se uskuteční 17.ledna od 17:00 v prostorách Akademie múzických umění na Malostranském náměstí 12 v Praze.

Ojedinělý dvojkoncert česko-slovenských objevů

Longital s novou deskou (album „Výprava / Voyage“ vyšlo v říjnu 2006) a Eggnoise s novou deskou na spadnutí (vyjde v březnu 2007) se sejdou 16.1.2007 na podiu pražského Lucerna Music Baru, aby předvedli své umění a ukázali, proč jsou ve svých zemích nazýváni „objevy“.

Divadlo žije! I na Moravě a ve Slezsku.

V neděli 14. ledna 2007 uvádí Česká televize poprvé ostravské vydání magazínu Divadlo žije!

Tleskač skáče před Cowboys

Finské Leningrad Cowboys bude na jejich koncertě 13. února 2007 v pražském klubu Roxy předSKAkovat plzeňská SKA formace Tleskač, která v listopadu loňského roku vydala nové album „Na předměstí Bory“.

Vzducholodí na kometu

Prvním v tuzemsku na DVD vydaným snímkem Karla Zemana měl být Čarodějův učeň (1977), už před rokem avizovaný coby Speciál časopisu Země pohádek na podzim 2006.

Tři sestry

Každoroční předvánoční mejdan ve společnosti kapely Tři sestry je nejlepší akce za rok.

Mimraj 2006 končí

Festival Mimraj 2006 jde do finále. Program Mimraje 2006 bude slavnostně zakončen v sobotu 16. prosince premiérou speciálního autorského představení hlavního dramaturga festivalu Borise Hybnera „Clowntime Blues“, na kterém bude symbolicky předán „štafetový kolík“ mladé generaci mimů.
© 2005 – 2019 Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu provozovatele zakázáno.