Články FiftyFifty.cz, strana 29

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 29 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 29

FiftyFifty

Vesmírná letadla - jak dál?

Komerční lety do vesmíru již měly být letos realitou. První cestující si však budou muset ještě počkat. Jak vypadá budoucnost vesmírné turistiky?

Nový finanční web pro spotřebitele

Sdružení obrany spotřebitelů představilo nedávno nový finanční web pro spotřebitele, který vznikl v rámci projektu Finformation. Jde o výsledek více než roční mezinárodní spolupráce spotřebitelských organizací ze sedmi zemí střední a východní Evropy.

Duchovní otec komisaře Maigreta

seriál :: Kdo to vlastně byl

Spisovatel Georges Simenon byl geniálním vypravěčem, milovníkem dýmky a žen a tvůrcem jednoho z nejslavnějších detektivů všech dob. Letos začátkem září uplynulo od jeho úmrtí dvacet let.

Domluva s roboty

Roboti jsou dosud většinou konstruováni pro přesně daný účel a jejich vývoj proto probíhá izolovaně. Dnešní roboti si proto navzájem nerozumí. Změnit by to mohl společný operační systém. Všichni roboti by se díky němu měli naučit mluvit stejnou řečí.

Jak na městský provoz

Za volantem v městském provozu propadá i mnoho slušných lidí agresivitě. Je možné řízení provozu změnit? Proč stále spoléháme jen na desítky let starou světelnou signalizaci?

Malý velký mini

V Británii se stal symbolem jedné epochy. Jezdili s ním členové Beatles i britští aristokrati. Ve zdraví přečkal ropnou krizi v sedmdesátých letech a na počátku nového tisíciletí se objevil v nové podobě a síle. Mini, vůz pro každou příležitost.

Skutečně sportovní rodinný vůz: SEAT Ibiza Concept IBZ

SEAT představil na Frankfurtském autosalonu 2009 atraktivní studii IBZ Concept. Hvězda stánku značky SEAT byla předpremiérou nové rodinné verze řady Ibiza, která se objeví u evropských prodejců španělské automobilky v polovině příštího roku a rozšíří tak jejich nabídku v segmentu.

Králové silnic

Těžké nákladní automobily a trajlery přepravují v USA sedmdesát procent všech nákladů. Podobná situace je i ve Velké Británii a v dalších evropských zemích.

Temná stránka umělé inteligence

Invaze vedená roboty s umělou inteligencí. Chytré viry, které vás v telefonním hovoru dokážou napodobit. Internet, který získá vlastní vědomí a vymkne se kontrole. Jde o futuristické scénáře, nad kterými se lze jen pousmát? Vědci to vidí jinak.

Imunitní systém pro internet

Kdyby měl internet vlastní imunitní obranný systém, nemohli by ho nakazit červi a viry. V podstatě tímto směrem se ubírají úvahy počítačových odborníků, jak v budoucnu efektivně ochránit síť.

Česko je rájem internetových obchodů

V České republice je přes deset tisíc internetových obchodů. Podle nejnovějších statistik v nich pravidelně nakupuje asi 23% uživatelů internetu. Bez služby srovnání internetových obchodů a jejich cen se tato početná skupina uživatelů už prostě neobejde.

Staré věci nevyhazujte

Vyměňte je s jinými nebo je darujte. A dobře se bavte!

Kia cee´d: od září s novou tváří

Nejprodávanější automobil značky Kia, model cee´d, bude veřejnosti představen v inovované podobě na mezinárodním veletrhu ve Frankfurtu v polovině září. Čeští zákazníci si ho mohou již přijít prohlédnout k dealerům Kia od 1. září a v případě zájmu také ihned objednat.

Škodlivé čipy

USA a další země zadávají výrobu čipů do zemí s levnou pracovní silou. Přitom ztrácejí kontrolu nad tím, co se s touto důležitou součástí techniky děje.

Módní dům Chanel

seriál :: Kdo to vlastně byl

Dnes je nerozlučně spjat se jménem Karl Lagerfeld. Muž s rokokovým copánkem, černými brýlemi a vysokým nápadným límcem udržuje už více než čtvrt století slávu značky Chanel. Její zakladatelka Coco Chanel jako jediná ze světa módy figurovala mezi stovkou nejslavnějších lidí dvacátého století, jejichž jména uveřejnil časopis Time.
© 2005 – 2019 Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu provozovatele zakázáno.