Články FiftyFifty.cz, strana 9

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 9 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 9

FiftyFifty

Antonín J. Liehm - jeden muž napříč generacemi

seriál :: Kdo to vlastně byl

"Intelektuální levice u nás dnes neexistuje a česká kulturní inteligence zmizela. „Intelektuál“ je u nás skoro nadávka. Jako byla z úst komunistických pohlavárů a aparátníků." Říká v jednom z rozhovorů novinář, filmový kritik, publicista a překladatel A. J. Liehm.

Tradice tříkrálová..

Tři králové jsou patroni poutníků a hříšníků.. Podle Matoušova evangelia se u krále Heroda v Jeruzalémě objevili mudrcové z Východu, jež hvězda upozornila na příchod krále a přišli se mu tudíž poklonit.

„Drobek“ z Islandu

Pocit, že zvládnete skoro všechno. V jakém autě se něco takového dá zažít? Jedno takové jsme si mohli na pár dnů vyzkoušet. Jmenuje se Toyota Land Cruiser Arctic.

A typical holiday

seriál :: Language corner

Christmas is the biggest festival of the year. Families usually come together to celebrate it. People put up decorations and decorate a Christmas tree by candles, chains, Christmas stars or comets, candies and glittering glass trinkets.

Nezapomenutelný vypravěč

seriál :: Kdo to vlastně byl

"Veselé příhody s Menšíkem jsou, domnívám se, všeobecně známé, málokdo ale už ví, jaký byl Menšík milující syn, skvělý táta, vřelý přítel a jak mimořádný rejstřík skrytých talentů v sobě měl." - pravila Stella Zázvorková o svém vzácném hereckém kolegovi…

Ryba patří k Vánocům

seriál :: Kdo to vlastně byl

"Hej mistře, vstaň bystře, vzhlédni na jasnost, nebes na švarnost, krásu uhlídáš v tento noční čas…" Rybovka patří neodmyslitelně k tradici českých Vánoc. Historicky poprvé zazněla na Štedrý den roku 1796. Českou mši vánoční známe všichni, ale víme kdo byl jejím autorem?

Mongolská restaurace od Pumy

Firma Puma přišla se zajímavým nápadem, jak pobavit své zákazníky. Oživila starou mongolskou tradici a díky internetu má teď každý možnost, zkusit si vytvořit své vlastní, originální boty.

Skladatel, který otvíral studánky

seriál :: Kdo to vlastně byl

"I studánky chtějí býti čisté, tak jako děti vy jste: i jim se stýskalo už po jaru. Nejedna studánka malá se o pramínek bála, aby nezapadl do kalu, do bahna a do kamení, tak jako člověk do soužení. Ani trochu vláhy by v ní nezbylo. Vždyť každá studánka v lese na hladině nebe nese…" - těmito slovy "otvíral své Studánky" skladatel Bohuslav Martinů…

Život mistra Leonarda

seriál :: Kdo to vlastně byl

V poslední době je renesanční malíř, sochař, architekt, vynálezce a filizof Leonardo da Vinci stále více populární. Můžou za to hlavně nejrůznější fiktivní romány a jejich Hollywoodské filmové adaptace. Ale víme vůbec: Kdo to vlastně byl?

Hosting international visitors, protocol and the hiearchy of diplomats

seriál :: Language corner

Protocol makes the job of representing our nation easier by making easier our work as a mission team, making our relationships and interactions within the diplomatic and host country communities more predictable.

Triumf a tragika Stefana Zweiga

seriál :: Kdo to vlastně byl

Následujícím mottem uvedl skvělý psychologický román "Netrpělivost srdce" spisovatel, který svůj život vystavěl na vznešených humanistických ideálech, které se ukázaly jako nenaplnitelné iluze. Stefan Zweig jejich krach nepřežil: "Je dvojí soucit...

China and Taiwan

seriál :: Language corner

China was enmeshed in a civil war between Communist forces led by Mao Zedong and the Kuomintang (KMT) led by Chiang Kai-shek after WWII.

Kouzelná babička

seriál :: Kdo to vlastně byl

Nevím jak Vám, ale mně se vybaví vždy v souvislosti s Babičkou laskavá tvář Terezie Brzkové. Právě tato slavná postava Boženy Němcové ji navždy nesmazatelně zapsala do srdcí diváků, ale také do dějin českého filmu…

Hluboká sonda do lidského nitra

seriál :: Kdo to vlastně byl

"Jsem na dně, ale budu psát, a přísahám, teď už špatnou věc nenapíšu. Ještě o mně uslyšíš. Možná, že nerozumím Rusku, ale ruský lid jsem poznal dokonale jako málokdo. Knihy jsou můj život, má strava, má budoucnost," napsal Dostojevskij z omské káznice svému bratrovi…

Annapolis

seriál :: Language corner

Beautiful townhouses from centurie past… The pride and honor of America´s Naval Academy... The oldest working state House in the nation...
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz