Články FiftyFifty.cz, strana 66

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 66 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 66

FiftyFifty

Charles Aznavour vystoupí v Praze

Legendární francouzský šansoniér, zpěvák, hudebník a herec Charles Aznavour si na své první vystoupení v České republice přiveze sedmičlennou doprovodnou kapelu. Tvoří ji: Franck Bedez - baskytara, kontrabas, Eric Berchot - klavír, Yann Deborne - kytara, Didier Guazzo - bicí, Magali Ripoll - akordeon, Eric Wilms - klávesy a Claude Deruyck - zpěv.

Akvarely, karikatury i klobouky. Výstava ze života Daniely Karasové.

Malebné obrázky z cest po světě - z vrcholků hor a dalších přírodních krás. A třeba i snímky automobilových veteránů. To vše zachycuje kolekce zářivě barevných obrázků - akvarelů. Pod názvem „Z mého života“ je v pražském Paláci YMCA vystavuje Daniela Karasová, energická umělecká kurátorka a grafička.

Febiofest zve na výstavu polské filmové legendy Andrzeje Wajdy

Festival letos zve na výstavu reprodukcí kreseb nestora polské kinematografie, režiséra Andrzeje Wajdy, který 6. března oslaví 90. narozeniny. A od 2. března je zveřejněn na stránkách festivalu kompletní program.

Galerie Jaroslava Fragnera zve na výlet do norské přírody

Monumentální skulptury, visuté vyhlídky, originální odpočívadla nebo návěstí, zkrátka galerie v přírodě. To jsou turistická lákadla na stezkách vetkaných do úchvatné norské přírody. Zatímco v České republice zůstávají turistickými dominantami a lákadly pomníky, rozhledny nebo „boudy“, v Norsku je to současné umění citlivě zasazené do krajiny.

The Prodigy, nekompromisní legendy se vracejí na Pohodu

Podle ankety britského časopisu Mixmag jsou The Prodigy nejlepší taneční kapela v dějinách. Pořadatelé festivalu Pohoda o tom nepochybují. Pokud se má některé z velkých jmen na dvacátém výročí trenčínského festivalu zopakovat, je nejlepším kandidátem právě tato divoká trojice.

Nové hvězdy v programu Sziget 2016: Muse, The Lumineers, David Guetta a další

Týdenní program se postupně zaplňuje jmény ze světové scény i uměním všeho druhu a získává jasnější kontury. Sziget, hrdý vítěz kategorie “Best Line-Up” na nedávných European Festival Awards, ohlásil čtrnáct nových jmen letošního ročníku, kterými jsou např. Muse, The Last Shadow Puppets, David Guetta, The Lumineers a spousta dalších.

Spectaculare zakončí Lenka Dusilová s tanečnicí Tendayi Kuumba

Třetí ročník Festivalu Spectaculare zakončí 12. února v pražském Paláci Akropolis česká premiéra společného hudebně-tanečního představení 1st Prague-New York Effect zpěvačky Lenky Dusilové a newyorské tanečnice, zpěvačky a herečky Tendayi Kuumba.

Juraj Herz se vrací na Jezerku s mrazivou komedií Dědicové

Divadlo na Jezerce naděluje svým divákům po novém roce další komediální titul. Současná francouzská hra Dědicové se ihned po svém uvedení v Paříži stala velkým divadelním hitem. Pro pražskou nuselskou scénu ji nazkouší oceňovaný režisér Juraj Herz.

Songfest.cz oslaví příchod roku Opice nejprve na Moravě

Autentická ukázka tradiční pekingské opery Opičí král v podání členů Čínské divadelní akademie, šaramantní písničkář Jan Burian u klavíru, jazz, šansony i tradiční české a čínské lidové písně v podání Feng-yűn Song a v neposlední řadě nezaměnitelný humor Jaroslava Duška. V Olomouci, Příboře, Brně a Znojmě tento týden odstartuje jubilejní 15. ročník festivalu Songfest.cz a zahájí tak zároveň i oslavy čínského nového roku Opice.

Marsalis, Shorter a Porter znají své prvotřídní sekundanty. Program JazzFestu Brno odhalen

Již dříve anoncovaný triumvirát superhvězd brněnského JazzFestu doplňují kandidáti z takřečeného druhého koše. Že ale nejde o druhořadé umělce, je jasné hned při pouhém výčtu jmen. Robert Glasper Experiment, Yaron Herman a Ziv Ravitz či Tomasz Stańko jsou výraznými osobnostmi současného jazzu a obdivovaní a často kopírovaní umělci s jasnou vizí. Pořadatelé etablovaného brněnského festivalu však chystají mnohem více.

Betonová zahrada u Švandů, šokující hra o temnotách dospívání

Spisovatelka Petra Hůlová vytvořila pro Švandovo divadlo osobitou jevištní adaptaci slavné britské novely Betonová zahrada. Knižní bestseller Iana McEwana znají čtenáři po celém světě a v roce 1993 podle něj vznikl i stejnojmenný film.

Český film bude na letošním Berlinale vidět

Do oficiálního programu Mezinárodního filmového festivalu Berlinale (11. - 21. 2. 2016) byly vybrány tři české filmy a na koprodukčním trhu se bude prezentovat český projekt. Partnerem festivalu a oficiálním představitelem české kinematografie na Berlinale je letos opět České filmové centrum.

ABC a Rokoko: Světová premiéra a australská komedie

V Městských divadlech pražských se začalo zkoušet, režisér Miroslav Hanuš chystá pro Divadlo ABC světovou premiéru hudební revue Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách a v Divadle Rokoko připravuje režisér Pavel Khek australskou komedii Noc bláznů. Premiéry se odehrají v březnu.

Philip Catherine & AMC Trio, belgicko-slovenský jazz v Praze

Philip Catherine je belgický jazzový kytarista, který je považován za zakladatele belgického jazzu. Je nositelem belgického ocenění Golden Django (z roku 1995), které získal jako nejlepší frankofonní umělec.

Filharmonie Brno doprovodí Sharon Bezaly se zlatou flétnou

Jubilující Filharmonie Brno tento týden přivítá v rámci večera s názvem Východní flétna dva významné hosty. Pod taktovkou Tomáše Netopila, který patří ke světové dirigentské špičce, zazní flétnový koncert The Deceitful Face of Hope and of Despair (Svůdná tvář naděje a zoufalství) jedné z nejvýznamnějších současných skladatelek Sofie Gubajduliny.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz