Články FiftyFifty.cz, strana 53

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 53 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 53

FiftyFifty

Jaké změny přinese nový občanský zákoník spotřebitelům?

Jaké změny přinese nový občanský zákoník spotřebitelům?Od 1. ledna 2014 nabude účinnosti nový občanský zákoník, který v úctyhodných 3 081 paragrafech upraví podstatnou část problematiky občanského a obchodního práva. Změny přinese také v právech spotřebitelů. Sdružení dTest proto zahajuje informační kampaň, která má hlavní změny českým spotřebitelům objasnit.

Největší 3D tiskárnu na světě sestrojili Češi

Největší 3D tiskárnu na světě sestrojili ČešiČeská republika se příští týden stane dějištěm premiéry největší 3D tiskárny na světě. 3D tiskárnu s modelovým názvem MAXI představí česká firma Aroja, která patří k předním výrobcům zařízení a software pro 3D tisk pod značkou 3Dfactories. Největší 3D tiskárna bude slavnostně představena na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně, kde si ji veřejnost může prohlédnout na vlastní oči.

Umíte správně nabíjet baterie?

Umíte správně nabíjet baterie?Notebooky, fotoaparáty či chytré telefony potřebujeme mít neustále k dispozici. Bez přístupu k elektrické síti nám slouží jen díky nabité baterii.

Operátoři profitují z úvěrových podvodů

Operátoři profitují z úvěrových podvodůZakázané vysoko tarifikované linky pro sjednávání spotřebitelských úvěrů fungují dál. Dozorové orgány nenašly cestu jak podvodníky postihnout a telekomunikační společnosti na současném stavu profitují. Z hovorného mají i 40 %.

Povinné ručení bude opět dražší. Víte jak změnit pojišťovnu?

Povinné ručení bude opět dražší. Víte jak změnit pojišťovnu? U povinného ručení je letos očekáváno další zdražování kvůli legislativním změnám. Jak moc se to reálně projeví v jeho cenách, záleží podle odborníků na každé pojišťovně. Kdo nechce mít dražší pojistku, měl by vědět, jak případně ukončit tu stávající. Přinášíme vám proto důležité rady pro snadnou změnu pojišťovny.

Sleva při financování ojetého vozu? Pouhý trik!

Sleva při financování ojetého vozu? Pouhý trik!Při koupi ojetého vozu prodejci slibují výrazné slevy pro zákazníky, kteří využijí nabídky financování formou úvěru. Pořizovací cena vozu však může být nakonec stejná, nebo dokonce vyšší než před slevou. Autobazary, například AAA Auto, k tomuto triku využívají tzv. poplatek za sjednání úvěru.

Snadná změna banky? V Čechách zatím ne.

Snadná změna banky? V Čechách zatím ne.Ve Spojeném království platí od pondělí 16. září nová pravidla pro změnu běžného účtu. Podobný standardní postup, který maximálně zjednodušuje přechod zákazníka od jedné banky k druhé, bychom potřebovali i v České republice.

Kupujete auto z druhé ruky? Poradíme vám!

Kupujete auto z druhé ruky? Poradíme vám!Spousta lidí si v dnešní době pořizuje ojetá vozidla z bazaru nebo od svých známých z druhé ruky. Před uzavřením kupní smlouvy nezapomínají na pečlivou kontrolu automobilu, ke které si často přizvou i mechanika. Se samotnou koupí vozu si ale často lámou hlavu. V tomto článku vám přinášíme rady, jakým způsobem správně postupovat při koupi ojetého vozidla a na jaké administrativní úkony nezapomenout.

Téměř polovina medů nevyhovuje předpisům

seriál :: Zajíc v pytli

Téměř polovina medů nevyhovuje předpisůmV testu běžně prodávaných medů, který časopis dTest zveřejnil v loňském roce, byly zjištěny závažné nedostatky u třetiny testovaných vzorků. Dlouhodobě neuspokojivou situaci v kvalitě medu v české maloobchodní síti potvrzují i aktuálně zveřejněné výsledky testu provedeného Státní zemědělskou a potravinářskou inspekcí,

Jahodové jogurty téměř bez jahod, zato s chemií

seriál :: Zajíc v pytli

Jahodové jogurty téměř bez jahod, zato s chemií V testu kvality jahodových jogurtů spotřebitelského časopisu dTest se ukázalo, že pouze tři ze 17 testovaných výrobků se obešly bez přídavku umělých aromat a barviv.

Co by mělo dítě umět, než jde do první třídy?

Co by mělo dítě umět, než jde do první třídy?Který rodič by nebyl nervózní, když jde jeho dítě poprvé do školy? Když se ale na novou situaci připravíte včas, ulehčíte tím nejen svým dětem, ale také svým nervům. Natrénujte s potomkem dovednosti, které bude potřebovat do začátků. Vše ostatní pak s klidem nechte na škole.

Tajemný svět vědy v Šestce

Tajemný svět vědy v ŠestceStovky exponátů, které si bude možné vyzkoušet, fantastické hry a hlavolamy, vynálezy přístupné nejen dospělým, ale i dětem, živé akce a pokusy… Od 3. do 30. září bude Obchodní centrum Šestka žít vědou a technikou.

Nová Kia Soul v evropské premiéře ve Frankfurtu

Nová Kia Soul v evropské premiéře ve FrankfurtuZcela nové kompaktní SUV Kia Soul oslaví evropskou premiéru na 65. mezinárodním autosalonu IAA ve Frankfurtu. Zahájení prodeje na evropských trzích bude následovat začátkem příštího roku.

Nepodceňujte kontrolu sbíhavosti kol, vyhnete se předčasné výměně pneumatik

Nepodceňujte kontrolu sbíhavosti kol, vyhnete se předčasné výměně pneumatikSprávná geometrie náprav, daná především nastavením sbíhavosti kol, má významný vliv nejen na jízdní vlastnosti vozu a jeho bezpečnost, ale také na opotřebení pneumatik a dalších součástí auta. Její kontrola přitom stojí jen pár set korun a pouze několik desítek minut čekání.

Další ´šmejd´ z předváděcí akce poražen

seriál :: Zajíc v pytli

Další ´šmejd´ z předváděcí akce poražen Seniorce se u soudu podařilo porazit společnost i-Rest, která ji místo výletu do Karlovy Studánky vzala na předváděcí akci, z níž si paní Vlasta přivezla hrnce za desítky tisíc korun. Prodejce musí žalobkyni vrátit čtyřicet tisíc korun a chystá se na něj exekutor.
© 2005 – 2019 Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu provozovatele zakázáno.