Články FiftyFifty.cz, strana 33

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 33 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 33

FiftyFifty

Prozradí vás zorničky

Dospěli jste k důležitému rozhodnutí? Nechcete, aby to někdo zjistil? Psychologové i vnímaví lidé to prý bezpečně poznají. Jak? Podle vašich zorniček, které se rozšíří, když se rozhodnete. Ti schopnější dokonce dokážou odhadnout, jak vaše rozhodnutí dopadlo.

Věda o štěstí

Je člověk předurčen ke štěstí? Co k tomu potřebuje? Co ho ovlivňuje? Jak posuzují svou situaci například lidé v Evropské unii?

Při změně dodavatele elektřiny je nutná opatrnost!

SOS doporučuje při změně dodavatele elektrické energie raději nevyužívat služeb podomních nebo pouličních dealerů. Pokud však spotřebitel s některým z nich smlouvu uzavřel a dodatečně zjistí, že pro něj není výhodná nebo že byl mylně informován, může od ní odstoupit ve lhůtě 14 dnů od jejího uzavření, radí právník SOS Tomáš Palla.

Citroën: WiFi On Board

Citroën je prvním evropským výrobcem, který nabízí zařízení umožňující na palubě vozu přístup na internet: Citroën WiFi On Board. Díky tomuto zařízení, které bude postupně montováno do všech nových vozů, budou moci cestující během cest používat naplno internet a využít tak doby strávené na cestě.

Co dokáže světlo

V rukou člověka se světlo stalo univerzálním nástrojem, který může přenášet informace, měřit prostor, obrábět materiály, operovat pacienty, zneškodňovat miny, ale také léčit deprese a uklidňovat.

Dvacet let ve vesmíru

Hubblův vesmírný teleskop obíhá naši planetu ve výšce 600 kilometrů už dvě desetiletí. Za tu dobu předal na Zemi fantastické snímky vesmírných těles neovlivněné zemskou atmosférou.

Audi A1: Dynamika a individualita

Kompaktní prémiové modely Audi A1 se u českých prodejců objeví na přelomu srpna a září, ale už od konce května je možné objednávat. Značka Audi tak rozšíří segment malých vozů o zcela novou dimenzi, která vyniká dynamikou, vysokou kvalitou, emocemi a individualitou. Veškeré přednosti značky jsou koncentrovány na délce necelých čtyř metrů – charakteristický design, nekompromisní kvalita a inovativní technika snižující spotřebu paliva.

Kontaktní čočky s nanostrukturami vitamínu E

by v budoucnu mohly pomáhat v léčbě zeleného zákalu. Populární potravinový doplněk vitamín E, zabudovaný do struktury speciálních kontaktních čoček, by mohl v budoucnu pomoci udržovat léky na zelený zákal tam, kde je jich opravdu potřeba – tedy přímo v oku.

Nový Citroën C4. Pozitivní energie.

Jeho výrazné linie mohou přitahovat. Kvalita jeho provedení se zdá být pozoruhodná. Jeho výkony by mohly splňovat očekávání soukromých, ale i profesionálních zákazníků, kteří hledají vždy to nejlepší. Z nového Citroënu C4 vyzařuje skutečná pozitivní energie.

Elektrokola

Po rázném nástupu cyklistiky v posledních desetiletích se nyní rýsuje nový zlom. Na trhu se rychle prosazují jízdní kola s přídavným elektromotorem. Výhodné jsou především v členitém terénu, pro jízdu do zaměstnání nebo na nákupy.

SEAT Ibiza ST

Stylové kombi Ibiza ST, které se představilo na Ženevském autosalonu, právě přichází na český trh. SEAT důsledně pokračuje ve své produktové ofenzívě a s Ibizou ST rozšiřuje výjimečně úspěšnou modelovou řadu o třetí karosářskou variantu s širokou nabídkou výbav a vyspělou technikou.

Robot s kůží

Pro humanoidní roboty bude kůže víc než jen estetická pokrývka technicky vyhlížejícího těla. Podle psychologů to může být dokonce jeden ze základních elementů, který učiní humaoidní roboty přijatelné pro většinu lidí. Navíc pokrývka těla citlivá na dotek může zabránit náhodnému zranění lidí z okolí robota.

Operovat s pomocí kamery? Proč ne!

Takzvaná videoasistovaná hrudní chirurgie neboli VATS je pro pacienty ideální. Snižuje totiž pooperační bolest i dobu hospitalizace. A navíc umožňuje rychlejší zotavení a návrat do práce. Dalšími výhodami této minimálně invazivní metody je snížení rizika infekce a menší krvácení.

Škoda představuje modely GreenLine 2. generace

Modely GreenLine druhé generace přinášejí nejen nové technologie, ale i nižší spotřebu a emise. V ČR je bude možno objednat již od letošního června.

Netradiční vlak

Zcela nové řešení vlakové dopravy přináší americký konstruktér Robert Pulliam. Soupravy Tubular Rail mají projíždět mohutnými betonovými oky na podstavcích. V pilířích budou hnací kola a pevné kolejnice budou na spodní části odlehčeného vlaku bez motoru.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz